Tragedia w Norwegii

Taki przebieg zdarzeń nie śnił się norweskim służbom chyba w najmroczniejszych koszmarach. Nic więc dziwnego, że również astrologicznie nie dało się tego przewidzieć. Jednak pewne przesłanki były. Kilka dni przed zamachem astronomowie donieśli o odkryciu kolejnego, czwartego już księżyca Plutona. Można to tłumaczyć w ten sposób, że Pluton kojarzony m.in. z terroryzmem i przemocą rozszerza swój wpływ.

Warto zwrócić uwagę, że ostatnie zaćmienie Słońca miało miejsce 9° 12´ Raka i było w dość dokładnej opozycji do Plutona! Horoskop sporządzony na ten moment na Oslo pokazuje dodatkowo militarnego Marsa na medium coeli.

 

 

Zaćmienie Słońca, 1.07.2011, godz. 10:55 CEST, Oslo

Co ciekawe, zaćmienie wypadło w ścisłej koniunkcji do Neptuna (ofiary) w horoskopie Norwegii. Również Pluton w horoskopie tego państwa odgrywa ważną rolę, bo jest w koniunkcji ze Słońcem. Pluton jest teraz aspektowany przez progresywny Księżyc (koniunkcja) i Marsa (opozycja).

 

 

Horoskop Norwegii, 7.06.1905, godz. 11:00 CET, Oslo

Tymczasem w horoskopie zamachu istotne znaczenie także ma Pluton, ponieważ jest władcą ascendentu (Skorpion)! Drugim władcą jest Mars położony w VIII domu w koniunkcji z południowym węzłem Księżyca. Jeżeli potraktowalibyśmy ten horoskop jak horoskop wojny, konfliktu, swoistej bitwy, to okazuje się, że nie jest to najszczęśliwsze położenie Marsa. Nicholas Culpeper wyraźnie przestrzega: „Nie jest dobrze walczyć, gdy władca ascendentu znajduje się w ósmym domu” [zob. P. Piotrowski, Reguły astrologii tradycyjnej, s. 94].

 

 

Zamach na budynki rządowe w Oslo, 22.07.2011, godz. 15:26 CEST, Oslo

Taka konfiguracja jednoznacznie wskazuje, że choć cel zamachowca może zostać osiągnięty, to jednak jego los jest przesądzony. Broniące się przed Andersem Behringiem Breivikiem władze norweskie symbolizowane są przez Wenus (władcę descendentu), która wprawdzie jest spalona (czujność służb została uśpiona), ale na wierzchołku VII domu znajduje się Jowisz, benefik, który mówi o tym, że rozpoczętą przez terrorystę walkę wygrywa nie napastnik, lecz broniący się. Mars w ósmym domu wskazuje również na rychłe schwytanie sprawcy (co faktycznie miało miejsce) i w ogóle na szybkie wyjaśnienie całej sprawy. Pomocne jest tu także połączenie pomiędzy władcą pierwszego domu (Mars) a władcą domu siódmego (Wenus). Wprawdzie planety te nie tworzą aspektu, ale Księżyc (22° 18´ Barana) przenosi światło od Marsa (21° 59´ Bliźniąt) do Wenus (22° 32´ Raka). Przy okazji warto zwrócić uwagę, że Księżyc znajduje się tu w bardzo dokładnej koniunkcji z Eris pragnącej przez konflikt zaprowadzić nowy porządek [zob. P. Piotrowski, Małe planety, s.  247-269].

Narzędziem do wcielenia w życie tego porządku okazał się nie islamski terrorysta, lecz prawicowy ekstremista o poglądach ultra chrześcijańskich, Anders Behring Breivik.

 

 

Anders Behring Breivik, ur. 13.02.1979

W świecie Breivika wysadzenie w powietrze budynków rządowych i zamordowanie ponad 80 osób na wyspie Utoya to uświęcenie mrocznej ideologii neonazistowskiej. Dzieło się dokonało. Swoje jedynie słuszne przekonania przekuł w czyn. Z taką zaciętością i determinacją postąpić mógł tylko ktoś, kto ma bardzo szczególny horoskop. Breivik, popełniający w Norwegii największą od czasu II wojny światowej zbrodnię na ludzkości, taki właśnie kosmogram ma. Słońce w znaku zaangażowanego społecznie Wodnika stoi pomiędzy konceptualnym Merkurym i agresywnym Marsem. Do tego wspierane jest wpływem potężnego Plutona (trygon) i utopijnego Neptuna (sekstyl). Ten złożony układ planet nie musiałby pociągać za sobą aż tak potwornych konsekwencji, gdyby nie to, że Uran, władca Wodnika, patron skrajności i wszelakich ekstremizów stoi w kwadraturze do Słońca, Marsa i Merkurego! Daje to mieszkankę iście wybuchową, bo podkreśla nie tylko radykalizm, lecz także bunt oraz przemoc, nagłą i bezwzględną, choć dobrze zaplanowaną. Jest jeszcze Księżyc w znaku sterylnej i krytycznej Panny w koniunkcji z mrocznym Saturnem, co tłumaczy zamkniętość i pozornie spokojne usposobienie zamachowca.

Brevik nie zabijał na oślep. Celował precyzyjnie. Był skoncentrowany i opanowany. Wystrzelał cały magazynek. Po wszystkim nie stawiał oporu. Przyznał się do winy i nie wyraził skruchy, bo dokładnie wiedział, co zrobił.

 

27 thoughts on “Tragedia w Norwegii

  • Być może, zwłaszcza że wtedy Skorpion byłby na ASC.Ale ja bym mu dał inny wodny znak – Raka. „Człowiek wiary” zwykle ma silnego Jowisza, a w tym przypadku byłby on w pierwszym domu.

    • > W wariancie ze Sco na Asc, Jowisz może być w domu IX. A nawet Lilith, co również by wiele tłumaczyło. Ale to tylko spekulacje. Niewykluczone, że wkrótce znajdzie się jakaś jego godzina urodzenia. Wtedy będzie jakiś punkt zaczepienia.

     • Jeżeli można zabrać głos, ja też byłabym za Rakiem na ASC. Wtedy pewnie IX dom wypadłby w Rybach – władca Jowisz w I domu wskazywałby przy negatywnych aspektach (Jowisz w kwadraturze z Chironem) na fanatyczne rozumienie idei religijnych. Poza tym Ogon Smoka w rejonie VIII – IX domu też by pasował.

     • Z Plutonem w I domu? Do mnie jednak bardziej przemawa koncepcja Raka na ASC z władcą Księżycem w koniunkcji z Saturnem. Jeśli ta koniunkcja wypadłaby w III domu, wiązałaby się z koniecznością komunikowania światu swojego własnego zdania. Wenus, nawet mimo kwadratury z Eris, jako władczyni miałaby chyba łatwiejsze położenie, nawet jeśli ustawiłoby się ją w kwadracie z ASC. Jednak to oczywiście tylko spekulacje.

     • > Do mnie jednak bardziej przemawa> koncepcja Raka na ASC Poza tym Rak bywa ksenofobiczny i bardzo „patriotyczny”.

  • z rektyfikacją to lepiej dajcie sobie spokój. Dopóki nie ujawnią godz. to wszystkie przypuszczenia są tylko przypuszczeniami.

 1. On ma kilka dość mocnych planet. Mars pozornie ma słabą pozycję bo jest w wodniku ale wymienia się władaniem poprzez znak z Uranem a dodatkowo jest w ścisłej kwadraturze do niego ( Obie planety są bardzo mocne) co dodaje potęgi temu układowi. Dodatkowo to Mars odbiera dokładniejsze aspekty od planet a Słońce ” ucieka „. Jeszcze jedna rzecz związana z Marsem …jest spalony tak jak Merkury…. hm Merkury wymienia się władaniem z Saturnem więc ląduje w pannie czyli we własnym znaku jest więc mocny co widać po skuteczności. No i Neptun na szczycie wielkiego małego trygonu, facet musi mieć niezły film i wszystko się w nim rymuje.Wszyscy piszą 80 ofiar. To brzmi inaczej i ma inny wydźwięk niż 80-cioro małych dzieci. Ciekawe czemu media tak to ” malują” .

  • > Jeszcze jedna rzecz związana z Marsem …jest spalony tak> jak Merkury…. Co do spalenia, to sprawa nie jest taka jednoznaczna. Proszę zwrócić uwagę, że Słońce w Wodniku znajduje się w detrymencie, więc jego siła „rażenia” jest dużo słabsza niż w Lwie czy w Baranie. Jednakże to, że Wodnik jest znakiem wygnania Słońca (król, władza), bardzo dobrze koresponduje z wszystkimi rewolucyjnymi atrybutami, które przypisujemy Wodnikowi, a zwłaszcza jego nowoczesnemu władcy Uranowi. Breivik nie dość że miał trzy planety w Wodniku, to jeszcze w kwadraturze do Urana! On chciał rewolucji właśnie i ten horoskop doskonale to opisuje.W Wodniku ma też Ceres, Pallas i Juno!

  • To niczego nie dowodzi. Włochy w czasie II wojny światowej popierały prawicowy ekstremizm, a w latach 70-tych wyhodowały lewicowy terroryzm.

 2. Breivik: opozycja Słońce – Lilith prawdziwa (topocentryczne 2 ognisko orbity Księżyca), to wszystko w 8 harmonicznej z Wenus i w 6- ej Neptunem. Brak ojca (rodzice się rozstali jak miał rok – opozycja Sł -Li) + fałszywy ideał męskości (Neptun) + antyspołeczna fobia (Wenus). Przestroga dla mamuś , które chca wychowywać syna bez ojca (wyłącznie z jego pieniędzmi). Zimna kanalia ale to nie jego wina.

  • > Przestroga dla mamuś , które chca wychowywać syna> bez ojca (wyłącznie z jego pieniędzmi). Zimna kanalia ale> to nie jego wina.Trzymają w areszcie niewinnego człowieka, zamiast zapudłować jego pazerną na alimenty matkę.

 3. Mars opozycja Lilith – trudno o gorsze cholerstwo.Na dodatek – midpunkt Marsa i Lilith wypada w 17 Byka – punkt zapadalności, bierny, przyciągania, ziemno-wodny i stały.A w punkcie aktywności w Bliźniętach jest midpunkt Węzłów Księżycowych tego horoskopu. Punkty w półsekstylu. A tworzące je ciała w opozycji (Węzły i Mars-Lilith). Czyli facet osiągnął „skuteczność” na sposób Mars-Lilith i takim przejedzie do historii świata, brrrr…

  • > Mars opozycja Lilith – trudno o gorsze cholerstwo.Można sobie wyobrazić gorsze, ale faktycznie czasami przejawia się to straszliwej formie. W swojej książce o Lilith pisałem o tych połączeniach następującą rzecz (s. 154-155)”(…) Aspekty Lilith/Mars mogą też obrazować odwrotną sytuację, czyli wskazywać na popęd niekontrolowany, co może się objawić jako przesadne manifestowanie własnej męskości, względnie podkreślanie jej w ekstremalnie narcystyczny sposób, z agresją i przemocą włącznie. Nic więc dziwnego, że w horoskopach wielu sfrustrowanych morderców lub zamachowców znajdujemy aspekty pomiędzy Marsem a Lilith. Na przykład David Berkowitz, który pałał szczególną nienawiścią do kobiet, ma w horoskopie Marsa w pierwszym domu w kwadraturze do Lilith. Z kolei koniunkcję Marsa z Czarnym Księżycem ma na przykład Timothy McVeigh, który w 1995 roku dokonał zamachu na biura władz federalnych w Oklahoma City, w wyniku czego zginęło 168 osób.”Jak wiemy, Breivik wzorował się na zamachu w Oklahomie.

 4. …najwiekszą od II wojny światowej zbrodnię na ludzkości? ??!!Pan nie slyszał o wojnie na Balkananch, w centrum Europy?Ani o tym co sie dzialo w Afryce? Niebywała ocena faktów.

 5. ok ja mam Jowisza w raku w IX domu, Asc w skorpionie i księżyc z Lilith w opozycji do słońca, a do tego węzły z Jowiszem w kwadracie, podobnie mars z Neptunem i Merkury z Uranem i co? I nic. Pełna norma w głowie, tylko trudne dzieciństwo, znaczne problemy zdrowotne i charakter starej malutkiej. Raczej otoczenie sygnalizuje „urodzenie w czepku”, „pod szczęśliwą gwiazdą”, „z dobrym aniołem stróżem”. Żadnych skłonności destrukcyjnych…a żyję już długo. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *