Horoskop Franciszka – wersja druga

O tym, że w internecie jest za dużo informacji, a za mało wiedzy, możemy się przekonać na przykładzie informowania o godzinie urodzenia Franciszka. Jak się okazuje Jorge Bergoglio urodził się nie o 17:10, lecz o 21:00, co ma większy sens, bo horoskop postawiony na ten moment chyba jest bardziej przekonywujący.

Rak na ascendencie wydaje się bardziej korespondować z wizerunkiem papieża niż Byk. Tym sposobem władca ascendentu (Księżyc) i władca medium coeli (Wenus) stoją w Wodniku, tworząc kwadraturę z wywrotowym Uranem przebywającym w X domu. Sam Uran w dziesiątym domu mógłby być wskaźnikiem odważnych reform, co podkreślałby także Pluton w pierwszym domu. Tym sposobem znika problem słabych zdolności przywódczych, ponieważ Uran i Pluton w domach kątowych byłyby wystarczającą przesłanką silnej osobowości oraz umiejętności sprawowania władzy.

Miejmy nadzieję, że to już ostatnia wersja godziny urodzenia Franciszka.

Który horoskop papieża do Państwa bardziej przemawia?

Zob.: Co przyniesie pontyfikat Franciszka.

6 thoughts on “Horoskop Franciszka – wersja druga

 1. Zastanawia mnie jedna rzecz, to już któraś interpretacja horoskopu Franciszka w internecie w której czytam że Jowisz w jego horoskopie jest słaby bo jest w Koziorożcu. A czy nie wymienia się on ( Jowisz ) władztwem z Saturnem ? Czy ta reguła astrologiczna nadal obowiązuje czy ją ktoś obalił ? Można zauważyć jeszcze że Jowisz i Saturn dodatkowo widza się aspektem, jest nim kwintyn.

 2. Owszem, jest recepcja Jowisz/Saturn i chyba nikt tego nie obala. Nie zmienia to jednak faktu, że Jowisz stoi w upadku.
  Planety „widzą się”, gdy tworzą aspekt główny, kwintyl do nich nie należy, co nie znaczy, że tego kwintylu nie ma. Pozdrawiam – PP

 3. Czy przy takiej godzinie urodzenia, czyli z ascendentem w Raku i Jowiszem na descendencie, Franciszek nie powinien być raczej otyły? Interesują mnie wpływy ascendentu na wygląd i wg mnie zupełnie nie wygląda on na Raka…

  • A jest szczupły? Koło descendentu kręci się Merkury który daje szczupłość i wszystko jest w koziorożcu który też wychudza.

   Papież Franciszek prowadzi proste życie więc też pewnie
   nie odżywia się nadmiarowo.

   Dlaczego nie pasuje Ci ten ascendent?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *