Sprawa Madzi W.

Co astrolog może uczynić dla matki poszukującej porwanego dziecka? Niemało. Nawet nie musi znać horoskopu dziecka, by określić, czy porwana (a dziś już wiadomo, że zmarła najprawdopodobniej w wyniku nieszczęśliwego wypadku) Madzia z Sosnowca żyje i gdzie ewentualnie może się znajdować. Astrolog może bowiem sporządzić horoskop horarny, pytaniowy, jednakże pytanie powinno być zadane astrologowi przez rodziców (telefonicznie bądź korespondencyjnie), raczej nie przez znajomych, którzy również u mnie szukali pomocy. Dziś wiemy, że matka, Katarzyna W., dokładnie wiedziała, gdzie jest jej córka. Nie musiała o to pytać astrologa.

W tej sytuacji, nie mając żadnych danych, astrologowi pozostaje jedynie jakiś horoskop początkowy, który w tym przypadku będzie horoskopem sporządzonym na moment, kiedy matka sięga po telefon i informuje służby ratownicze o napaści i porwaniu dziecka.

Na taki horoskop można spojrzeć dwojako. Po pierwsze, bez wątpienia jest to horoskop widomości, „pogłoski”, który można zweryfikować pod kątem tego, czy informacja jest prawdziwa czy fałszywa. Po drugie, można potraktować go quasi-horarnie, a więc postarać się wyłuskać z niego odpowiedź, która w początkowej fazie śledztwa nurtowała policję i prokuraturę, rzekomo samą matkę oraz wszystkich, którzy śledzili ten dramat w mediach. Pytanie brzmiało: „Co się stało z Magdą?”.

 

 

„Porwanie” Magdy, 24.01.2012, godz. 18:10, Sosnowiec

Porwanie: prawda czy fałsz?
W przypadku weryfikacji prawdziwości informacji najlepiej odwołać się do reguł podanych w Opus Astrologicum Nicholasa Culpepera (1616-1664) odnoszących się do horoskopu pogłoski. Dwie pierwsze reguły mówią, co następuje:

1) Bierzemy pod uwagę ascendent, jego władcę oraz władcę godziny planetarnej.

W tym przypadku jest to Lew, Słońce w Wodniku w szóstym domu oraz Jowisz – władca godziny planetarnej. Następnie Culpeper stwierdza:

2) Jeżeli Ogon Smoka, Saturn albo Mars będą na ascendencie albo władca ascendentu będzie tworzył z nimi koniunkcję lub niepomyślny aspekt, wówczas słowa, który słyszymy, są fałszywe.

Na ascendencie nie ma malefików, za to Słońce (władca ascendentu) tworzy separacyjną kwadraturę z Saturnem! Jest to więc pierwszy wskaźnik mówiący o tym, że informacja o porwaniu jest fałszywa. Kolejne reguły brzmią:

3) Jeżeli nie ma żadnej planety na ascendencie [ani w pierwszym domu], rozważ położenie domu piątego zgodnie z powyższymi regułami.

W piątym domu jest tylko Merkury, który o sprawie nie rozstrzyga, natomiast władca piątego domu – Jowisz znajduje się w separacyjnej opozycji z Saturnem! To drugi wskaźnik poddający w wątpliwość prawdziwość informacji. Dla pewności można również rozpatrzeć kolejną regułę:

4) Jeśli i w domu piątym nie ma żadnej planety, weź pod uwagę władcę godziny planetarnej i zobacz, czy biegnie on ruchem prostym, czy jest w retrogradacji, w jakim jest domu i jak aspektuje bądź jest aspektowany przez inne planety.

Władcą godziny planetarnej również jest Jowisz. Nie jest on wprawdzie w retrogradacji, ale jest słaby, bez żadnej godności, czyli w peregrinum, w domu upadającym, co również nie dodaje mu siły, w kwadraturze do Słońca (władcy ascendentu), a do tego we wspomnianej opozycji do Saturna. To kolejna przesłanka mówiąca o fałszywej informacji.

Wniosek: w świetle horoskopu początku tej sprawy nie ma żadnych astrologicznych wskazań potwierdzających informację o porwaniu Magdy.
[Szczegółowe informacje na temat interpretowania horoskopu pogłoski znaleźć można w mojej książce Reguły astrologii tradycyjnej.]

 

Czy Magda żyje?
Skoro informacja o porwaniu jest fałszywa, co się wobec tego stało z dzieckiem? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać, interpretując ten sam horoskop zgodnie z regułami astrologii horarnej.

William Lilly w II tomie swojego monumentalnego dzieła z 1647 roku Christian Astrology dość dokładnie i klarownie instruuje, jak zabrać się za taki horoskop, który moim zdaniem podpada tu pod kategorię pytań o to, czy zaginiona osoba żyje, czy umarła. Szczegółowy opis tych reguł Lilly podaje w dwóch miejscach: w rozdziałach XXV i LXVII; ich streszczenie znaleźć można także w XXXI rozdziale jego Introduction to the Study of Astrology.

Najpierw trzeba wyznaczyć sygnifikatora osoby, której szukamy. „Pytająca” matka symbolizowana jest przez władcę domu pierwszego, natomiast jej dziecko reprezentowane jest przez władcę domu piątego, czyli Jowisza. Jak już wspomniałem, planeta ta nie jest tu w najlepszej kondycji. Jest słaba przez znak (peregrinum) i przez dom (upadający). Można powiedzieć, że z Magdą nie jest najlepiej. Warto zwrócić uwagę, że dziewiąty dom wskazywałby najogólniej rzecz biorąc na to, że dziecko jest zagranicą.

Tym niemniej rozpatrujmy pytanie o to, czy dziecko żyje, czy jest martwe. Ostatnią planetą (poza Księżycem), jaka utworzyła aspekt z Jowiszem, jest Słońce, które jest nie tylko sygnifikatorem matki, lecz także władcą ósmego domu córki, czyli jej domu śmierci (ósmy dom od piątego, to dom dwunasty, którego wierzchołek znajduje się w Lwie rządzonym przez Słońce). A więc nie dość, że Magda wydaje się być w wyjątkowo słabej formie, to jeszcze ostatnią planetą, jaka utworzyła z jej sygnifikatorem aspekt, był władca domu śmierci! Nie brzmi to najlepiej, ale takie są fakty astrologiczne.

Trudno byłoby pisać o tych sprawach w momencie, kiedy cała Polska współczuła matce rozpaczającej z powodu porwania dziecka. Zresztą wyrokowanie o sprawach życia i śmierci mając za podstawę jedynie tak poszlakowy horoskop wydawało mi się dość nieroztropne. Tymczasem życie napisało scenariusz odzwierciedlający dokładnie to, na co wskazywał horoskop.

Swoją drogą, Słońce jako władca ascendentu (matka) oddala się od Jowisza (córka), co oznacza, że te osoby się już nie spotkają.

Jeśli macie Państwo swoje refleksje w tej sprawie, zapraszam do dyskusji, zwłaszcza że znamy datę urodzenia Madzi (15 lipca 2011) oraz datę ślubu jej rodziców (17 kwietnia 2011), wprawdzie bez godzin, ale przynajmniej na główne sygnifikatory można popatrzeć.

 

14 thoughts on “Sprawa Madzi W.

 1. A gdzie był wtedy Neptun ? Czy on jako władca 8 domu matki, odgrywał jakaś rolę w tej sprawie? Przecież matka wskazywała siebie na ofiarę, a o ile się nie mylę Neptun był jeszcze w znaku Wodnika … Jak pan to widzi ? Bo nie znalazłam Neptuna na wykresie.

  • Kiedy matka zgłosiła porwanie, Neptun był jeszcze w Wodniku. W dniu, w którym Rutkowski udostępnił taśmy, na których widać, jak Katarzyna przyznaje, że nie było żadnego porwania, tylko nieszczęśliwy wypadek, Neptun wszedł do Ryb. Dość zaskakująca koincydencja. Interpretację tego horoskopu opieram na dawnych, sprawdzonych przez stulecia regułach, więc akurat tutaj nie potrzeba włączać do analizy planet nowożytnych.

   • Witam,reguły odnoszące się do horoskopu-pogłoski są proste,przejrzyste i jak widać skuteczne.Klarownie i bez zbędnych komplikacji.Prywatnie,intuicyjnie spoglądam na Księżyc w szóstym domu nieopodal Dsc.,sugerujący,iż Matka być może celowo stwarza iluzję wokół całej sprawy,a przy okazji kieruje zastępy policjantów do bezproduktywnej pracy,która nie przyniesie efektów w postaci schwytania domniemanego porywacza.

    • Księżyc rzeczywiście jest tu niesłychanie interesujący. Proszę zwrócić uwagę, że zmierza on trygonem do Saturna, a Saturn jest władcą VII domu, który wskazuje na sprawcę bądź porywacza. Oznacza to, że „porywacz” w końcu się odnajdzie. Co więcej, cały Koziorożec jest zamknięty w V domu (domy Regiomontanusa), toteż Saturn pozostaje współwładcą dziecka. Skoro więc znalazł się „porywacz”, odnajdzie się i dziecko. Następnym aspektem Księżyca po wyjściu ze znaku Wodnika, a więc po symbolicznym przełomie, jest sekstyl do Jowisza – głównego sygnifikatora dziecka. Wtedy znaleziono ciało dziewczynki.Aspektowany przez Księżyc Saturn jest przy okazji dyspozytorem sygnifikatora matki, czyli pokazuje to, czym ona była/jest motywowana. Z kolei obydwa sygnifikatory dziecka, tj. Jowisz i Saturn, znajdują się w słabych domach upadających. Sygnifikator matki zresztą też jest w fatalnym położeniu. Słońce znajduje się w detrymencie i w domu upadającym, w dodatku w VI – uważanym za jeden z najgorszych.

     • Jakiego systemu domu używać? Jak dotychczas stosowałem najpopularniejszy dom czyli Placidusa ale teraz już nie jestem pewny czy to najprawidłowszy dom z tych wszystkich….

     • Do sporządzania horoskopów horarnych stosuję Regiomontanusa (chociaż wielu używa Placiduda i kiedyś ja też go używałem). Do urodzeniowej trwam przy Placidusie, chociaż dawne techniki pracują najlepiej na Alcabituisie oraz systemie traktującym domy jako całe znaki. Generalnie system domów zależy od potrzeb i konkretnych technik.

 2. wrzucając dane urodzeniowe małej Magdy, co prawda bez godziny, rzuca się w oczy opozycja słońca i księżyca, które to są uważane za sygnifikatorów rodziców; słońce w raku w opozycji do księżyca w koziorożcu; obok księżyca, co prawda nie w koniunkcji stoi pluton, zaś obok słońca – również brak koniunkcji – wenus; jeżeli przyjmujemy, że księżyc to matka, to widać, że była ona chłodna, surowa, brak tu ciepłych uczuć troski, koziorożcowe księżyce są poważne, trudno wchodzą w relacje emocjonalne, nie są skłonne do okazywania ciepła, uczuć; to bardziej słońce w raku czyli ojciec okazywał małej Magdzie serce i uczucia, od matki mogła dostawać to co nalezało do jej obowiązków czyli umyć, nakarmić, przewinąć, ale mogło brakować miłości

 3. horoskop ślubu…. jowisz, słońce i mars w baranie sugerują pewnien popęd, szybkość, działanie bez zastanowienia się, na „gwaltu rety”; widzę także opozycję do księżyca z saturnem, ale nie wiem jak to dokładnie rozwiązać, jakieś podpowiedzi..?przyznam, że szukam w necie astrologicznych wskazówek tej historii, szkoda, że nie jest znana data urodzenia Bartłomieja i Katarzyny

 4. Ceres w Baranie może być tu „winna”, matka dziecka może mieć urodzeniowo takie położenie (?) i teraz się skumulowało, to znaczy powtórzyło. Ale jej daty nie znamy, nieszczęśliwa bardzo kobieta, sądzę, że wypadek, ale jednak jej nieuwaga musiała być duża, jak to Ceres w Baranie…, dobrą matką nie była na pewno, czy ten horoskop horarny coś powie o winie?

  • Księżyc w Koziorożcu w opozycji do Słońca w horoskopie dziecka wydaje się być bardzo istotny. Podobnie zresztą jak Ceres, która stoi w Baranie w koniunkcji z Uranem i w kwadraturze do Plutona. Macierzyński motyw Ceres/Pluton jest dość mroczny, podobnie zresztą jak Lilith, która w horoskopie matki powinna odgrywać ważną rolę. W horoskopie dziewczynki zresztą chyba też ma ona coś do powiedzenia. Jeśli zaś chodzi o winę, to ten quasi-horarny horoskop (jak i żaden inny) za wiele nie mówi. Wina to w ogóle specjalność Petera Orbana, który w swojej książce „Astrologia jako terapia” rozpisuje się o niej niemiłosiernie. Natomiast sygnifikator matki, a więc Słońce w Wodniku (detryment) i w VI domu sporo mówią o kiepskiej kondycji matki i jej poczuciu nieadekwatności.

 5. Witam. Dziecko urodziło się 15 lipca 2011 o godzinie 22:00. Taką informację podała babcia dziecka (mama Magdy ojca) w reportażu emitowanym w Trójce. Powiedziała też, że dziecko urodziło się z problemami sercowymi tak poważnymi, że zagrażały życiu w jego pierwszych godzinach.

  • W horoskopie Madzi (z podaną godz. 22:00) na IC znajduje się Mars, który często wskazuje na przemoc i agresję w domu. Taki Mars pokazuje również ojca w mundurze. Ojciec Madzi w ramach hobby zakładał zbroję, należał to bractwa rycerskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *