Lilith w horoskopie (webinarium)

Zapraszam na polsko-ukraińskie trzyczęściowe seminarium internetowe (webinarium) poświęcone interpretacji Czarnego Księżyca Lilith w astrologii natalnej, prognostycznej i synastrycznej. W mitologii Lilith była pra-Matką, pierwszą żoną Adama, pojawiła się bowiem jeszcze przed Ewą. Później jednak opuściła Raj i stała się żeńskim demonem czyhającym na noworodki i kobiety w ciąży. W astrologii jako apogeum orbity Księżyca symbolizuje niezintegrowane fragmenty duszy, źródło naszych lęków i poczucia odrzucenia. Symbolizuje zasadę niespełnionego życzenia, a jednocześnie daje nam moc, by dokonać przemiany i uzdrowienia swojego życia poprzez odzieranie z pozorów, fałszywych ról i złudzeń.

W programie:

 • Lilith i mechanika orbity Księżyca
 • Znaczenie apogeum orbity Księżyca w astrologii tradycyjnej
 • Ciemny Księżyc, Czarny Księżyc i Lilith w astrologii początku XX wieku
 • Asteroida Lilith
 • Mitologia Lilith, mroczny aspekt bogiń lunarnych
 • Lilith jako archetyp niespełnionego życzenia oraz jeden z symboli psychologii archetypu Cienia i niezintegrowanej Animy
 • Znaczenie Lilith w horoskopie: ból, odrzucenie, wściekłość i odrodzenie
 • Interpretacja Lilith w horoskopie urodzeniowym, położenie Lilith w znakach, domach i aspektach
 • Lilith w horoskopach prognostycznych (tranzyty i solariusz)
 • Lilith w horoskopach synastrycznych i wektorowych

Warsztat obejmuje teorię, praktykę i metodologię pracy z Lilith w horoskopie.

Kluczowe tematy: archetyp Cienia i Animy, zasada niespełnionego życzenia, cierpienie i miłość, seksualność, macierzyństwo i patologie wychowawcze, feminizm, grzech, przemiana, odrodzenie.

Warsztat w j. polskim tłumaczony na ukraiński.

Prowadzenie: dr Piotr Piotrowski, DMA (Diploma in Medieval Astrology). Autor książek, m.in. „Jung i astrologia” (2002), „Lilith Czarny Księżyc” (2007), „Przesłanie Chirona” (wyd. I 1997, wyd. II popr. 2008), „Małe planety – nowe odkrycie astrologii” (2010) oraz „Reguły astrologii tradycyjnej” (2011). Redaktor serii wydawniczej Biblioteka PTA. Specjalizuje się w jungowsko-analitycznym sposobie interpretowania horoskopów indywidualnych, a także w tradycyjnych technikach astrologii urodzeniowej, horarnej, elekcyjnej i mundalnej. Od marca 2013 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Terminy: 26 czerwca 2020 (piątek), 10 lipca 2020 (piątek), 17 lipca 2020 (piątek).
Godziny: 18:00-20:30.

Koszt za całość (trzy spotkania, ok. 8 godzin) – 250 zł

Płatność na konto:
„Anima Mundi”
Piotr Piotrowski
54 1240 6452 1111 0010 6829 3678
W tytule wpłaty proszę wpisać: Webinar – Lilith w horoskopie

Po uiszczeniu opłaty proszę o przesłanie swojego adresu e-mail w celu dołączenia do grupy.

Kontakt: kom. 661 232-597, e-mail: piotrowski_piotr@poczta.onet.pl

5 thoughts on “Lilith w horoskopie (webinarium)

 1. Lepiej napisać to co kiedyś czyli o horoskopie zaprzysiężenia.O ile czas dzienny będzie zbliżony to władca ascendentu czyli Wenus będzie w konfiguracji wielkiego krzyża z gwiazdami.Nawet licząc zakres 1 stopnia na luzie wyjdzie ten układ.Na dokładkę aplikacyjna półkwadratura z Słońcem będzie dodatkowo sprzyjać kłopotom.Nawet jeżeli odbędzie się to później to Mars i Pluton są do siebie w kwadraturze i Jowisz tworzy koniunkcję z Plutonem i kwadraturę z Marsem.A wtedy Mars i Pluton by byli władcami a do tego ascendent by tworzył przypuszczalnie kwadraturę ze Słońcem albo Merkurym i opozycję z niespodziankowym Uranem.Do tego nie pojawiły się tu wróżby o wyborach.Myślę że jeżeli będzie ascendent w wadze można będzie się spodziewać nietypowych kłopotów ze względu na aspekty Wenus z gwiazdami.Kilka z nich jest szczególnie groźnych.Np. koniunkcja z Betelgezą albo opozycja do gwiazdy Akumen.Poza tym mniej ścisła kwadratura do bardzo groźnej gwiazdy Szed pod koniec ryb oraz z znaku panny gwiazda Markeb.

 2. Pewien czas temu kupiłem książkę”reguły astrologii tradycyjnej”.Były tam opisane horoskopy wojny.Niektórzy sugerowali że można to zastosować w sprawdzaniu konfrontacji sportowych.Jednak znalazłem coś podejrzanego.Wygrał zespół który z pozoru miał kiepską sytuację astrologiczną rozpoczęcia meczu..Podam konkretnie.chodzi o mecz piłki nożnej Piast Gliwice -Lechia Gdańsk z 18.00 24 czerwca 2020.Opisanym w książce przypadkiem jest dokładna opozycja wenus władcy 10 domu do ascendentu.Z tym ze to już był 6 dom i to była opozycja separacyjna.Poza tym Jowisz czyli władca domu 1 nie był w zbyt dobrych aspektach.Być może po prostu czegoś nie uwzględniłem np. ścisłego aspektu planetoidy do ważnych elementów.Przy okazji tego typu horoskopów mam pytanko-nie zostało to opisane w tamtej książce a powinno-czy lepiej dla atakującego gdy władca domu 1 jest dobroczynny a władca 7 domu złoczynny?W opisanym przykładzie władca 1 był najbardziej dobroczynny a 7 „średnio”.
  Czytałem o tym że złoczynny władca zapowiada krótkie życie.Do tego pamiętam że kupiłem 2 losy-1 gdy ascendent był pod koniec strzelca a następny na początku koziorożca w koniunkcji z Saturnem.

  • Dodam że ten mecz odbył się w Gdańsku.Przy okazji się jeszcze spytam-jak traktować planety odkryte w czasach nowożytnych?Czy są jakieś książki na ten temat po polsku ?Pamiętam że w horoskopie losu ważnym elementem był Uran bo był w domu związanym z majątkiem w prostokącie czyli po 2 opozycje,sekstyle i trygony.Natomiast kiedy indziej miałem tranzyt Słońca do urodzeniowego Plutona.

  • Radzę sprawdzić czy to co opisałem jest prawidłowe bo mam wrażenie że program szwankuje i być może horoskop który sprawdzałem jest na czas o godzinę wcześniejszy.Muszę to sprawdzić bo na tej podstawie bym robił błędy.Do tego upewniłem się że są z nim jakieś problemy w przypadku starych dat.

 3. Jednak było źle przeliczone ale nadal wychodzi że mimo tego planeta Mars w 4 domu przynajmniej z pozoru sprzyja cienkim bo to władca 1 domu.Ale w opozycji i to dokładniejszej do MC jest Neptun.Chyba do moich wpisów wkradły się istotne niedomówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *