Chińska próba broni kosmicznej

Przedwczoraj agencje poinformowały, że Chiny przeprowadziły test broni kosmicznej. Test polegał na strąceniu z orbity za pomocą pocisku balistycznego nieczynnego chińskiego satelity meteorologicznego. Chińska technologia wprawdzie nie jest nowa, bo Amerykanie podobne próby robili ponad 20 lat temu, a obecnie dysponują o wiele bardziej zaawansowaną w tym względzie bronią, tym niemniej akt ten uznano za sprzeczny z duchem współpracy, do którego oba kraje aspirują w zakresie cywilnego programu kosmicznego.

Serwis Aviation Week & Space Technology podaje, że zgodnie z ustaleniami CIA próbę (udaną) przeprowadzono w konspiracji 11 stycznia 2007 roku o godz. 17:28 EST (= 22:28 GMT), czyli 12 stycznia 2007 roku o godz. 6:28 AWST w centrum lotów kosmicznych w Xichang (28°15’N, 102°01’E).

Warto zauważyć, że Chińczycy zniszczyli swojego satelitę w przeddzień ścisłej koniunkcji militarnego Marsa z Plutonem, który często symbolizuje dominację i destrukcję. Co ciekawe, Mars z Plutonem znajduje się w horoskopie testu broni kosmicznej dokładnie na ascendencie w Strzelcu (przekraczanie granic). Tymczasem Jowisz (władca ascendentu) przebywa w dwunastym domu (ukryci wrogowie), tworząc kwadraturę z Uranem w trzecim (informacja). Nie bez znaczenia jest tu także Słońce z Merkurym w pierwszym domu w Koziorożcu (władza), które pozostaje w ścisłej kwadraturze z Eris (kłótnia, waśń) i Księżycem. Jest jeszcze Lilith na MC, co w tym przypadku może oznaczać np. naruszenie tabu.

Horoskop ten jest więc nadzwyczaj zgodny z charakterem wydarzenia i zarazem dość przerażający, zwłaszcza gdy się weźmie pod uwagę dominantę Marsa, Plutona i Lilith.

 

3 thoughts on “Chińska próba broni kosmicznej

  1. A w 7 -dym domu Rak (a więc Słońce USA) – i wiadomo o co chodzi ..Gdyby ten horoskopus był w Koziorożcu to jego władca byłby w mutualnej ze Słońcem (a przecież Waga – Chiny – Saturn), a więc w kwadraturze do władcy Słońca USA (ale przecież ta rakieta musiała trochę lecieć więc może asc się przesunął do następnego zodiakalnego)Sorry, piszę skrótami ale kto zechce odczyta

    • To jest horoskop postawiony na moment zniszczenia satelity, a nie na moment startu rakiety. Wprawdzie to wydarzenie miało miejsce w kosmosie, a nie na Ziemi, tym niemniej zniszczenie satelity nastąpiło mniej więcej nad obszarem kosmodromu Xichang.Być może ascendent rzeczywiście jest w Koziorożcu, ale gdyby tak było, to moim zdaniem ten horoskop straciłby swoją dramaturgię.

  2. Byłem na stronie Aviation Week i faktycznie – godzina 5.28 PM więc trzeba brać moment zniszczenia a nie wystrzelenia. Innej godziny nie ma.Największe wrażenie robi ten Mars z Plutonem na ascendencie plus kwadratury Jowisz – Uran i Słońce – Księzyc. To wyraźne oznaki że coś to gra jątrząco, napięciowo. Choć Chiny tak są uwikłane w biznes ze Stanami że tu bym nie widział zagrożenia. Inna sprawa że idzie przecież siedmiokrotny(!!!) kwadrat Uran – Pluton w latach 2012 – 2015…ale to daleki kontekst.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *