Roczna Szkoła Astrologii PTA 2022/23

zaprasza od września 2022 do kwietnia 2023 roku
na Szkołę Astrologii PTA
Wykładowcy:
dr Piotr Piotrowski, DMA (astrologia tradycyjna)
Jarosław Gronert (astrologia współczesna)
 

Zajęcia w trybie wykładowo-ćwiczeniowym obejmują astrologię współczesną i tradycyjną na poziomie dla słuchaczy początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Opinie słuchaczy z poprzednich semestrów

22 thoughts on “Roczna Szkoła Astrologii PTA 2022/23

   • W takim razie rozumiem, że wspólny warsztat astrologii tradycyjnej i tej współczesnej to będzie mix tradycji z współcześnie nietradycyjnym porządkiem, czym to się właściwie różni jedno od drugiego oraz tego konsekwencje i co za tym idzie opłata za cały weekend ??
    Jeżeli nie, to ja nie chciałbym jednak mieszać różnych technik kiedy jedno nie ma nic wspólnego z tym drugim.
    Dla osoby przyjezdnej ważne byłoby też określenie kiedy zaczyna się i kończy poszczególna technika w czasie trwania tych warsztatów.

 1. Ponieważ różnie oznaczany jest dom 7 muszę kategorycznie oświadczyć ze trzeba sprecyzować znaczenie tego domu-chodzi o małżeństwo czy związek??Zwłaszcza w przypadku związków homoseksualnych nie ma możliwości brania ślubu!Dlatego trzeba kategorycznie to rozgraniczyć!Do tego ślub to sprawa prawna-do związku tego nie trzeba!Np. jak ktoś chce sprawdzić czy będzie miał związek to może mieć problem.do tego czy weźmie ślub-do tego zwykle trzeba trochę więcej!Oczywiście zdarzały się przypadki że ludzie co wcale im na sobie nie zależało BRALI ŚLUB DLA KAWAŁU ALE TO RZADKIE PRZYPADKI.Dlatego oczekuję precyzyjnego wytłumaczenia.Ja mam wrażenie że chodzi o związek-ślubu nawet by mogli zabronić a raczej nie udzielać gdyby było odpowiednie prawo!

 2. No i jest tu reklamowana bzdurna strona.Takie brednie tam wypisują: http://www.astromagia.pl/magia-i-rytualy/ezopsychologia/9257-wyjdz-z-psychicznego-dolka o nieuleczalnej chorobie.Ale da się zlikwidować tylko najpierw trzeba konowałom pokazać gest kozakiewicza a w razie ich uporu zadbać o pozbawienie prawa wykonywania zawodu żeby innych nie dobijali.Ja znam kilkanaście metod na nowotwory w tym 1 potwierdzone.U innych reszta twierdziła że pomaga.

 3. Postanowiłem się zabawić w astrologię godzinową i zadałem dziwne pytanie-czy rządzący Polską sprzyjają Polsce.Wyszedł”arcyciekawy” horoskop w którym nawet bez dokładnej interpretacji kwadratura na kwadraturze ascendent w kwadraturze do Plutona nieharmonijne planety w 12 domu(Słońce w kwadraturze do Marsa i Saturna .Może ktoś by napisał jak interpretować tego typu pytania i które elementy horoskopu w tym są ważne.Już na oko widać że mało która planeta jest w dobrym stanie.Dodam ze na ten temat już miałem wcześniej własne,negatywne zdanie już od dawna.z tym że dotyczyło pytanie aktualnej władzy.

 4. Przepraszam za nieścisłość.Pytanie „czy sprzyjają” nie dotyczyło tyle o ich wpływ na Polskę ale o ich zamiary wobec Polski.Raczej powinno być pytanie jakie mają zamiary

  • Przecież to stare brednie rozpowszechniane już od ponad 20 lat od których mam chęć rzygać!!!Tj.To że różne gwiazdy czy gwiazdozbiory się przemieściły to nie znaczy że pojawił się 13 znak zodiaku itp. bzdury !Znaki zodiaku są liczone według ekliptyki czyli są związane z kierunkami w kosmosie ale nie wobec gwiazd ale samego układu współrzędnych.Najwyżej gwiazdy przesunęły się do innego znaku zodiaku więc nie zmienia to w sytuacji samych znaków zodiaku zupełnie nic.

   Reklama

   Astrologiczny kalendarz nie był jednak aktualizowany od wieków, a pozycja Ziemi względem gwiazd i gwiazdozbiorów kompletnie się zmieniła. Wszystkiemu winne są odchylenia w ruchu obrotowym Ziemi, które powodują, że gwiazdy zmieniły swoją pozycję odkąd 2000 lat temu Starożytni obmyślili Zodiak.”
   Co za brednie.Pozycja się zmieniła ponieważ cały Układ Słoneczny się przemieścił a nie jakiś ruch obrotowy uległ zmianie.To tak jakby stwierdzić że położenie w skali kosmicznej znacząco się zmienić mogło gdyby Ziemia podróżowała od Układu Słonecznego od Okolic Syriusza i z powrotem .Wpływu na kierunki w kosmosie to nie ma!
   I astrologia ma zdecydowanie więcej niż 2000 lat.

   A poza tym czy ktoś wie gdzie są efemerydy mniej ważnych elementów astrologicznych-planetoid,węzłów planetarnych itp.?I przynajmniej z grubsza określona ważnością w horoskopie (oczywiście z pominięciem aspektów)

 5. Doszedłem do niezbyt budującego wniosku-jeżeli nie przedstawione(albo przedstawione) przeze mnie mniej ważne elementy tworzą w horoskopie urodzeniowym dokładne aspekty należy koniecznie te elementy uwzględnić w interpretacji!Tak samo w horoskopie porównawczym byle Westa w kwadraturze do Słońca będzie stwarzała problemy a tym bardziej Chiron.Dlatego muszę oświadczyć że zawsze należy te elementy sprawdzić i o ile tworzą dokładne aspekty uwzględniać-szczególnie jeżeli np. tworzą dokładne aspekty z elementami powiązanymi znaczącymi aspektami np. koniunkcją,opozycją czy czasami kwadraturą a niekiedy mniejszymi aspektami.Nawet jeżeli nie warto przeprowadzać dokładnej analizy to zawsze należy pamiętać że w przypadku aspektów nieharmonijnych należy pamiętać że jest dodatkowy problem nie zawsze do końca zdefiniowany.

 6. Astrologia nie jest nauką. To, że jakiś „Uniwersytet Wższego Zrozumienia i Kosmicznej Równowagi” bierze pieniądze od naiwnych, którzy wierzą w te banialuki, nie sprawia, że te banialuki przestają być jedną wielką brednią.

  • Krótko i od rzeczy w portalu od rzeczy.Kompletny bełkot w tym artykule z odnośnika.I jeszcze te brednie które opisałem wstawione w tym artykule o gwiazdozbiorach które nie mają nic do znaku zodiaku!

 7. Panie Piotrze, dlaczego tak długo Pan nie aktualizuje Aktualizacji? Boi się Pan o Siebie, nie daj Boże, czy nie chce Pan Nas straszyć, też źle. Bardzo czekam na jakieś wiadomości.
  Maria Ł.

 8. O widzę, że nadal pan zbija forsę na oszukiwaniu ludzi? Nie wstyd panu?
  Zajmij się pan uczciwą pracą a nie pseudonauką.

 9. Witam,

  Proszę o informację jaki system domów Pan preferuje [ i wg jakiego uczy?] Czy system domów na astro.com [ wg bodajże Placidusa] jest wiarygodny?
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *