Giertych i Darwin

Maciej Giertych (ur. 24 marca 1936 roku w Warszawie), europoseł, ojciec obecnego ministra edukacji Romana Giertycha (LPR), chce, by europejskie szkoły przestały uczyć teorii ewolucji Darwina, a zaczęły nauczać czegoś, co określa się mianem kreacjonizmu. Choć czysty darwinizm już dawno krytykowano, to jednak teorię ewolucji, a więc między innymi również dziedziczenia, uważa się za teorię naukową (jest ona paradygmatem biologii). Co więcej, nawet Kościół katolicki jej nie potępia. Jan Paweł II podkreślał, że nie ma żadnego konfliktu pomiędzy ewolucyjną teorią powstania człowieka a chrześcijańską koncepcją stworzenia.

Tymczasem Maciej Giertych chce być bardziej święty od Papieża i głosi – w swoim przekonaniu – bardziej naukową teorię, czyli kreacjonizm, w myśl którego Wszechświat i człowiek zostały stworzone w wyniku ingerencji sił nadprzyrodzonych, niemal dokładnie tak, jak zostało to opisane w micie o Stworzeniu otwierającym Stary Testament. Na poparcie swojej tezy prof. Giertych dowodzi, że dinozaury nie żyły 230 milionów lat temu, lecz dużo później, bo w czasach człowieka, o czym świadczyć mają rozmaite legendy i podania o smokach. Uczeni twierdzą, że dinozaury (do których Giertych zalicza Smoka Wawelskiego) wyginęły w wyniku globalnego kataklizmu powstałego wskutek kolizji ogromnej komety z Ziemią. Ale prof. Giertych wolałby pewnie uznać, że dinozaury zostały zgładzone przez różnych Szewczyków Skubów, którzy podsunęli im do zjedzenia barany wypchane siarką.

Jak to możliwe, by osoba, która zaszła tak wysoko (np. obroniła doktorat na uniwersytecie w Toronto), mogła pleść takie niedorzeczności, stojące w sprzeczności nie tylko z nauką, ale i z religią?

Okazuje się, że w horoskopie prof. Giertycha Słońce w Baranie stoi w ścisłej koniunkcji z degradującą Eris lubiącą konflikty i wszczynanie sporów. Do tego władca Słońca – Mars – jest również w Baranie i tworzy trygon z ideologiczno-religijnym Jowiszem oraz kwadraturę z Plutonem, co zdradza zamiłowanie do walki oraz wskazuje na popędliwą, niemal obsesyjną naturę skłonną do forsowania za wszelką cenę własnej woli.

Tymczasem zawiadujący rozumem Merkury stoi w znaku utopijnych Ryb, w koniunkcji z dogmatycznym Saturnem i w opozycji z Neptunem, co podkreśla mętny i pokrętny sposób myślenia. Dzięki swojej niezłomnej determinacji Maciej Giertych zaszedł wysoko, a karierę polityczną zaczął robić pod koniec PRL, przy boku gen. Wojciecha Jaruzelskiego, który był wówczas Przewodniczącym Rady Państwa. Do dziś uznaje za swoich wrogów elity wywodzące się z KORu oraz cały intelektualny nurt obecny w Kościele.

Przy okazji warto zerknąć na horoskop Charlesa Darwina (ur. 12 lutego 1809 roku, godz. 6:11 GMT, Shrewsbury).

Łatwo zauważyć, że ma on położonego Merkurego podobnie jak Maciej Giertych. Planeta ta również przebywa w znaku Ryb, tworząc nieharmonijne aspekty z Saturnem i Neptunem. Ale przy okazji Merkury jest w koniunkcji z Ceres i Plutonem oraz w ścisłym trygonie z odkrywczym Uranem. Zresztą Uran jest tu władcą Słońca (Wodnik) i przebywa w IX domu.

 

8 thoughts on “Giertych i Darwin

 1. Jak ten Giertych może kwestionować pochodzenie człowieka od małpy , czy on lustra nie ma ? a i to co mówi potwierdza jego rodowód , nie jest to mądrzejsze od tego co chciałyby powiedzieć nam małpy

 2. Związek Merkurego w Rybach z Neptunem w Pannie jest dodatkowo podkreślony przez recepcję wzajemną. Czyli tak jakby opozycja (bo są w opozycji) i koniunkcja (bo ta recepcja) występowały jednocześnie. Poza tym opozycję Merkurego i Neptuna zamyka jako wierzchołek półkrzyża Chiron. On może nawet w tego smoka wierzyć…

  • > Poza tym opozycję> Merkurego i Neptuna zamyka jako wierzchołek półkrzyża> Chiron.> On może nawet w tego smoka wierzyć…Ostre aspekty Merkurego z Chironem zawsze zdradzają albo specyficzne poczucie humoru, albo wskazują na jakąś dziwaczną pierwotność procesów myślowych. W każdym razie to dość skomplikowane, choć nie dziwne u Giertycha.

 3. Moze zadam glupie pytanie ale interesuje mnie odniesienie astrologiczne do Neptuna .planety ..ktora astronomowie wykreslili z rejestru planet.a w poisywanych wydarzeniach nadal jest analizowana.

  • > Moze zadam glupie pytanieTo rzeczywiście jest głupie pytanie, ponieważ z listy planet skreślono Plutona, a nie Neptuna. Poczytaj uważnie mojego bloga, a potem zadawaj pytania.

   • To pomylka mialam na mysli Plutona ..który w tekscie jest wymieniony 2x .Twoj blog zobaczylam wczoraj z powodu tych transuranowcow .Sama idea przeniesienia nierozwijajacej sie planety do karłowatych nawet mi sie podoba .Jeżeli sobie pomyslisz przypadkiem..ze jestem towarzyskim Cyganem to jestes w błedzie.Poogladalam sobie troche tych astrologicznych horoskopow i pomyslalam że mozna by z nich napisac niezłe opowiadanie choc oparte raczej o reguly stereometrii bryłowej.a to juz raczej pozaastrologiczna wykładnia.

 4. Ja mam Merkurego w Rybach w kwadracie do Saturna i kwadracie do Neptuna. Uwazam ze teoria kreacjonizmu jest bledna, ale za to ze maczali palce w sprawie przybysze z pozaziemskich cywilizacji. Nasz gatunek bowiem rozwijal sie powoli i ociezale, az tu nagle po czlowieku z Cro Magnon nastapil gwaltowny skok cywilizacyjny. Bog odpada wiec byli to pewnie bogowie. a poza tym dosc twardo stoje na ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *