Eris w horoskopie chrześcijaństwa

Choć pierwsi chrześcijanie żyli i nauczali w czasach Jezusa, to jednak jako zinstytucjonalizowana religia chrześcijaństwo (katolicyzm rzymski) narodziło się na I Soborze Nicejskim, podczas którego przyjęto credo. Miało to miejsce 19 czerwca 325 roku w Konstantynopolu (horoskop sporządzony na południe).

Podobnie jak w horoskopie islamu, również w horoskopie chrześcijaństwa Słońce stoi w koniunkcji z Saturnem i Waruną oraz tworzy ścisły aspekt z Plutonem. Taka konfiguracja jednoznacznie wskazuje na dogmatyzm i radykalizm charakterystyczny dla każdej monoteistycznej religii. Również Eris zajmuje tutaj ważną pozycję. Jest ona bowiem w „chrześcijańskim” znaku Ryb oraz w ścisłej kwadraturze do Słońca, Saturna, Waruny i w opozycji do Marsa. Jak wiadomo chrześcijaństwo było religią wojującą (wyprawy krzyżowe, rekonkwista, inkwizycja, brutalna ingerencja w rozwój nauki itp.). Wiele z tych wojen było skierowanych przeciwko Arabom i muzułmanom.

Warto zauważyć, że Eris odgrywająca kluczową rolę w horoskopie Benedykta XVI stoi wraz z Merkurym i Uranem w tym samym miejscu, gdzie przebywa Eris w horoskopie chrześcijaństwa. Nic więc dziwnego, że Papież, który jest przecież przywódcą ponad miliarda katolików na świecie, stanowi obecnie najlepszy przykład manifestacji astrologicznej zasady Eris. Czy Jabłko Niezgody niechcąco rzucone przez Benedykta XVI może doprowadzić do współczesnej wojny trojańskiej, rozbudzając dawne konflikty?

Wydaje się, że ta wojna trwa od wieków, bowiem Eris w horoskopie islamu tworzy silne aspekty z „religijnymi” planetami w horoskopie chrześcijaństwa. Jest m.in. w koniunkcji z Neptunem oraz w kwadraturze do Jowisza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *