Trzęsienie ziemi w Japonii

Zaledwie kilkanaście godzin przed trzecim, ostatecznym wejściem Urana w kardynalny znak Barana Japonię dotknął straszliwy kataklizm, i to ze strony czterech żywiołów: ziemi, wody, ognia, a nawet powietrza (skażenie radioaktywne). Czy może być coś gorszego?

Na gruncie astrologii znajdujemy wiele korelacji pomiędzy trzęsieniami ziemi a konfiguracjami planet. Do najbardziej charakterystycznych wpływów należą tranzyty dewastującego Urana, który w tym przypadku oprócz tego, że zmieniał znak, to jeszcze utworzył w horoskopie Japonii kwadraturę do Księżyca (ludność) oraz kwadraturę do osi ASC/DSC (stan państwa).

 

 

Horoskop Japonii, 28.04.1952, godz. 22:30 JST, Tokio.

To musiało przynieść wydarzenia, które wywrócą ustalony porządek do góry nogami, niosąc nieoczekiwaną destrukcję i zniszczenie.

Niepokojąco wygląda także horoskop nowiu Księżyca, a więc ostatniej lunacji dla Tokio.

 

 

Nów Księżyca, 5.03.2011, godz. 5:47 JST, Tokio.

Kaleczący i raniący Chiron wraz z gwałtownym Marsem znajdują się na ascendencie. Warto zauważyć, że ostatni nów miał miejsce blisko apogeum (Lilith). Z kolei pełnia, do której dojdzie 19 marca, będzie miała miejsce w perygeum, co oznacza, że Księżyc będzie wówczas w najbliższym punkcie swojej orbity względem Ziemi. Niektórzy naukowcy uważają, że takie ustawienie Księżyca wiąże się z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

Japonia leży na jednych z najbardziej sejsmicznie aktywnych terenów. Poniżej dokładny wykaz najsilniejszych trzęsień (> 7,5 mag.), jakie nawiedziły ten kraj w ostatnich stu latach. Dane są bardzo dokładne, więc można badać je astrologicznie (godziny podane w czasie UTC, współrzędne w systemie dziesiętnym, więc trzeba przeliczyć na minuty kątowe).

 

Źródło: USGS

13 thoughts on “Trzęsienie ziemi w Japonii

  1. Przy sporządzeniu horoskopu dla trzęsienia ziemi zwróciłem uwagę na koniunkcję między 1996 TL 66 Tyfon-0 ’02 w znaku Bliźniąt a Księżycem 0′ 07″ w znaku Bliźniąt, która jest zapowiedzią kataklizmu o dużej skali, nie tylko, ale też są w kwadraturze do koniunkcji między Neptunem a Chironem, rana może pozostawić u społeczeństwa japońskiego na bardzo długo, jest to zbiorowa karma Lilith w koniunkcji z Uranem oraz Saturn w znaku Wagi. Szczepan

  2. Przy sporządzeniu horoskopu dla trzęsienia ziemi zwróciłem uwagę na koniunkcję między 1996 TL 66 Tyfon-0 ’02 w znaku Bliźniąt a Księżycem 0′ 07″ w znaku Bliźniąt, która jest zapowiedzią kataklizmu o dużej skali, nie tylko, ale też są w kwadraturze do koniunkcji między Neptunem a Chironem, rana może pozostawić u społeczeństwa japońskiego na bardzo długo, jest to zbiorowa karma Lilith w koniunkcji z Uranem oraz Saturn w znaku Wagi. Szczepan

  3. Czy na tym kosmogramie Japonii z 1952 Jowisz jest jeszcze w Baranie? Jeśli w Byku, to Japonia świetnie sobie radzi, jak na kraj ustalony na pustym biegu Księżyca.

    • Jowisz jest w końcówce Barana. To jest horoskop końca amerykańskiej okupacji w Japonii, a więc postawiony na moment, kiedy państwo odzyskuje pełną autonomię po II wojnie światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *