Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski po 10 latach prezydentury nie mógł znaleźć sobie odpowiedniego miejsca. Jeszcze gdy był głową państwa mówiło się, że po upływie kadencji może on objąć ważne funkcje w NATO, ONZ albo w Unii Europejskiej. Tymczasem nie otrzymał żadnej konkretnej propozycji. Zadowolił się jedynie wykładami, jakie dawał na amerykańskich uniwersytetach.

Ale że jest on – jak mówi jego wciąż ciesząca się ogromną popularnością żona Jolanta – „zwierzęciem politycznym”, więc Kwaśniewski najlepiej czuje się tam, gdzie po prostu coś się dzieje i gdzie może mieć realny wpływ na politykę.

Aleksander Kwaśniewski urodził się 15 listopada 1954 roku ok. godz. 19:45 w Białogardzie.

 

Były prezydent ma bardzo wyrazisty horoskop: silne stellum planet w Skorpionie, a do tego Słońce w koniunkcji z uwodzicielską Wenus w trygonie do Jowisza i Urana w pierwszym domu, a także w kwadraturze do Plutona. Aleksander Kwaśniewski to najlepszy na polskiej scenie politycznej przykład socjetchnicznego hipnotyzera, i do tego bardzo wyrafinowanego. Można powiedzieć, że to wyjątkowo twardy gracz, choć generalnie łatwo wzbudza sympatię w społeczeństwie. Podczas swojej dziesięcioletniej prezydentury Kwaśniewski właściwie nigdy nikogo nie obraził, nie wyśmiewał, ostro nie ripostował. Zdawał sobie bowiem sprawę, że Polacy nie znoszą kłócących się polityków.

Po ponad rocznej przerwie były prezydent postanowił wrócić do polityki, firmując swoją twarzą Lewicę i Demokratów. Ten powrót przypadł na bardzo szczególny moment, który w horoskopie Kwaśniewskiego wyznaczają Neptun i Uran.

Tranzytujący Neptun tworzy obecnie kwadraturę ze Słońcem i Wenus, co na pewno sprzyja kreowaniu medialnego wizerunku. Ale z kwadraturami Neptuna bywają też kłopoty, a w szczególności skandale, alkohol, tajemnicze filipińskie choroby i inne neptunowe sekrety.

Oprócz Neptuna dużą rolę odgrywa również tranzytujący Uran, który zbliża się do Medium Coeli. Przed Kwaśniewskim otwierają się więc zupełnie nowe możliwości, a przy okazji czekają go gwałtowne zmiany oraz nowe wyzwania. Dobrze byłoby, gdyby Kwaśniewski poszedł teraz własną drogą, bo wikłając się w polityczne gierki może bardzo wiele stracić.

 

4 thoughts on “Aleksander Kwaśniewski

  1. Kwaśniewski to człowiek, który chyba ima się wręcz hazardowychzagrywek, lub czasem traci poczucie rzeczywistości. Przecież przy takostrej kampani prezydenckiej, takiej nagonce, czyżby nie miał świadomości,że wywleką mu ten brak wykształcenia? Przecież chyba każdy inny człowiek mając świadomość, że ma coś na sumieniu, siedziałby raczej cicho a nie pchał na scenę. Więc może Kwaśniewski jest po ;prostu hazardzistą, i działa na zasadzie: '”uda się, nie uda byle na przód”? Czy Kwaśniewski ma horoskop Hazardzisty?

    • Owszem, można mówić o nim jako o typie hazardzisty, co potwierdzałby w jego horoskopie silnie podkreślony piąty dom kojarzony właśnie z hazardem. Ale to nie jest bezmyślny gracz, lecz bardzo przebiegły, twardy i mocno kalkulujący. Nie sądzę, by obstawiał na chybił trafił. Jestem przekonany, że wiele rzeczy ma bardzo przemyślane i po prostu potrafi się kreować, a to też piątym dom. W gruncie rzeczy, co by o nim nie mówić, jest to bez wątpienia ciekawa osoba i w tym polityczny hazardzie wprawdzie ma wiele do stracenia, ale ma też jakąś specyficzną zdolność podnoszenia się po ewentualnych klęskach. Nawet jak obstawi złego konia, to zawsze znajdzie jakieś wyjście z sytuacji. Można więc powiedzieć, że to hazardzista, ale na pewno nie improwizator.

  2. Piotrze (mam nadzieje, ze tak moge sie zwracac), czy ta godzina urodzin jest pewna? Bo ascendent w raku z wladca w lwie i ten uran w pierwszym domu… Jakos mi to nie pasuje do wrazenia, jakie Kwasniewski robi swoja osoba i po prostu tym, jak sie prezentuje i wyglada. Mowiac wprost, wg mnie ma kompletnie nie-racza twarz ;)Pamietam, ze jakis czas temu funkcjonowala wersja jego horoskopu z asc w koziorozcu…ale skad wtedy pochodzila godzina, nie mam pojecia…Dzieki za ciekawe analizy – lubie je czytac 🙂

    • Godzina jest jak najbardziej pewna. Aleksander Kwaśniewski sam ją podał. Kiedy obchodził 50-lecie urodzin, stwierdził żartobliwie, że jego zamiłowanie do polityki pewnie wzięło się stąd, że urodził w porze „Dziennika”, czyli między 19:30 a 20:00. Relację z tej uroczystości puszczali w 2004 roku w „Teleexpressie”. Mam to nawet gdzieś na dysku. Tę samą godzinę znam z prywatnych źródeł, kiedy znajomi astrolodzy robili mu horoskop na podaną przez niego godzinę, czyli właśnie między 19:30 a 20:00. Nie jestem w staniem jednoznacznie stwierdzić, czy było to bliżej 19:30 czy może tuż przed 20:00, dlatego podałem czas średni, czyli ok. 19:45. Tak czy owak ascendent na pewno ma w Raku. Zresztą w osobistym kontakcie uchodzi on za osobę niezwykle ciepłą i sympatyczną (i bynajmniej nie jest to opinia wyłącznie jego partyjnych kolegów).Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *