Debata Tusk – Kaczyński

Donald Tusk, mimo kilku potknięć, z całą stanowczością pokazał, jak działa jego Mars będący w koniunkcji ze Słońcem Jarosława Kaczyńskiego i PiSu. Jednak o charakterze dyskusji i poszczególnych dyskutantów świadczy przede wszystkim położenie Merkurego.

W przypadku tych dwóch polityków mamy do czynienia z dwoma różnymi typami komunikowania się. W horoskopie Kaczyńskiego Merkury przebywa bowiem w znaku Bliźniąt (domicyl), tworząc koniunkcję z porywczym Marsem i trygon z Neptunem (fantazja). Tymczasem w horoskopie Tuska Merkury jest wprawdzie w powolnym Byku, ale tworzy trygon do Jowisza, co z kolei pomaga mu podkreślić swoje kompetencje. Kaczyński jest z reguły rozgadany i przy tym dość przebiegły (Bliźnięta), a na pewno walczący (Mars) i po prostu sprawny intelektualnie, zaś Tusk jawi się jako bardziej rozważny, skupiony (Byk) i merytoryczny (Jowisz).

Również w horoskopie debaty Tusk-Kaczyński Merkury odgrywał kluczową rolę, ponieważ był wtedy stacjonarny! A na dodatek był on w koniunkcji z MC przewodniczącego PO. Debata, która być może rozstrzygnie o wyniku wyborów, rozpoczęła się punktualnie o godz. 20:00, 12 października 2007 roku w Warszawie.

 

Pod kilkoma względami horoskop ten jest podobny do horoskopu poprzedniej debaty Kaczyńskiego. I podobnie jak wtedy, prezes PiS reprezentowany jest przez siódmy dom i Jowisza (który nie tylko jest w siódmym domu, ale jest i władcą siódmego domu) tworzącego sekstyle ze Słońcem i Neptunem, ale też kwadraturę z Uranem. W siódmym domu obok Jowisza znajduje się także potężnie działający Pluton, który zadziałał w dość specyficzny sposób, ponieważ Pluton jest w tym horoskopie wyizolowany. Premier sądził, że do debaty z „pomocnikiem Kwaśniewskiego” nie trzeba się przygotowywać, co poskutkowało tym, że na tle lidera PO wypadł zaskakująco blado. Poza tym premier odsłonił się ze swoją plutonową obsesją, stwierdzając publicznie, że chodził kiedyś z pistolecikiem w kieszeni, a ostatnio pilnował, aby jego sojusznikom politycznym służby specjalne cały czas deptały po piętach.

Tymczasem Tusk – jako inicjator pojedynku – reprezentowany jest przez pierwszy dom, a więc przez Bliźnięta i stacjonarnego Merkurego, który jest w koniunkcji z Księżycem (publiczność) oraz tworzy Wielki Trygon z Marsem i Uranem. A więc całkiem nieźle, bo lider PO rzeczywiście pokazał, że potrafi być niezwykle skupiony, opanowany i bardzo przenikliwy.

Ta debata była zdecydowanie ostrzejsza niż poprzednia, co chyba nie dziwi, skoro w horoskopie tego pojedynku Słońce jest w opozycji do Eris! Ten sam układ będzie miał miejsce także w następnej batalii Tuska z Kwaśniewskim.

Poniżej horoskop debaty liderów PO i LiD (15 października 2007, godz. 20:00, Warszawa). Może tym razem Państwo zechcecie zabrać głos w tej sprawie. Zachęcam.

 

5 thoughts on “Debata Tusk – Kaczyński

  1. Niewiele znaczaca kwestia – podczas debaty to Tusk mowil o pistoleciku Kaczynskiego, sam Kaczynski mowil „nie mialo miejsca takie wydarzenie”. Moim zdaniem wynikiem tej debaty byl remis. Czekamy na kolejna…

  2. A moim zdaniem Tusk nareszcie pokazał się z lepszejstrony.Premier natomiast wyrażnie wypadł gorzej.Przez tydzień jeszcze wiele może się zdarzyć,prawdopodobniewybuchnie jakaś bomba „Pisu” aby zrobić wrażenie

  3. Kto właściwie kogo wezwał do tej debaty ? Czy stroną „wyzywającą” jest znów Tusk ?Wówczas bardzo znaczące jest przejście Księżyca do znaku Strzelca i koniunkcji z Jowiszem. Przy okazji dobre aspekty z osią IC – MC. Czyżby tym razem Kwaśniewski był górą ? Przed debatą Kaczyńskiego z Tuskiem mało kto stawiał na drugiego, a … jednak. Tym razem Kwaśniewski jest na gorszej pozycji, więc… czyżby on ? Na chłopski rozum – perspektywy, wizje ( Strzelec ) kontra liczby ( Merkury ), jowialność kontra skrupulatność. Może w tym wypadku elementem decydującym okaże się tzw. poczucie humoru ?Zauważalne byłoby wtedy, że każdy z każdym potrafi wygrać :). Kaczyński nożyczki, Tusk kamień, Kwaśniewski papier ;)Pozdrawiam

  4. Niewielkie sprostowanie do pierwszego wpisu bo może z perspektywy Londynu umykają pewne wiadomosci. Tusk mówił o niewielkim – ale karabinie, na co Kaczyński zaprzeczył. Natomiast tuż po debacie na konferencji prasowej przyznał, ze nosił niewielki pistotecik.

  5. Debata dopelniajaca Byczek – Skorpion.Tusk jako Byk pojawia sie w 12 domu(dom trudności) więc można się spodziewac ataków z przeszlości na Kwaśniewskiego.Byly prezydent reprezentuje 6 dom, więc będzie przemawial glównie o gospodarce, możliwościach rozwojowych i perspektywach Polski.Myślę że Donald Tusk z każdą minutą będzie slabl ,jego mars w bliźniaku będzie gasl jak dopalająca się świeca, ponieważ 12 dom oslabia marsa podwójnie.Zresztą dom ryb może przyjąść tylko dwie pozytywnie planety, a tu jeszcze opozycja księżyca w strzelcu.W debacie Kaczyńsk – Tusk obaj panowie byli w pozycji 12 domu, tym razem sam Tusk bedzie się borykal z energią Ryb.Więc jak zagra o tym się przekonamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *