Mecz Holandia – Dania

Horoskop meczu Holandia-Dania jest dość czytelny i wydaje się jednoznacznie pokazywać zwycięzcę. Wychodzi na to, że będzie nim Holandia.

 

Argumentacja astrologiczna
Holandię jako faworyta symbolizuje władca ASC, czyli Jowisz, podczas gdy Dania sygnifikowana jest przez władcę DSC, a więc Merkurego. (Trzeba zwrócić uwagę, że władca MC jest w tym horoskopie taki sam jak władca DSC, zaś władca IC jest tożsamy z władcą ASC, w związku z tym należy zrezygnować z rozpatrywania drugorzędnych sygnifikatorów.)

W pierwszym domu, blisko ASC znajduje się beneficzna Głowa Smoka, podczas gdy w domu siódmym maleficzny Ogon Smoka. Nie jest to silne wskazanie na faworyta, ale warto je odnotować. Ważniejszą kwestią jest to, iż władca ASC zmierza wprost na DSC, co oznacza, że to Holandia kontroluje przeciwnika. Taki układ uchodzi zwykle za jeden z głównym wskaźników zwycięstwa faworyta. Dodatkowo Księżyc jest wprawdzie w przedostatnim stopniu Wodnika, ale zdąży jeszcze utworzyć aspekt z władcą ASC, co jest kolejnym istotnym wskazaniem na wygraną drużyny z Amsterdamu.

Zob.
Jak interpretować horoskop meczu

 

16 thoughts on “Mecz Holandia – Dania

 1. Dziekuje bardzo za interpretacje i poswiecoony czas :)Moze wyda sie to glupie,ale czy istnieje mozliwosc przewidzenia dalszych losow tej reprezentacji Polski na Euro 2012?

 2. Panie Piotrze, nie pisze Pan o sile sygnifikatorów, czy mam rozumieć, że są one bez znaczenia? Z niepokojem oczekuję wtorkowego meczu Polaków z Rosjanami, którzy wczoraj wprost rozgromili Czechów. Horoskop tego meczu, uznałam, że faworytem jest Rosja, wskazuje, że Polacy nie są bez szans. Merkury w VII domu i aplikuje, co prawda kwadraturą do Księżyca, podczas gdy Jowisz przebywa już w detrymencie Bliźniąt, a Wenus retrograduje. Czy siła sygnifikatorów i retrogradacja planet ma jakieś znaczenie?

 3. Położenie sygnifikatorów w domach i znakach w takich horoskopach nie jest brana pod uwagę, a to znacząco zmienia postać rzeczy. Teraz dla mnie jasne, dlaczego wczoraj Rosjanie pokonali Czechów. Wenus pod dsc. Mam jeszcze jedno pytanie. Co się dzieje, gdy Księżyc aplikuje do obu sygnifikatorów stron przeciwnych? Który z aspektów jest korzystniejszy? Pierwszy aplikacyjny, ale w kwadraturze, czy drugi, ale w sekstylu?

  • > Położenie sygnifikatorów w domach i znakach w takich> horoskopach nie jest brana pod uwagę, a to znacząco> zmienia postać rzeczy. Teraz dla mnie jasne, dlaczego> wczoraj Rosjanie pokonali Czechów. Wenus pod dsc.Tak. To był główny wskaźnik zwycięstwa Rosji. > Mam jeszcze jedno pytanie. Co się dzieje, gdy Księżyc> aplikuje do obu sygnifikatorów stron przeciwnych? Który z> aspektów jest korzystniejszy? Pierwszy aplikacyjny, ale w> kwadraturze, czy drugi, ale w sekstylu?Bierzemy pod uwagę ostatni aspekt, jaki Księżyc utworzy w granicach orby 5-7 stop., bez względu na rodzaj aspektu. Oczywiście, rozpatrujemy tylko duże aspekty (bez kwinkunksów i półsekstyli).>

   • dla mnie dotychczasowe horoskopy dosyc dobrze oddaja przebiegi meczow (wyrownana gra lub przewaga/dominacja jednej ze stron), natomiast nie oddaja wyniku koncowego. Gdzie w horoskopie pokazane sa bramki? 🙂

    • Bramek jako takich nie ma. Wynik końcowy pokazuje zwykle ostatni aspekt aplikacyjny Księżyca w obrębie 5-7 stop., w zależności od tego, którego władcę aspektuje, o ile aspektuje.

 4. Nie interesuję się sportem, ale śledzenie pańskich komentarzy i faktycznych wyników jest bardzo interesujące. Czy możliwa jest wsteczna interpretacja np. meczu Holandia:Dania kiedy to wnioski nie pokryły się z faktami – ciekawe czy w ten sposób można znaleźć wskazówki typujące zgodnie ze stanem faktycznym? Czy to ma sens?

  • Jedyne rozwiązanie jest takie, że zrywamy z zakazem przesuwania się Księżyca do następnego znaku i wtedy w tym przypadku w obrębie 5-7 stop. Księżyc po wejściu do Ryb zdąży utworzyć aspekt do władcy DSC, pokazując tym samym wygraną Danii. Gdyby jednak miało to działać, co według Frawleya jest niedopuszczalne, to w dzisiejszym meczu z Niemcami Portugalia musiałaby wygrać. Trzeba się jednak pogodzić z tym, że pewna część horoskopów meczów się po prostu nie sprawdza, co wyraźnie pokazałem w notce „Jak interpretować horoskopu meczu”. I na to niestety nie ma żadnej reguły.

   • Księżyc ,był do 21;20 w znaku Wodnika.Może jednak jest ważny Jowisz jako władca 10 domu ,a Księżyc dwa aspekty wykonuje z władcami 10 domu Duńczyków; Jowiszem i Neptunem.

    • Niestety, nie. Księżyc robi aspekt do władcy ASC, a nie do władcy X domu Duńczyków. Nowych władców nie bierzemy pod uwagę, tym bardziej, że z Neptunem utworzyłby koniunkcję dopiero po zmianie znaku, a to jest niedopuszczalne. Jeżeli władca ASC jest jednocześnie władcą IC, to znaczy, że trzeba zrezygnować z sygnifikatorów drugorzędnych, jakimi są władcy IC i MC. Inaczej będzie bałagan. Mnie też ten horoskop rozczarował, ale jak już pisałem w innym miejscu, mniej więcej co czwarty horoskop Euro 2012 się nie sprawdzi. Ale to i tak byłaby wysoka korelacja.

 5. Niestety ta beneficzna głowa smoka przy ascendencie (ascendent notabene też w nienajlepszym stopniu 0) była w punkcie krytycznym, co raczej wykluczyło zwycięstwo faworyta. Natomiast melaficzny ogon smoka też był w punkcie krytycznym, co było zbawienne dla Danii. Warto obserwować punkty krytyczne, tak jak w meczu z Polską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *