Benedykt XVI

Dnia 19 kwietnia 2005 roku o godz. 18:43 CEST (= 16:43 GMT) kardynał Jorge A. M. Estevez obwieścił światu: „Habemus Papam!”, chociaż – jak donoszą dokumenty Watykanu – Joseph Ratzinger faktycznie został wybrany na tron Stolicy Piotrowej o godz. 17:50.

Joseph Ratzinger (Benedykt XVI) urodził się 16 kwietnia 1927 roku, o godz. 4:15 CET (= 3:15 GMT) w Marktl.

To, co najbardziej zwraca uwagę w horoskopie Benedykta XVI, to papieski Jowisz na ascendencie wypadającym w „chrystusowym” znaku Ryb. Interesująca jest też pozycja  Słońca w 26. stopniu wojowniczego Barana, co zdradza silny charakter Ratzingera. Prasa zachodnia pisała o nim niegdyś, że to „agresywny Niemiec o hardym sposobie bycia, asceta, który nosi krzyż jak szpadę”. Słońce znajduje się tu również w koniunkcji z Chironem (przewodnik, nauczyciel), tworząc trygon do „chrześcijańskiego” Neptuna.

Dawni astrologowie, podobnie jak obecni, przywiązywali dużą wagę do poszczególnych stopni zodiaku. Johannes Angelus, który w 1488 roku opublikował swoje dzieło Astrolabium planum, przedstawił 26. stopień Barana pod postacią dwóch słońc i opatrzył uwagą: „Będzie przewodził”.

 

W horoskopie Benedykta XVI dużą rolę odgrywa również pierwszodomowy Merkury w znaku Ryb w koniunkcji z bezkompromisowym Uranem i w kwadraturze do walecznego Marsa. Co ciekawe, Merkury jest tu również w ścisłej koniunkcji z dogmatycznym Varuną (28°07’ Ryb) oraz w koniunkcji z asteroidą Ratzinger (27°16’ Ryb).

Tymczasem konserwatywny Saturn przebywa w Strzelcu i w IX domu (filozofia, religia). Nic więc dziwnego, że Ratzinger, zanim został papieżem, był prefektem Kongregacji Nauki Wiary, która jeszcze sto lat temu nazywała się Świętym Biurem ds. Inkwizycji.

W 2008 roku w horoskopie Benedykta XVI Pluton utworzy opozycję z Marsem oraz kwadraturę z Merkurym. W tym samym czasie aktywny będzie również Uran, który znajdzie się na ascendencie, a progresywne Słońce w koniunkcji z Plutonem.

 

3 thoughts on “Benedykt XVI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *