Mecz Niemcy – Portugalia

Wyjątkowo trudny horoskop do jednoznacznych rozstrzygnięć. Raczej pokazuje remis, chociaż wygrana Niemiec nie byłaby niczym zaskakującym.

 

Argumentacja astrologiczna
Niemcy to faworyt, więc reprezentuje ich władca ASC (Jowisz) i MC (Wenus), którzy akurat tak są ustawieni, że niczego sensownego nie mówią.

Portugalia symbolizowana jest przez Merkurego (DSC) i Marsa (IC). Merkury jest wprawdzie w VII domu, ale za daleko od osi, a do tego w separacyjnym aspekcie z Punktem Szczęścia, co bynajmniej nie pokazuje zwycięstwa tej drużyny.

Wygrana Niemiec też jest wątpliwa, ponieważ Księżyc tworzy właśnie separacyjny aspekt z władcą ASC i później idzie pustym kursem. Dopiero gdyby wyszedł z Wodnika i przesunął się do Ryb, utworzyłby opozycję do Punktu Szczęścia oraz trygon z władcą DSC (co byłoby wskazaniem na Portugalię), ale Frawley przestrzega przed takim manewrem.

Jedynie antiscion Punktu Szczęścia (25° 58´ Barana) leży dokładnie na IC, co dawałoby leciutką przewagę Portugalii, ale obawiam się, że to może nie rozsądzić sprawy na korzyść drużyny Cristiano Ronaldo.

Ponieważ horoskopowo nie ma ewidentnej przewagi żadnej ze stron, obstawiam remis ze wskazaniem na zwycięstwo Niemiec.

Zob. Jak interpretować horoskop meczu

 

2 thoughts on “Mecz Niemcy – Portugalia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *