Trzęsienie ziemi w Indonezji

Trzęsienie ziemi na indonezyjskiej wyspie Jawa, które pochłonęło 5,5 tysiąca istnień ludzkich, a ponad 200 tysięcy osób straciło swój dobytek i dach nad głową, miało miejsce podczas nowiu Księżyca, 26 maja 2006 roku o godz. 22:54 GMT ok. 120E17, 8S00.

Horoskop tego wydarzenia jest bardzo wymowny. Planeta gwałtownych zniszczeń Uran znajduje się na MC w kwadraturze do władcy horoskopu Merkurego będącego w koniunkcji z ascendentem w Bliźniętach i wraz z mroczną Lilith w Pannie tworzy półkrzyż, który bardzo często towarzyszy tego typu kataklizmom.

W tradycyjnej astrologii patronat nad zniszczeniami wywołanymi trzęsieniem ziemi sprawuje gwiazda Sheratan (4°03’ Byka) z gwiazdozbioru Barana. Okazuje się, że w tym horoskopie żadna z planet nie jest w koniunkcji z tą gwiazdą. Dopiero gdy się sprawdzi aspekty w deklinacji (co zresztą jest dość powszechnie stosowane przy posługiwaniu się gwiazdami stałymi), okazuje się, że Słońce (21°13’) jest w dokładnej paraleli z Sheratan (20°50’). Paralele zwykle interpretuje się jako słabą koniunkcję.

Istnieje szereg gwiazd związanych z trzęsieniami ziemi. Niektóre z nich położone są między 16 a 21 stopniem Bliźniąt (m.in. Hasseleh i Capella), a więc w tym odcinku zodiaku, w którym wypada tu ascendent i jego władca Merkury.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *