Euro 2012: Polska – Czechy, Rosja – Grecja

O ile pierwszy niesprawdzony horoskop wczorajszego dnia Mistrzostw można wytłumaczyć anormalnym przebiegiem meczu (po 5 minutach sędzia przerwał spotkanie aż na godzinę, bo nad stadionem w Doniecku rozszalała się burza z piorunami), a wtedy można byłoby rozciągnąć orbę Księżyca nawet ponad 7 stop., co oznacza, że utworzyłby on jeszcze aspekt z antiscion Wenus, a więc z władcą MC, a to dawałoby niejaką przewagę Francji, o tyle drugi horoskop pokazujący dość ewidentnie zwycięstwo Szwedów kompletnie się nie sprawdził, mimo że przesunięcie meczu z 21:45 na 22:00 (czasu ukraińskiego) jeszcze mocniej pokazywało wygraną rywala (Księżyc bliżej IC i Pluton w punkt na ASC). To kolejny horoskop, w którym zastosowanie reguł Johna Frawleya nie skorelowało się z faktycznym wynikiem. Co więcej, rzekomo destrukcyjny Pluton znów pokazał raczej morderczą walkę faworyta o zwycięstwo, niźli jego klęskę.

Od teraz pozostałe mecze fazy grupowej odbywają się o tej samej godzinie (20:45 lub 21:45 na Ukrainie), choć oczywiście w różnych miejscach. W Polsce te różnice będą w horoskopach mniej widoczne, natomiast na Ukrainie okażą się nieco większe.

MECZE POLSKA – CZECHY I ROSJA – GRECJA
Faworyci, a więc Polska i Rosja reprezentowani są przez Jowisza (ASC) i Wenus (MC), podczas gdy rywale, Czechy i Grecja, przez Merkurego (DSC) i Marsa (IC).

 

Planety te nie zajmują żadnego szczególnego położenia, również Księżyc nie zmierza do aspektu z żadnym sygnifikatorem, jakkolwiek zwraca uwagę fakt, że utworzy on sekstyl z antiscion władcy ASC (28° 51´ Raka), co powinno dać przewagę faworytów.

Dodatkowo Jowisz zmierza trygonem do antiscion Punktu Szczęścia (w horoskopie Rosja-Grecja wypada  6° 52´ Wodnika), co również byłoby pewnym wskazaniem na zwycięstwo faworyta, tyle tylko, że wcześniej Jowisz uwikła się w koniunkcję z południowym węzłem Księżyca, a to bynajmniej nie wzmacnia jego siły. Z kolei w horoskopie meczu Polski z Czechami taka sytuacja nie zachodzi, ponieważ antiscion Punktu Szczęścia wypada aż 8° 58´ Wodnika. Zachodzi jednak sytuacja inna, mianowicie taka, że władca MC, czyli Wenus, zmierza trygonem do antiscion Punktu Szczęścia. Tymczasem w horoskopie meczu Rosja-Grecja do takiego układu nie dojdzie, ponieważ Wenus w 7° 20´ Bliźniąt zmienia ruch z wstecznego na prosty. Tym niemniej jest to na tyle słaby wskaźnik, że Frawley nawet nie bierze go pod uwagę.

 

Natomiast sygnifikatory przeciwnika nie są jakoś szczególnie podkreślone, poza tym, że w horoskopie meczu Polska-Czechy władca DSC zmierza trygonem do Punktu Szczęścia, podczas gdy w horoskopie meczu Rosja-Grecja aspekt ten jest zbyt szeroki, by można go było uznać za efektywny. Wniosek z tego płynie taki, że Rosji łatwiej będzie wygrać z Grecją niż nam z Czechami, co nie znaczy, że zanosi się na klęskę biało-czerwonych. Tym niemniej horoskop meczu Polska-Czechy jest trudny do jednoznacznej oceny, więc i Państwo macie na pewno własne spostrzeżenia.

11 thoughts on “Euro 2012: Polska – Czechy, Rosja – Grecja

 1. Dopóki będzie Pan stosował wróżbiarskie systemy średniowieczne dopóty horoskopy nie będą się sprawdzały. Astrologia to skomplikowana dziedzina humanistyczna. Nie można spojrzeć na sam punkt szczęścia oraz Księżyc i mamy wynik. To nie takie proste. A jakie jest uzasadnienie dla upatrywania faworyta jako MC? To wszystko dla mnie wygląda jak wróżby na bazie dogmatów i jakichś chorych reguł nie mających żadnych logicznych wyjaśnień. Nie zapominajmy astrologia to nauka symboliczna i humanistyczna!

  • Mnie Pan nie musi przekonywać o tym, że astrologia jest symboliczna i humanistyczna, ale nie przypominam sobie, żeby istniały jakieś niezawodne metody astrologii humanistycznej dotyczące przewidywania wyniku meczu. Zna Pan je?

   • Może dlatego, że nie ma żadnych metod. Metoda to już z samego znaczenia stanowi ograniczenie. Interpretować można horoskop jak każdy inny, nie przyjmując, że MC musi być faworytem ale kierunkiem w jakim będzie zmierzał mecz. Mars w domu I może stanowić o agresji na boisku na przykład zaś mocny Jowisz mówić o spektakularnym wydarzeniu. Nie wiem, czy z horoskopu meczu tak łatwo można odczytać wynik meczu. Może trzeba by sprawdzić horoskopy zawodników, trenerów? A może relokację zrobić na stolicę? Albo porównać z horoskopem na prawdopodobny moment zakończenia meczu?

    • Łatwo się mówi, gorzej przewiduje. Kilka lat temu na blogu robiłem przegląd różnych metodologii, o których Pan wspomina, ale nie wydają mi się one niezawodne – ilość zmiennych, które trzeba wziąć pod uwagę, raczej komplikuje pracę. Natomiast reguły Frawleya są na tyle ograniczone, że pozwalają wyeliminować elementy typowe i skupić się tylko na tych unikatowych, niepowtarzalnych. Z tranzytów na horoskop trenera czy zawodników nic konkretnego nie da się ustalić. Można oczywiście opisać ogólną charakterystykę, wpływy, tendencje, ale czy to oznacza możliwość przewidzenia konkretnego wyniku meczu. Udało się to Panu kiedyś?

 2. Moje spostrzeżenie jest tylko takie, że Merkury w Raku (peregrinum) jest w lepszej kondycji od Jowisza osłabionego w Bliźniętach. Merkury ma dużą godność przygodną bo w domu kątowym. Niestety nie zapoznałam się z regułami, które stosuje Frawley.

  • Chyba nie to, raczej to, że dwa sygnifikatory faworyta, czyli władca ASC i MC zmierzają do koniunkcji z południowym węzłem Księżyca! Nie pisałem o tym, bo przegrana Rosji wydawała mi się nieprawdopodobna. Tym niemniej jeśli to ta reguła zadziałała, to by znaczyło, że za dwa dni Chorwacja musiałaby wygrać z Hiszpanią, a Irlandia wygrać z Włochami, co brzmi dziwnie, ale jak widać w piłce wszystko jest możliwe.

 3. Mam spostrzeżenia dotyczące horoskopu meczu Czechy Polska. Po pierwsze, to Czechy a nie Polska były faworytem. Zarówno wskazania Bukmacherów jak i różne publikacje wskazywały na zwycięstwo Czechów. Po drugie, nie brałabym pod uwagę trygonów władców domów do pkt. szczęścia. Wg Frawleya bierzemy pod uwage tylko koniunkcję i opozycję, resztę aspektów mamy zignorować. Jak dla mnie horoskop jest czytelny. Jedynym wskazaniem, po stronie faworyta akurat, jest sekstyl Księżyca i antiscionu wł. I domu (4 st.). Czechy wygrały więc horoskop pokazał prawidłowy wynik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *