Nobel dla Ala Gore’a

Al Gore i oenzetowski Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu otrzymali Pokojową Nagrodę Nobla za „za wysiłki na rzecz budowy i upowszechniania wiedzy na temat zmian klimatu wynikających z działań człowieka i za stworzenie podstaw dla środków, które są niezbędne do walki z takimi zmianami”.

Al Gore urodził się 31 marca 1948 roku o godz. 12:53 EST w Waszyngtonie.

 

Nie powinno być zaskoczeniem, że ten zaangażowany w sprawy ekologiczne polityk ma w swoim horoskopie Ceres (Matka Natura) w znaku Byka w dziesiątym domu. Gore to wyjątkowo silna osobowość, chociaż wiele czasu musiało upłynąć, zanim przeistoczył się on ze sztywnego bezbarwnego urzędnika w energicznego wojownika. W jego horoskopie Słońce w koniunkcji z Eris przebywa w ognistym znaku Barana, a ascendent w równie ognistym Lwie, wraz z Plutonem, Saturnem i Marsem w pierwszym domu.

Al Gore pochodzi ze słynnej rodziny Gore’ów, jest synem wpływowego polityka, senatora z Tenesee Alberta Gore’a seniora. Z wyróżnieniem ukończył Uniwersytet Harvarda na wydziale administracji rządowej. Później jako człowiek głęboko religijny zaangażował się także w studia teologiczne (Słońce w IX domu w opozycji do Neptuna). Polityk ten objawił również zdolności detektywistyczne (Pluton w pierwszym domu w trygonie do Słońca oraz Merkury w domu ósmym), pracując przez pewien czas jako dziennikarz śledczy w jednej z gazet w Nashville.

Warto przypomnieć, że w 2000 roku Al Gore ubiegał się o prezydenturę, ale przegrał wybory z Georgem W. Bushem, który do dziś zasiada w Białym Domu.

Obecnie w horoskopie Gore’a tranzytująca Ceres zamknęła kolejny cykl i w ogóle od maja 2007 roku aż do końca marca przyszłego roku przebywa w X domu (kariera).  Tymczasem Pluton ustawił się w koniunkcji z Jowiszem, wyznaczając czas ogromnego wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *