Stan wojenny

Jak wiadomo, 25 lat temu, 13 grudnia 1981 roku o północy gen. Wojciech Jaruzelski wprowadził w Polsce stan wojenny.

Horoskop tego wydarzenia jest niezwykle wymowny. Zwraca bowiem uwagę fakt, że Mars – tradycyjnie związany z wojną – siedzi dokładnie na ascendencie, tworząc kwadratury do Słońca, utopijnego Neptuna i Merkurego (władcy ascendentu). Ciekawy jest też Księżyc w Raku w X domu, tworzący ścisłą kwadraturę z siejącą niezgodę Eris.

Sprawa będzie jeszcze bardziej interesująca, gdy weźmie się pod uwagę horoskop komunistycznej Polski Ludowej.
Za początek PRL-u uważa się ogłoszenie Manifestu PKWN, co miało miejsce w Chełmie, 22 lipca 1944 roku. Informację tę po raz pierwszy podano w radiu o godz. 10:45 (=8:45 GMT).

Oficjalny PRL powstał dwa dni po całkowitym zaćmieniu Słońca, kiedy demagogiczny Neptun ustawił się na ascendencie, a restrykcyjny Saturn na MC. Przez cały okres stanu wojennego Pluton kojarzony z reżimem i władzą totalitarną tworzył w tym horoskopie kwadraturę do Słońca i węzłów Księżyca. Kiedy nastąpił koniec PRL, a więc gdy w 1989 roku Tadeusz Mazowiecki został wybrany na niekomunistycznego premiera rządu, tranzytujący Uran ustawił się w opozycji do Saturna, burząc tym samym stary porządek i obalając dotychczasową władzę (MC).

 

2 thoughts on “Stan wojenny

  1. Witaj PiotrW sumie ładnie te tranzytujące Uran i Saturn na IC horoskopu PRL-u zagrały z Okrągłym Stołem i początkiem III RP. Ciekawe, że w horoskopie III RP (pracuję z horoskopem zaprzysiężenia Mazowieckiego na premiera, godzina 13.05, jeśli masz dokładniejsze dane, proszę o poprawienie), tranzytujący Uran na IC przyniósł śmierć Papieża.Masz może godzinę rozpoczęcia obrad okrągłego stołu?PozdrawiamTomasz

    • Mam gdzieś dokładny horoskop Okrągłego Stołu, ale nie mam teraz czasu go szukać. Postaram się pamiętać, żeby go wkrótce umieścić na blogu, bo już od dłuższego czasu o tym horoskopie myślę.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *