Zaćmienie Słońca

W środę, 29 marca 2006 roku o godz. 12:12 PLT dojdzie do całkowitego zaćmienia Słońca. Zaćmienie to ma miejsce w znaku Barana, kojarzonym w klasycznej astrologii z wojną i konfliktami. Jego pas przejdzie m.in. przez Bliski Wschód.

Co ciekawe, zaćmienie to (8 stop. Barana) znajduje się w koniunkcji z Księżycem horoskopu Iranu. Z kolei Mars (władca zaćmienia) jest w tym samym punkcie, gdzie stoi Mars Stanów Zjednoczonych. Wiadomo, że Iran już od dawna jest na celowniku Amerykanów.

Obecne zaćmienie Słońca należy do 139 cyklu saros, który rozpoczął się 17 maja 1501 roku o godz. 3:25 UT. W tym samym roku w Persji (dzisiejszy Iran) władzę objęła dynastia Safawidów, która wprowadziła tam szyicką odmianę islamu utrzymującą się w tym kraju do dziś.

Poprzednie zaćmienie Słońca z tego cyklu saros miało miejsce w marcu 1988 roku (blisko ascendentu Iranu), kiedy kilka miesięcy później zakończyła się 8-letnia wojna iracko-irańska.

Poniżej horoskop obecnego zaćmienia relokowany na Waszyngton, gdzie Mars z Plutonem okupują oś MC-IC, a Uran z Merkurym siedzą na ascendencie.

One thought on “Zaćmienie Słońca

  1. Równie ciekawie wygląda horoskop tego zaćmienia relokowany na Mińsk. Zaćmienie (Słońce w koniunkcji z Księżycem) wypada na MC, a na Asc znajduje się Saturn. Dodatkowo 29.03.2006 tranzytujący Saturn znajdzie się w dokładnej koniunkcji z Neptunem horoskopu Białorusi (25.03.1918, Mińsk).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *