Francja idzie na wojnę

Prezydent Francji Francois Hollande ogłosił po zamachach terrorystycznych w Paryżu, że Francja jest w stanie wojny. Innymi słowy, że zamachowcy z Państwa Islamskiego wypowiedzieli wojnę Paryżowi (a w konsekwencji i całej Europie, bo wcześniej doprowadzili do katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego).

Państwo Islamskie nie jest tworem, który wziął się z niczego, ponieważ geneza ISIS sięga właściwie interwencji zbrojnej Amerykanów w Iraku w 2003 roku, podczas której obalając reżim Saddama Husajna zlikwidowano cały aparat armii, policji i służb zasilanych przez co najmniej dwa miliony ludzi. Ludzie ci wraz z bojówkami Al-Kaidy w dużej mierze kreują ruch dżihadycki na Bliskim Wschodzie, wpisując konflikt z Zachodem w dyskurs religijny. Atak terrorystyczny na stolicę Francji, zaangażowanej już wcześniej w politykę arabską, jest właściwie odpowiedzią na działania Paryża wobec Bliskiego Wschodu. Tym niemniej jeśli Hollande uznaje ten atak za początek wojny toczonej tym razem na terytorium Europy, to moment pierwszej detonacji ładunku wybuchowego należałoby uznać za początek tej wojny. Wobec tego horoskop zorganizowanych ataków terrorystycznych na Paryż trzeba interpretować zgodnie z regułami astrologii militarnej (o której szerzej pisałem w książce „Reguły astrologii tradycyjnej”). Czy daje on odpowiedź na to, kto tę wojnę wygra?

Wojna Europy z Państwem Islamskim
Ascendent i pierwszy dom reprezentuje zamachowców. Na ascendencie znajduje się królewski Polluks, gwiazda o gwałtownym, marsowym charakterze, która bynajmniej nie mówi o porażce, zaś władca ascendentu Księżyc położony jest w znaku Strzelca (peregryn) i zmierza kwadraturą do Jowisza. To nie daje wielkiej siły ani przewagi, może natomiast wskazywać na religijne zaangażowanie zamachowców.
Atak na Paryz 00
Po drugiej stronie, a więc descendent i dom siódmy symbolizuje Francję. Władcą tego domu jest Saturn, też bez specjalnych godności (Saturn jest jedynie władcą uczestniczącym troistości ognistej), a na dodatek pozostaje z Księżycem w separacyjnej koniunkcji, co oznacza, że pomiędzy Państwem Islamskim a Francją nie ma szans na pokojowe czy dyplomatyczne zażegnanie sporu.

Tymczasem „królestwo” ISIS symbolizowane jest przez medium coeli i dom dziesiąty, którego władcą jest Jowisz położony w detrymencie i w domu upadającym oraz Mars (także w detrymencie). Nie daje to przesłanek do wyciągania wniosków o przewadze islamistów. Z kolei siłę i majestat Francji określa dom 10 liczony od siódmego, a więc czwarty radykalny. Władcą tego domu jest Merkury zmierzający do spalenia, zaś w domu czwartym przebywa maleficzny Mars (tym bardziej maleficzny, że na wygnaniu). Te konfiguracje też nie zapewniają Francji zwycięstwa, mogą nawet wskazywać na porażkę. Jednak w domu czwartym znajduje się również beneficzna Wenus w domicylu, która wspiera sekstylem Saturna. Wenus jest zresztą najjaśniejszym punktem tego horoskopu; planetą, która ma najwięcej godności.

Wenus nie jest planetą wojny (choć w tym horoskopie jest wschodnia, więc zagrzewa do walki), ani konfliktu, dlatego to nie siłowe rozwiązania przyniosą efekt, lecz dyplomatyczne oraz takie, które w wyniku odpowiedniej strategii i taktyki rozwiążą konflikt bez konfrontacji zbrojnej. Co ciekawe, zgodnie z doktryną al-Biruniego, astrologa arabskiego z X wieku, Wenus symbolizuje wyznawców Mahometa! Czy więc to muzułmanie mogliby stać się sprzymierzeńcami w walce z islamskim terroryzmem? Całkiem możliwe, ale do tego trzeba zręcznej polityki, a nie przemocy.

Paryż i zodiak
W astrologii tradycyjnej znaki zodiaku skorelowane są z poszczególnymi państwami i miastami. Francję kojarzono z Baranem, natomiast Paryż z Panną. Związek Panny z Paryżem jest oczywisty, zważywszy na początki tego miasta wznoszonego w średniowieczu wokół katedry Notre-Dame, czyli Naszej Pani, a więc Matki Boskiej symbolizowanej właśnie przez znak sterylnej Panny. Dziewiętnastowieczny astrolog angielski, Raphael, dodaje, że chodzi tu szczególnie o 29° Panny (prawdopodobnie dlatego, że w horoskopie I Republiki Francuskiej, który odnosi się do formalnego zniesienia monarchii we Francji, Słońce znajduje się właśnie w tym stopniu). Takie korelacje i przyporządkowania mają wartość prognostyczną. Jeśli w danym znaku dochodzi do złowrogich koniunkcji lub zaćmień, mogą te konfiguracje wskazywać na miejsce największych zagrożeń.
B.11.31, ff.7v/8r
Tak się składa, że znak Panny był niedawno nękany przez dość szczególne układy planetarne. Ostatnie zaćmienie Słońca (częściowe) miało miejsce 13 września 2015 roku w 20° 10´ Panny, natomiast dwa miesiące później, 7 listopada 2015, a więc niespełna tydzień przed zamachami terrorystycznymi w Paryżu, doszło w drugiej połowie znaku Panny do poczwórnej koniunkcji Jowisza, Marsa, Wenus i Księżyca. Księżyc stał się tutaj jedynie katalizatorem. Istotniejsze są planety. Mamy tu do czynienia z koniunkcją benefików, a więc Wenus i Jowisza, lecz planety te pozostają w swoich słabościach (Wenus w upadku, a Jowisz na wygnaniu) i mogą działać jak akcydentalne malefiki, zwłaszcza że łączą się właśnie z maleficznym Marsem.

Jeszcze ciekawiej rysuje się całkowite zaćmienia Słońca (jako częściowe widoczne także we Francji), które miało miejsce tuż przed wiosennym ingresem, 20 marca 2015 roku. Doszło do niego w 29° 27´ Ryb, a więc pozostawało w dokładnej opozycji do 29° stopnia znaku Panny, tradycyjnie przypisanego Paryżowi. Zaćmienia mają olbrzymie znaczenie w astrologii mundalnej i politycznej, zwiastując przełomowe momenty, zmianę strategii, kluczowe wydarzenia nierzadko o charakterze plutonicznym, a więc przemocowym i transformacyjnym.

25 thoughts on “Francja idzie na wojnę

 1. Proszę przeczytać książkę Michela Houellebecqa Uległość. Kiedy przeczytałam akapit zaczynający się od słów: „Wenus nie jest planetą wojny…”, to przypomniałam sobie od razu wizję przyszłości Francji przedstawioną w tej książce. Ciekawa zbieżność.

  • Czytałem tę książkę i muszę przyznać, że jest intrygująca. Na szczęście autor nie stworzył zbyt radykalnego dzieła (czasami zdarza mu się przesadzać). Na szczęście w tym przypadku, fabuła została naprawdę świetnie poprowadzona, a przedstawione tezy są na tyle inteligentne, że można nad nimi głębiej się zastanowić. Polecam.

 2. W języku francuskim słowa wypowiadane są od frontu ust i w trakcie mówienia górna warga jest bardzo wdzięcznie unoszona. Więc Al Biruni z pewnością był pod wpływem tej tendencji kiedy ustalił, że to wenus rządzi całym francuskim państwem, może nie wydedukował tego właśnie „z gwiazd”??
  W języku niemieckim dźwięki bardziej wydobywają się z tyłu ust i gardła w wyniku czego usta pozostają stosunkowo nieruchome. Czyli idąc tym tropem wychodziłoby na to, że państwem niemieckim rządzi marsowy pluton uwalony specjalnie w retrogradację a np. Rosją upiorny uran w porozumieniu ze słońcem. Chyba raczej nie ma co opierać się na takich przypuszczeniach jak na opoce do wyciągania jakichś konkretnych wniosków..Być może wenus miała wpływ na to co się wydarzyło ale z pozycji ochrony kobiet żeby nie mieszały się w wojny. Sygnał panny jako wyznacznika dla całego państwa Francuzów moim zdaniem wyraża niestety niechcianą zniewieściałość męskiej części populacji z powodu narzuconego siłą, wdzięku w wymowie.

  W kosmogramie zamachu wisi nad Paryżem palec Boga i unosi się jeszcze układ Jowisz, uran, pluton, księżyc nazywany przez Huberów, astrologów z ub. wieku – torami łez lub przepowiednią na przyszłość (jakby teleskopem). Tory łez były widoczne przy trzęsieniu ziemi w Katmandu.

  • Uporządkujmy sprawę: nigdzie nie napisałem, że al-Biruni twierdził, iż – jak Pani pisze – „wenus rządzi całym francuskim państwem”, lecz że Wenus przyporządkowany jest islam (takjak Saturn symbolizuje Żydów, Jowisz – chrześcijan, Słońce – mitraizm itd.). Ponadto napisałem, że Panna symbolizuje Paryż (a nie naród francuski), zaś Francja jako państwo przyporządkowana jest Baranowi (choć współcześnie kojarzy się Francję z Lwem).

   • Ale przypomniał Pan, że Słońce w horoskopie I Republiki Francuskiej znajduje się w 29 st Panny a więc Panna jako wskaźnik króluje jakby do teraz w całej Republice a nie jedynie w Paryżu. Sedno sprawy toczyło się na paryskich ulicach a nie na wiejskich bezdrożach więc pewnie stąd Paryż stał się Panno – zwyczajowy. I chyba wtedy właśnie to Panna wywołała ten zryw wolnościowy do obalenia monarchii – w wyniku pędu do wyzwolenia się od królującego Lwa, który batożył „po królewsku” wszystko swoim też królewskim ogonem.
    Jowisz akurat obecnie w wygnaniu chyba nie daje Pannie odpocząć czyli jakby Pannie nie starcza siły do tej walki co nie daje nadziei na szybki koniec tej awantury. Nie wiem czy w astrologii wydarzeniowej węzły są brane pod uwagę ale gdyby były to już widać, że węzły nie są na swoich właściwych pozycjach tj. węzeł płn. na górze i płd. na dole. Zamieniły się miejscami wywracając cały układ w pozycję do góry dnem dając sobie dopiero czas do namysłu jak i kiedy rozwiązać ten konflikt. I znowu Panna przy węźle ? Jakiś konfliktomierz jak to pójdzie ?

 3. Nie znam się na horoskopach i astrologii, jednak od lat z wielką przyjemnością czytam Pana komentarze dotyczące bieżącej sytuacji politycznej lub społecznej. Z niepokojem obserwowałam, że od sierpnia nie pojawił się żaden komentarz, więc bardzo się cieszę nowym artykułem. Rozumiem, że liczne negatywne komentarze, dotyczące wcześniejszych wyborów, zniechęciły Pana do komentowania tych jesiennych. Myślę jednak, że wielu zainteresowanych byłoby wdzięcznych za Pańską wizję bieżącej sytuacji. Polityka w naszym kraju budzi gorące emocje (nie zawsze pozytywne), a astrologia jest wielką sztuką i nauką, może się więc zdarzyć, że niektóre komentarze nie będą najwyższych lotów – często widoczne w nich jest niezrozumienie Pańskiego przekazu. Proszę nam jednak nie zabierać przyjemności czytania tych niezwykle interesujących artykułów i pisać.

 4. Ascendent ingresu Słońca w znak Barana znajduje się w 21,59 stopniu znaku Skorpiona. 13 listopada w tym punkcie znajdowało się Słońce ,władca domu IX. Władca ascendentu Mars w Wadze 13 lisopada tworzył opozycję do Słońca.

 5. Ascendent ingresu Słońca w znak Barana znajduje się w 21,59 stopniu znaku Skorpiona. 13 listopada w tym punkcie znajdowało się Słońce ,władca domu IX. Władca ascendentu Mars w Wadze 13 listopada tworzył opozycję do Słońca.

 6. Po wpadce, z wyborami prezydenckimi, astrolodzy omijają temat:
  Rządy po wygranej PIS. Jakby ten temat ich przestał interesować.
  Nie dotyczy to tylko tego forum. Na innych forach ten temat też nie wzbudza jakiegoś zainteresowania. Czy to was nie dziwi?

 7. „Czy więc to muzułmanie mogliby stać się sprzymierzeńcami w walce z islamskim terroryzmem? ”
  Chyba wiadomo o co chodzi Ruski podobno mają być wsparci przez talibów.A isis przez naszych”sojuszników” z nato czyli Arabię Saudyjską.Czyli żyjemy w kwadraturze koła czas ten cyrk z nato opuścić.Niestety ale”najwierniejsi sojusznicy usa” czyli pis woli nas zniszczyć!!!

 8. Dla mnie ten cyrk z isis to jest oczywista parodia zwalczania isis.”Sojusznicy” wspierają isis a Francja i Rosja z nimi walczy.To chyba wyższy poziom obłędu.Dlatego twierdze że z nato trzeba się pożegnać czym prędzej i nie bredzić o rusofobii.

 9. Znalazłem jeszcze coś na temat prezydenta Francji Francois Hollanda .Moje podejrzenia na jego temat są bardzo niebudujące-mam podstawy podejrzewać że grozi mu śmierć w tym lub następnym roku.A na pewno będą to problemy wielkiego kalibru.O ile dane z tej strony są prawidłowe: http://izabelapodlaska.pl/index.php?id=165 .Opozycja do Jowisza władcy 8 domu i koniunkcja z Księżycem który może jakoś da się władować do 8 domu tranzytującego Plutona sugeruje coś groźnego.A około 2025 kwadratura do Saturna dodatkowego władcy 8 domu .

  • A tobie złowieszczy grozi upał w południe oraz widmo wojny w twoim stylu – czyli terror a la piknik bez umiaru. Proponuję wyjechać na początek do lasu z łopatką ale nad wodę to nie bo zbiorniki wodne są pod ochroną, Sanepidu oczywiście.

 10. Witam serdecznie, wyszukałam pana stronę po tym jak w jednej z książek na temat przepowiedni Nostradamusa znalazłam informacje dotyczącą Francji i znaku barana. Przewertowałam różne strony i tylko u pana udało mi się znaleźć tak rzetelne informacje na ten temat. Czy mógłby mi pan udzielić informacji jakie państwo może być symbolizowane przez Wagę. Dodam, że piszę bloga na ten temat i chociaż pisze go hobbystycznie to nie chciałabym wprowadzać ludzi w błąd a widzę, że pan posiada ogromna wiedzę. Oczywiście podam linka do pana strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *