Konferencja astrologiczna

Katedra Kulturoznawstwa i Filozofii na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie organizuje konferencją naukową „Duchowość astrologii”. Obrady odbędą się w najbliższy piątek, 14 grudnia 2007 roku o godz. 10:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1). Wstęp wolny.

Konferencja jest jedną z pierwszych w powojennej nauce prób przekrojowej analizy zjawiska, jakim jest współczesna polska astrologia. Proponujemy dyskusję między środowiskiem współczesnych astrologów i światem nauki, której celem ma być opis szeroko rozumianej duchowości, jaką prezentuje astrologia. Dalsze szczegóły oraz tematy poszczególnych wystąpień znaleźć można na stronie uczelni.

4 thoughts on “Konferencja astrologiczna

  1. Niestety przegapiłam to wydarzenie. Czy jest planowana tego rodzaju konferencja w roku przyszłym, lub inne podobne spotkania czy grupy dyskusyjne w Krakowie?

    • Nie mam pojęcia, kiedy mogłaby się odbyć następna tego typu konferencja. Była to zresztą pierwsza w powojennej Polsce konferencja nt. astrologii organizowana przez placówkę naukową. Jest mało prawdopodobne, aby udało się to powtórzyć. Ale kto wie…?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *