Euro 2012: Finał

Za nami sześć meczów fazy pucharowej, a przed nami wielki finał, który wyłoni ostatecznego zwycięzcę Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. W jednym z komentarzy w poprzednich notkach stwierdziłem, że jeśli frawleyowska metodologia ma być godna uwagi, to przynajmniej cztery horoskopy meczów fazy pucharowej powinny prawidłowo pokazywać wyniki.

I tak też się stało, chociaż nie za bardzo w to wierzyłem. Fakty są bowiem takie, że właściwie tylko jeden horoskop był błędny. Chodzi o horoskop meczu Niemcy-Grecja, który miał silniejsze wskazania na zwycięstwo Grecji. Tymczasem Niemcy pokonali Grecję imponującym wynikiem 4:2.

Gdy przystępowałem do pracy nad horoskopami Mistrzostw, liczyłem się z tym, że co czwarty horoskop będzie błędny. Jeszcze tych statystyk dokładnie nie sumowałem, ale obawiam się, że w fazie grupowej korelacja wynosiła najwyżej 50% – tyle mniej więcej było poprawnych wskazań. To ewidentnie poniżej oczekiwań, bo i bez astrologii współczynnik trafień byłby podobny.

Przed nami jednak najważniejszy mecz tegorocznych Mistrzostw. Horoskop powinien być bardziej wyrazisty, ale jest, jaki jest.

FINAŁOWY MECZ HISZPANIA – WŁOCHY
Hiszpania jest faworytem, więc reprezentuje ją Saturn (ASC) i Mars (MC), natomiast Włochy to Jowisz (dyspozytor Księżyca) oraz Wenus (IC).

 

O wygranej rywala świadczy:

 • Antiscion władcy IC na DSC – to słaby wskaźnik, ale jedyny.

O wygranej faworyta mówi:

 • Dyspozytor Księżyca w ścisłej koniunkcji z południowym węzłem Księżyca
 • Władca IC w pobliżu południowego węzła lunarnego
 • Władca ASC zmierzający do trygonu z Punktem Szczęścia (słaby wskaźnik)
 • Antiscion Księżyca (17° 17´ Koziorożca) w pobliżu ASC (silny wskaźnik)

Jak widać, wskazań na zwycięstwo Hiszpanii jest znacznie więcej niż drużyny przeciwnej, tak więc to Hiszpania ten mecz powinna wygrać.

Już jeden mecz Hiszpania z Włochami na tegorocznych Mistrzostwach zagrała. Wtedy horoskop więcej szans dawał Hiszpanom. Ostatecznie jednak był remis (1:1). Teraz remisu być nie może i wszystko wskazuje na to, że Hiszpania obroni tytuł Mistrza Europy, co byłoby skądinąd wydarzeniem historycznym, ponieważ jeszcze żadnej drużynie nie udało się tego dokonać.

W 2008 roku Hiszpania jako faworyt grała w finale z Niemcami. Horoskop pokazywał wtedy lekką przewagę faworyta, czyli Hiszpanii.

Sam jestem ciekaw, czy tym razem reguły Johna Frawleya odrobią straty, czy raczej znów zawiodą.

 

10 thoughts on “Euro 2012: Finał

 1. Panie Piotrze a czy ma znaczenie to,że planety Wenus i Jowisz są w ich MC.Antiscion IC znajduje się na Merkurym a Pluton tworzy opozycję do antiscion punktu szczęścia.

  • Jowisz i Wenus są w X domu od domu VII, czyli w czwartym (zwycięstwo rywala), ale planety te nie tworzą ścisłej koniunkcji z IC, więc to nie ma znaczenia. Bez znaczenia jest również to, że antiscion Merkurego wypada na IC, ponieważ Merkury nie jest w tym horoskopie sygnifikatorem żadnej ze stron. Natomiast Pluton zmierzający opozycją do antiscion Punktu Szczęścia być może trochę osłabia faworyta, ale Frawley za istotne uważa jedynie koniunkcje Plutona. Teoretycznie taki układ nie powinien więc dać zwycięstwa Włochów.

   • Poza tym opozycja ta jest udaremniona. Antiscion Punktu Szczęścia wypada 6 stop. 11 min. Raka, zaś Pluton w 6 stop. i 57 min Koziorożca wchodzi z powrotem w ruch prosty! Tak więc do aspektu nie dochodzi.

   • Panie Piotrze horoskop tego meczu przepomina horoskop meczu Hiszpania-Portugalia. Tam też antiscion IC był w koniunkcji z Merkurym a Pluton władca MC tworzył trygon do MC.Portugalia przegrała karnymi.

  • Właściwie cała faza pucharowa z jednym wyjątkiem potwierdziła reguły. Dość osobliwe! Kolega na facebooku mi napisał, że reguły zaczynają działać, jak się przestaje w nie wierzyć.

 2. W zasadzie stosując się ściśle do reguł Frawleya to trzeba by było pożegnać 2 ostatnie wskaźniki na korzyść faworyta. Trygon wł. I d. z pkt. szczęścia – Frawley stosował tu tylko koniunkcję i opozycję, o innych aspektach każe zapomnieć. Ant. Księżyca w pobliżu ASC – to ponad 4 st. a Frawley „kazał” uznawać tę przesłankę do 3 st. maks.

  W każdym razie horoskop wskazywał na zwycięstwo Hiszpanii, nawet gdyby po żadnej ze stron nie było żadnych wskaźników, to powinna wygrać Hiszpania. Choć przy tak miażdżącym zwycięstwie życzylibyśmy sobie bardziej klarowne horoskopy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *