Borys Jelcyn

Borys Jelcyn, który zmarł wczoraj, 23 kwietnia 2007 roku o godz. 15:45 w Moskwie, przeszedł do historii świata jako ten, który zlikwidował komunistyczny monolit – Związek Radziecki, stając się pierwszym prezydentem Federacji Rosyjskiej. Otworzył on więc zupełnie nową epokę i dał początek wolnej, demokratycznej Rosji.

Borys Jelcyn urodził się 1 lutego 1931 roku w Jekaterynburgu. Godzina przyjścia na świat nie jest dokładnie znana. Nick Campion utrzymuje, że matka Jelcyna w rozmowie z rosyjskim astrologiem Jarosławem Korjakowem podała godz. między 16:30 a 17:00 (11:30-12:00 GMT). Tak więc horoskop Jelcyna z reguły oblicza się na godz. 16:45 (11:45 GMT).

Ascendent w koniunkcji z walecznym Marsem wypada tu w dumnym znaku Lwa, a rewolucyjny Uran – władca Słońca – znajduje się na Medium Coeli, co zresztą pasuje do roli, jaką Jelcyn odegrał w dziejach nie tylko swego narodu, ale i świata.

Jednak jego rola i polityczne wpływy skończyły się dużo wcześniej. Gdy 31 grudnia 1999 roku Jelcyn podał się do dymisji, przekazując wszystkie swoje uprawnienia ówczesnemu premierowi Władimirowi Putinowi, w horoskopie ustępującego prezydenta przechodzący przez X dom Saturn znalazł się w kwadraturze do Słońca, a kilka miesięcy wcześniej przez Słońce przechodził Uran (nagły zwrot). Jelcyn nie był w stanie dalej kierować państwem, jego misja po prostu dobiegła końca. W swoim orędziu stwierdził: „Rosja powinna wkroczyć w nowe millennium z nowymi politykami – silnymi, inteligentnymi, energicznymi. Ci, którzy byli u władzy przez wiele lat, muszą odejść”. Rzeczywiście, Jelcyn odszedł i już później w politykę się nie angażował.

Z kolei śmierci Borysa Jelcyna również towarzyszyły dość wymowne tranzyty planet. Saturn przechodził przez pierwszym dom, co zwykle wiąże się z osłabieniem sił witalnych, a Neptun znalazł się na wierzchołku VIII domu (domu śmierci), co w skrajnych sytuacjach może nieść ze sobą niebezpieczeństwo zagrożenia życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *