Uczelnia astrologiczna na Ukrainie

W dzisiejszych depeszach znalazłem taką oto informację:

„W najbliższym czasie na Ukrainie powstanie studium szkolące astrologów. Program nauczania ma zatwierdzić Ministerstwo Oświaty.
Prezes Wszechukraińskiego Stowarzyszenia Astrologów Irena Żurawliowa poinformowała, że studium powstanie w Symferopolu na Krymie. Później zostaną utworzone placówki w innych miastach Ukrainy.
Rocznie na zajęcia ma uczęszczać 120 młodych adeptów. Program nauczania obejmuje 452 godziny teorii i 271 godzin zajęć praktycznych. Ma on zostać zatwierdzony przez Ministerstwo Oświaty. Irena Żurawliowa poinformowała o otwarciu studium w czasie konferencji astrologicznej w Odessie. Jej uczestnicy poruszyli też temat zbliżających się wyborów parlamentarnych. Astrolodzy przewidują, co nie było dla nikogo zaskakujące, że głosowanie 30 września zmieni niewiele i nie rozwiąże istniejących na Ukrainie problemów.”

  

Wnioski z tego płyną takie: 1) na Ukrainie działa Stowarzyszenie Astrologów (w Polsce go nie ma, choć wkrótce powstanie); 2) Ukraina staje się prężnym ośrodkiem astrologicznym w Europie, a przynajmniej dba o to, by odbywały się tam konferencje astrologiczne; 3) na Ukrainie astrologia może zostać uznana za naukę, skoro program nauczania tej dyscypliny ma być zatwierdzony przez Ministerstwo Oświaty (to akurat jest dziwne); 4) u naszych sąsiadów astrologia cieszy się dużym zainteresowaniem, skoro inicjatorzy uczelni otwierają miejsca dla 120 osób rocznie mających studiować astrologię aż pięć lat, a filie uczelni powstaną także w innych miastach ukraińskich.

Przy okazji podaję horoskop Ukrainy, który obliczony jest na moment proklamowania niepodległości od Związku Radzieckiego: 24 sierpnia 1991 roku, godz. 17:31 BAT (=14:31 GMT), Kijów.

 


W kontekście tej astrologicznej inicjatywy ciekawie przedstawia się w tym horoskopie Uran będący w koniunkcji z ascendentem, a Saturn (władca ascendentu) znajduje się w Wodniku. Również Księżyc przebywa tu w znaku Wodnika. W ogóle jest to bardzo interesujący horoskop: Księżyc w pełni w opozycji do stellum Jowisza, Merkurego, Wenus i Słońca; pięć planet w VIII domu, a do tego Pluton w Skorpionie na MC w kwadraturze do Księżyca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *