Euro 2012: Portugalia – Dania, Niemcy – Holandia

Jak Państwo widzicie, niełatwo jest astrologowi przewidywać wyniki meczów. Czasami reguły zawodzą, czasami wnioskowanie astrologa. Mam już pewne wstępne przemyślenia i korektę interpretacji poprzednich horoskopów, ale o tym później, gdy się zbierze więcej materiału.

Nie znam nikogo, kto by na podstawie horoskopu meczu Polska-Rosja wnioskował remis, jakkolwiek jeszcze przed meczem dyskutowaliśmy w komentarzach o dwóch wyraźnych wskazaniach zwycięstwa Polaków. Chodzi o położenie antiscion władcy DSC na DSC oraz aplikacyjny aspekt Księżyca do władcy DSC. Z kolei o sukcesie drużyny rosyjskiej decydował ostatni aspekt Księżyca w obrębie 5 stop., którym był sekstyl do władcy MC, a ten – zgodnie z tym, co pisze Frawley – powinien rozstrzygnąć wynik właśnie na korzyść Rosjan. Tak się na szczęście nie stało, być może właśnie z uwagi na dwa mocne wskaźniki zwycięstwa drużyny polskiej.

Zwykle jednak to ostatni aspekt Księżyca (w obrębie 5 stop.) rozsądza sprawę, co było  wyraźnie widoczne w horoskopie meczu Czechy-Grecja, w którym Księżyc najpierw utworzył koniunkcję do antiscion władcy ASC, a później, w obrębie 5 stop., znalazł się w aspekcie z władcą MC, co dało wygraną Czechom (wg bukmacherów nasi południowi sąsiedzi byli faworytami tego spotkania).

MECZ PORTUGALIA-DANIA
Horoskop nie mówi o przegranej Danii, pokazuje raczej wygraną Portugalii, ale też nie jakoś wyraziście.

 

Argumentacja astrologiczna
Faworytem jest Portugalia symbolizowana przez Marsa (ASC) i Merkurego (MC). Dania zaś to Wenus (DSC) i Jowisz (IC).

Władca ASC położony jest w X domu, ale trochę za daleko od osi, by z całą stanowczością można było z tego wnioskować o zwycięstwie. Ponadto jest w separacyjnej koniunkcji z Punktem Szczęścia, co też nie wskazuje na zwycięstwo, jakkolwiek sam Punkt Szczęścia leży dość blisko MC, chociaż mógłby być nieco bliżej.

Księżyc natomiast nie zmierza do żadnego sygnifikatora. Jedynie sekstylem do antiscion władcy MC (18° 24´ Bliźniąt) i kwadraturą do antisciom władcy DSC (18° 45´ Raka).

Czy to zapowiada jakieś spektakularne zwycięstwo Portugalii? Raczej nie. Jakkolwiek przegrana też nie wchodzi w rachubę, dlatego można wnioskować, że Portugalia jednak wygra, względnie zremisuje z Danią.

MECZ NIEMCY – HOLANDIA
Ten horoskop jest niezwykle interesujący, ponieważ to jeden z niewielu na tegorocznych Mistrzostwach, który ma Plutona w punkt na ascendencie! Nie musi to kategorycznie rozstrzygać sprawy na niekorzyść faworyta, ale z pewnością budzi dużą podejrzliwość.

Argumentacja astrologiczna
Faworytem tego spotkania są Niemcy, dlatego symbolizuje ich Saturn (ASC), ale niestety nie Mars (MC), bo tę planetę trzeba zarezerwować dla Holandii (Mars jest dyspozytorem Księżyca). Dodatkowo Holandię symbolizuje Wenus (IC). Księżyc nie zmierza ani do Marsa, ani do Wenus, utworzy za to aspekt z władcą ASC, co powinno dać zwycięstwo Niemcom, jakkolwiek Pluton na ASC wskazuje na destrukcję, więc wygrana tej drużyny wcale nie jest taka oczywista.

Nie ma wskazań na zwycięstwo Holandii, ale też nie ma jednoznacznych wskazań na porażkę tej drużyny. Są za to wskazania na zwycięstwo Niemiec (Księżyc opozycja Saturn), ale są też wskazania na ich porażkę (Pluton na ASC). Sam jestem ciekaw, jak się to spotkanie skończy, zwłaszcza że Księżyc ciut powyżej 5 stop. utworzy sekstyl z antiscion Punktu Szczęścia (25° 15´ Wodnika), co dałoby pewną przewagę drużynie niemieckiej. Typuję więc remis ze wskazaniem mimo wszystko na wygraną Niemiec.

Zob. Jak interpretować horoskop meczu.

9 thoughts on “Euro 2012: Portugalia – Dania, Niemcy – Holandia

 1. Moim zdaniem kluczem do wyjasnienia błędów jest proces typowania faworytów. Dlaczego niby to Portugalia jest faworytem, skoro Dania wygrała z Holandia, a Portugalia przegrała z Niemcami? bo bukmacherzy tak mówią? no dajmy spokój…co to za argument?

 2. Panie Piotrze w pierwszym meczu Dania -Portugalia pod koniec meczu antiscion Księżyca będzie w koniunkcji z Marsem i punktem szczęścia.

  • Pod koniec meczu, to nie wiem, czy się liczy, ale normalnie, rad iksowo antiscion Księżyca wypada 12 stop. Panny, a więc blisko MC, co dałoby lekkie wskazanie jednak na Portugalię, którą tu obstawiam.

 3. Czyli Pluton na ascendencie oznaczałby potężna siłę po prostu i kontrolę nad sytuacją? Co było wyraźnie widać na meczu, bo Niemcy pokazali świetnie ukierunkowaną i skumulowaną siłę grupy (perfekcyjna gra zespołowa), no i całkowicie kontrolowali przeciwnika.

  • Być może. Ale konstatacja też jest taka, że Pluton na ascendencie nie unieważnił pozostałych wskazań na zwycięstwo Niemiec, tj. aspektu Księżyca do władcy I domu oraz sekstylu Księżyca do antiscion Punktu Szczęścia. Jakkolwiek mówiło się o tym spotkaniu: „mecz śmierci”!

   • Hmm… intrygujący Pluton. Aczkolwiek interpretacja Frawleya (destrukcja) do mnie nie przemawia. A w tym meczy było dużo plutonicznych elementów i może to pokazuje ten ascendent. „Mecz śmierci” faktycznie, ale i sama drużyna Niemiec z gatunku tych, co to – za przeproszeniem – „siekierą nie zarąbiesz”. Do tego jeszcze ta różnica: indywidualiści Holendrzy, mający problem z graniem jako team, contra idealnie zgrany, skomasowany oddział szturmowy Niemcy.

  • No właśnie. Frawley określa Plutona w horoskopach meczów jako destrukcyjną. Ale wygląda na to, że należałoby go postrzegać jako planetę o sile zmiennej: destrukcyjnej bądź potężnie wzmacniającej. Jednych wzmacnia, a innych zmiata, jak Niemcy Holandię. Pytanie tylko jak to rozpoznać? Kiedy i dla kogo jego działanie będzie niszczące, a kiedy zasilające w energię?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *