Euro 2012: Ćwierćfinały

Jak pokazały ostatnie horoskopy, a przede wszystkim wnioski płynące z dyskusji, która odbyła się na ich temat na blogu, astrolog w zasadzie jest bezradny w kwestii przewidywania wyników meczów piłkarskich. Bezradny przynajmniej wtedy, gdy posługuje się modelem Johna Frawleya, w którym – jak się okazuje – nie ma żadnej regularności. Wyniki pokazywane przez horoskop są nieadekwatne do faktycznych rezultatów, a na pewno nie na tyle, aby można było uznać tę metodę za wiarygodną. Tym niemniej przypatrzmy się jeszcze horoskopom fazy pucharowej.

MECZ PORTUGALIA – CZECHY
Portugalia jako faworyt reprezentowana jest przez Jowisza (ASC) i Marsa (MC), zaś Czechy przez Merkurego (DSC) i Wenus (IC).

 

Za wygraną rywala przemawia:
władca ASC zmierzający do południowego węzła Księżyca
władca ASC zmierzający opozycją do antiscion Punktu Szczęścia

Za wygraną rywala przemawia:
antiscion władcy DSC wypadające na południowym węźle Księżyca
władca IC zmierzający do południowego węzła Księżyca
Księżyc zmierzający koniunkcją do antiscion władcy DSC, co powinno definitywnie rozstrzygać wynika na korzyść faworyta.

Tak też się stało. Portugalia ten mecz wygrała, choć bramka padła dopiero w ostatnich minutach spotkania

MECZ NIEMCY – GRECJA
Niemcy są faworytem, więc reprezentuje ich Jowisz (ASC) i Mars (MC). Grecję zaś symbolizuje Merkury (DSC) oraz Wenus (IC).

 

O wygranej faworyta świadczy:
antiscion władcy DSC na południowym węźle Księżyca
władca IC zmierzający do południowego węzła Księżyca

O wygranej rywala świadczy:
władca ASC zmierzający do południowego węzła Księżyca
Księżyc zmierzający do sekstylu z władca IC

Kto więc wygra? Z astrologicznego punktu widzenia trudno to rozstrzygnąć. Zdaniem Frawleya Księżyc aspektujący sygnifikator drużyny przeciwnej powinien dać wygraną rywala. To znaczy, że mecz to Grecja powinna zwyciężyć. Ale pewnie będzie odwrotnie.

MECZ HISZPANIA – FRANCJA
Hiszpania jest faworytem, reprezentuje ją zatem Saturn (ASC) i Mars (MC). Francja zaś to Wenus (IC) oraz Słońce (dyspozytor Księżyca).

 

Za wygraną rywala przemawia
antiscion władcy IC na DSC
Księżyc zmierzający do anticion Słońca (ale dopiero powyżej 6°, co oznacza, że gdyby była dogrywka, mecz mogłaby wygrać Francja)

Za wygraną faworyta
władca IC zmierzający do południowego węzła Księżyca
Księżyc zmierzający do aspektu z władcą ASC

Wszystko wskazuje więc na to, że wygrać powinna Hiszpania, chyba że byłaby dogrywka, to sprawa się komplikuje, bo może się okazać, że nieoczekiwanie wygra Francja. Tym niemniej zwycięstwo jest po stronie Hiszpanii.

MECZ ANGLIA – WŁOCHY
Jest to wyjątkowo trudny horoskop do rozstrzygnięcia, ponieważ nie ma w tym meczu jednoznacznego faworyta. Tym niemniej jego konstrukcja wygląda następująco.

 

Za wygraną faworyta przemawia:
władca IC zmierzający do południowego węzła Księżyca
Księżyc zmierzający do antiscion władcy ASC

O wygranej rywala świadczy:
Księżyc aspektujący władcę IC

Trudno powiedzieć, kto wygra, bo nie wiemy, kto jest rywalem, a kto faworytem. Może jednak do niedzieli sprawa trochę się rozjaśni.

7 thoughts on “Euro 2012: Ćwierćfinały

  1. Wygrana Niemiec w pewien sposób wpasowuje się we wzorzec mojego prognozowania, chociaż akurat to zwycięstwo mało mnie przekonuje, gdyż horoskop meczu jak dla mnie był mało wyrazisty. Następne są już trochę „lepsze”. Jeśli Hiszpania jest faworytem, to stawiam na Hiszpanię. W kolejnym meczu też raczej wygra faworyt.

    • Horoskop meczu interpretowany regułami Frawleya ewidentnie pokazuje wygraną Grecji, co było zresztą scenariuszem mało realnym. Nie wiem, jak Niemcy musieliby grać, żeby przegrać z Grecją.

      • Ja biorę pod uwagę zupełnie inne reguły i jak dla mnie w horoskopie meczu Niemcy – Grecja widać zwycięstwo faworyta na zasadzie „jak się człowiek bardzo uprze z wykorzystaniem trzeciorzędnych elementów”. Jednak faktyczna przewaga Niemiec była bardzo wyrazista. Odnoszę wrażenie, że trzeba poszukiwać jeszcze innych niezależnych zasad, które gdzieś, mnie w każdym bądź razie, umykają. W dziesiejszym meczu stawiam na Hiszpanię, jeżeli to ona jest faworytem.

      • P. S. Właśnie przed chwilą przyjrzałam się krytycznie na horoskop meczu Niemcy – Grecja i faktycznie jest przesłanka na wygraną Niemiec 🙂 Nie wiem czemu uciekło mi to wcześniej. Jeśli dalsze przewidywania się potwierdzą, to wyślę Panu algorytm oraz zestawienie czynników wpływających na wygrane w poszczególnych horoskopach. Jeśli prognozy rozminą się z faktycznymi wynikami, to chyba nie ma sensu się tym zajmować.Tak czy inaczej zainspirował mnie Pan do interesujących rozważań, co jest przyjemnym antraktem w mojej obecnej działalności mentalnej, gdyż jestem w fazie tworzenia pracy z metod statystycznych.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *