Samoobrona

Choć Samoobrona jako ruch społeczny powstała 27 lipca 1991 roku, to jednak w partię polityczną przekształciła się 10 stycznia 1992 roku. Horoskop obliczony na południe (Warszawa).

Trzeba przyznać, że horoskop tego ugrupowania jest wyjątkowo mocny i dość dokładnie odzwierciedlający charakter tej partii. Aż sześć planet (plus węzeł Księżyca i Lilith) przebywa w znaku konserwatywnego i upartego Koziorożca, przy czym władca tej zbitki – Saturn (będąc we wzajemnej recepcji z Uranem) nie tworzy w tym horoskopie żadnych aspektów planetarnych (wyizolowany).

Słońce w horoskopie Samoobrony (symbolizujące zwykle szefa partii albo główną ideę polityczną) stoi w ścisłej koniunkcji z utopijnym Neptunem i wywrotowym Uranem oraz w kwadraturze z wszczynającą spory Eris, choć jednocześnie wspierane jest trygonem Jowisza w Pannie i sekstylem z Plutonem. Inną ciekawą zbitką jest potrójna koniunkcja wojowniczego Marsa z Merkurym i Ceres (rolnictwo), co wskazuje też na charakterystyczny dla Samoobrony awanturniczy sposób działania.

Dla partii politycznej jest to więc horoskop niemal idealny. Trzeba przyznać, że na scenie politycznej Samoobrona to twór niezwykły. Od samego początku przewodniczy jej jeden wódz i konsekwentnie (jak na Koziorożca przystało) zdobywała uznanie pewnej części wyborców, aż w końcu członkowie tego skrajnie populistycznego ugrupowania zasiedli w sejmowych fotelach, a jej lider pełnił funkcję nie tylko Wicemarszałka, lecz także objął tekę wicepremiera i ministra rolnictwa w rządach Marcinkiewicza i Kaczyńskiego. Kariera tej partii jest więc imponująca: od awantur i łamania prawa do rządowej koalicji.

 

2 thoughts on “Samoobrona

  1. tak, tylko że według najnowszego sondazu (Rzeczpospolita z 17-01) Samo-Brona może nie wejśc do parlamentu.Poza tym dlaczego horoskop jest liczony na poludnie a nie od polnocy dnia rejestracji? Przeciez jesli zarejestrowano ich tego dnia, to wszystkie papiery podpisane tego dnia (nawet minute po polnocy) sa wazne.

    • Zdaje się, że formalna rejestracja partii miała miejsce kilka tygodni później, dlatego policzyłem horoskop na południe w dniu, w którym Lepper ogłosił powołanie Samoobrony jako formacji politycznej. Poza tym to właśnie teraz obchodzone było 15-lecie istnienia Samoobrony.Choć obecne sondaże dla partii Leppera nie są zbyt łaskawe, to jednak Samoobrona dopięła swego – rządzi Polską. Moim zdaniem jest to swoisty fenomen i jak się patrzy na ten koziorożcowaty horoskop, to widać w nim to parcie na władzę, którą zresztą udało im się zdobyć. A to, że jest to prawdopodobnie jedynie łabędzi śpiew, to już inna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *