Jung i astrologia – webinarium

Astrologia i psychologia C. G. Junga – dr Piotr Piotrowski

Zapraszam na polsko-ukraińskie trzyczęściowe seminarium internetowe (webinarium) poświęcone analizie horoskopu w oparciu o dokonania psychologii głębi Carla Gustava Junga (1875-1961), który zainteresował się astrologią już w roku 1911 i zgłębiał ją przez kolejne 50 lat swojego życia.

W programie:

 • Mit, sen i symbol
 • Teorie nieświadomości
 • Proces indywiduacji w świetle horoskopu
 • Archetypy Junga i astrologia
 • Koncepcja psyche w świetle horoskopu
 • Horoskop jako mapa psyche i mapa potencjałów psyche
 • Synchroniczność
 • Koncepcja kryzysu i cykle planetarne
 • Koncepcja synchroniczności w odniesieniu do oddziaływań astrologicznych
 • Synchroniczność i partnerstwo
 • Chiron i archetyp Zranionego Uzdrowiciela

Astrologia, podobnie jak alchemia, utorowała Jungowi drogę do jego własnych koncepcji, „albowiem astrologia jest matką psychologii”  – twierdził uczony – gdyż, wcześniej, „w każdej epoce musiał istnieć jakiś ekwiwalent psychologii. (…) Była to najstarsza forma psychologii. Cała nauka współczesna zaczęła się od astrologii. Dawniej, zamiast mówić, że człowiek wiedziony jest motywami psychologicznymi, mawiano, że prowadzą go jego gwiazdy” . Nic więc dziwnego, że Jung zwrócił się do astrologii, podobnie jak do alchemii, jako dyscypliny, która zapowiadała nadejście psychologii nieświadomości.

Warsztat obejmuje teorię, praktykę, metodologię oraz zasady interpretacji astrologicznych w oparciu o psychologię analityczną C. G. Junga.

Kluczowe tematy: nieświadomość, archetyp, planety jako wyraz sił psychicznych, libido, kryzys, rozwój, proces indywiduacji, mit, symbol, horoskop jako mandala, samopoznanie.

Warsztat w j. polskim tłumaczony na ukraiński.

Prowadzenie: dr Piotr Piotrowski, DMA (Diploma in Medieval Astrology). Autor książek, m.in. „Jung i astrologia” (2002), „Lilith Czarny Księżyc” (2007), „Przesłanie Chirona” (wyd. I 1997, wyd. II popr. 2008), „Małe planety – nowe odkrycie astrologii” (2010) oraz „Reguły astrologii tradycyjnej” (2011). Redaktor serii wydawniczej Biblioteka PTA. Specjalizuje się w jungowsko-analitycznym sposobie interpretowania horoskopów indywidualnych, a także w tradycyjnych technikach astrologii urodzeniowej, horarnej, elekcyjnej i mundalnej. Od marca 2013 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Terminy: 22 maja 2020 (piątek), 29 maja 2020 (piątek), 5 czerwca 2020 (piątek).
Godziny: 18:00-20:30.

Koszt za całość (trzy spotkania, ok. 8 godzin) – 250 zł

Płatność na konto:
„Anima Mundi”
Piotr Piotrowski
54 1240 6452 1111 0010 6829 3678
W tytule wpłaty proszę wpisać: Webinar – astrologia i Jung

Po uiszczeniu opłaty proszę o przesłanie swojego adresu e-mail w celu dołączenia do grupy.

Kontakt: kom. 661 232-597, e-mail: piotrowski_piotr@poczta.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *