Euro 2012: Francja – Anglia, Ukraina – Szwecja

Jak widać, metodologia Johna Frawleya w typowaniu wyników meczów nie jest idealna, przed czym Czytelników bloga przestrzegałem, jakkolwiek trudno oczekiwać idealnej korelacji. Nie znam zresztą żadnej metody astrologicznej, która by bezbłędnie wskazywała wyniki rozgrywek sportowych. Frawleyowska technika uchodzi za najbardziej skuteczną, co nie znaczy, że sprawdza się w każdym przypadku.

Horoskop meczu i reguły interpretacyjne stanowią pewien model, który z oczywistych względów może być zniekształcany przez czynniki pozaastrologiczne. Proszę więc nie wyciągać z tego zbyt daleko idących wniosków. W tych prognozach nie udowadniam działania astrologii, a już zwłaszcza astrologii wojny, pokazuję jedynie, jak astrologicznie można rozpatrywać horoskop meczu. Być może pod koniec Mistrzostw okaże się, że korelacja pomiędzy wskazaniami astrologicznymi a faktycznym stanem rzeczy jest na tyle niska, że nie ma sensu zawracać sobie głowy tymi technikami. Lub odwrotnie, wyłoni się astrologiczny materiał służący pewnym modyfikacjom i dopracowaniom. Sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Przed nami jeszcze sporo rozgrywek tegorocznych Mistrzostw, zatem typuję dalej.

MECZ FRANCJA – ANGLIA
Horoskop, jak zawsze, bardzo interesujący, dający spore szanse Francji, choć nie wyklucza też szans Anglii. Jednak zanosi się na zwycięstwo faworyta.

 

Argumentacja astrologiczna
Francuzi są faworytem, więc reprezentuje ich Jowisz (ASC) oraz chciałoby się powiedzieć Merkury (MC), ale Merkurego należy zarezerwować dla drużyny przeciwnej, ponieważ planeta ta jest władcą DSC, który reprezentuje Anglię. Z tego samego powodu rezygnujemy z drugiego sygnifikatora dla Anglii, czyli władcy IC, który jest tożsamy z władcą ASC.

Merkury właśnie odchodzi od sekstylu z Punktem Szczęścia, więc i szanse na zwycięstwo Anglików maleją, zwłaszcza że jednocześnie Merkury uściśla opozycję z Plutonem, który – zgodnie z opinią Frawleya – odbiera szanse na wygraną. Poza tym DSC kontrolowany jest przez Jowisza, czyli władcę ASC, co powinno dać przewagę Francji, zwłaszcza że beneficzna Głowa Smoka leży dokładnie na ASC, zaś Ogon Smoka na DSC. Jakkolwiek sprawa nie jest oczywista, ponieważ Księżyc zmierza wprost na IC, co stanowi jeden z czynników zwycięstwa rywala, czyli Anglików. Tym niemniej Księżyc w obrębię swojej 5-7 stopniowej orby zdąży jeszcze utworzyć sekstyl z Jowiszem, co powinno dać zwycięstwo Francji, bo akurat przegranej tej drużyny w tym horoskopie nie widać. Widać ją za to po stronie Anglików, więc typuję, że mecz wygra Francja, względnie będzie remis, bo i to jest możliwe.

MECZ  UKRAINA – SZWECJA
Z horoskopu wynika, że nasi sąsiedzi spotkania ze Szwecją nie wygrają.

 

Argumentacja astrologiczna
Ukrainę, jako faworyta, reprezentuje Saturn (ASC) i Mars (MC). Planety te są tak ustawione, że nie tworzą żadnych istotnych konfiguracji. Tymczasem Szwecję reprezentuje władca DSC, którym jest akurat Księżyc, ale nie możemy go wziąć pod uwagę, ponieważ Księżyc mówi wyłącznie o przebiegu meczu. W takim przypadku za sygnifikatora należy przyjąć dyspozytora Księżyca, którym jest Jowisz, oraz władcę IC, czyli Wenus.

Jowisz zmierza trygonem do Punktu Szczęścia, co daje przewagę Szwecji, a do tego Księżyc aplikuje do Jowisza, co oznacza, że mecz powinni wygrać Szwedzi.

Zob. Jak interpretować horoskop meczu.

15 thoughts on “Euro 2012: Francja – Anglia, Ukraina – Szwecja

    • Nic mi się nie pomyliło. Księżyc jako władca DSC nie może być sygnifikatorem drużyny, ponieważ symbolizuje on wyłącznie przebieg meczu. W takiej sytuacji za sygnifikatora drużyny uznajemy dyspozotora Księżyca, czyli Jowisza, bo Księżyc jest w Rybach, którymi włada Jowisz.

  1. W horoskopie meczu Ukraina – Szwecja niestety nie zauważyłem, że Księżyc zmierza do antiscion Punktu Szczęścia (25° 35´ Ryb), co jest wyraźnym wskazaniem na wygranie faworyta! Z drugiej jednak strony Jowisz (sygnifikator Szwecji) zmierza do trygonu z Punktem Szczęścia, co z kolei daje szanse Szwecji. Co więcej, Księżyc przecież nie zmierza do Jowisza, bo musiałby przesunąć się do 0 stop. Barana, a to jest niedopuszczalne. Tak czy owak zwycięstwo Ukrainy jest w tym horoskopie faktycznie dość widoczne, chociaż nie jednoznaczne. Tym razem reguły nie zawiodły.

  2. Panie Piotrze,dziękuję za ważną informację o antiscion punktu szczęścia. Ciekawa jestem ,jakie ma znaczenie ,że w jutrzejszym meczu Polska-Rosja antiscion Merkurego znajduje się na DSC.

    • Chyba jednak nie. W świetle mojej korekty (Księżyc zmierzający do antiscion Punktu Szczęścia) wynika jednak, że to faworyt miał większe szanse na wygraną, choć rywal też nie był bez szans. Można się zakręcić…

      • Czasami proste rozwiązania są najlepsze:-) Dla mojego syna było oczywiste, ze faworytem jest Szwecja…Pozdrawiam i czekam na Pana komentarz do meczu Polska- Rosja

  3. Jak się Pau nie pomyliło, jak się pomyliło. Przecież widzę Barana na IC, a pan pisze, że na MC, widzę Wagę na MC, a Pan pisze, że na IC. No to jak to wreszcie jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *