Jan Mazoch

Czeski skoczek, Jan Mazoch, który w sobotę uległ poważnemu wypadkowi na skoczni w Zakopanem, ma bardzo interesujący horoskop. Zawodnik urodził się 5 września 1985 roku we Frenątácie. (Pytałem kolegów-astrologów z Czech o godzinę Mazocha, ale oni też jej nie znają.)

W kojarzonym ze sportem znaku Lwa Mazoch ma trzy planety: Wenus oraz Merkurego z Marsem. Niefortunnie się składa, że Wenus jest w opozycji z Jowiszem i w kwadraturze z Lilith. Wprawdzie popularności mu to nie odbiera, ale może wskazywać na lekkomyślność, względnie na skłonność do przeceniania swoich możliwości. Z kolei Merkury z Marsem są w ścisłej kwadraturze z Saturnem, co już samo w sobie może wskazywać na wypadki lub groźne kontuzje. Do tego ma on także Słońce w kwadraturze do wywrotowego Urana.

Tym, co jest tu najistotniejsze, to fakt, że Słońce Mazocha jest obecnie tranzytowane przez Urana (opozycja) i Jowisza (kwadratura), co sprawia, że tworzy się w jego horoskopie półkrzyż z ogniskiem na Uranie radix. Jeśli na takich tranzytach zdarza się wypadek, to nie wróży to nic dobrego. Prawdopodobnie Mazoch nie powróci już do sportu, a w jego życiu nastąpi bardzo gwałtowna i zarazem radykalna zmiana. Podkreśla to też Saturn tworzący kwadraturę do Saturna radix i koniunkcję do Merkury/Mars.

Interesujący jest też horoskop tego nieszczęśliwego upadku. Miał on miejsce 20 stycznia 2007 roku, o godz. 18:57 w Zakopanem.

Zwraca uwagę, że Słońce Mazocha wypada tu w pierwszym domu, a Mars z Merkurym z horoskopu skoczka jest blisko ascendentu.

Jest też ciekawe, że Panna na ascendencie i zarazem bardzo silny szósty dom może w tym przypadku symbolizować po prostu chorobę skoczka, a właściwie jej początek. W astrologii medycznej horoskop taki nosi nazwę decumbiture i interpretuje się go podobnie jak horoskop horalny.

Niestety, większość planet w szóstym domu jest w opozycji do retrogradującego Saturna w dwunastym, co nie wróży szybkiego powrotu do zdrowia.

Nie bez znaczenia jest tu także Mars z Plutonem na szczycie piątego domu (zawody i rywalizacja sportowa). Prawdopodobnie wszystko powinno skończyć się szczęśliwie, ponieważ władca ascendentu – Merkury – jest w sekstylu do Jowisza, a sam Jowisz przebywa w czwartym domu, który zwykle symbolizuje koniec sprawy. Tym niemniej Jowisz jest też w kwadraturze z Uranem, więc właściwie sprawa może przybrać zupełnie nieoczekiwany obrót i na pewno nieprędko się zakończy.

Ciekawostką jest to, że Słońce (00°17’ Wodnika) znajduje się tu w ścisłej koniunkcji z asteroidą (1989) Tatry (29°31’ Koziorożca) oraz z asteroidą (1112) Polonia (00°00’ Wodnika).

 

4 thoughts on “Jan Mazoch

  1. Dzień urodzenia J. Mazocha faktycznie bardzo napięciowy, czy może szerzej – nieharmonijny. Ciekawe tylko gdzie ascendent,MC, ale nawet bez tego widać, że idą tu długotrwałe tranzyty – Uran w Rybach to jedno, ale i Saturn w Lwie cofając się, wchodzi kwadratami w obszar opozycji Saturn – Księżyc na symbolicznej osi II – VIII, co wskazuje na jakieś mało szczęśliwe zdarzenia np. straty, blokady, cierpienia (Wodnik – Byk – Skorpion) Co ciekawe – Pluton w ciągu najbliższego roku zrobi dwa razy trygon do koniunkcji Mars Merkury, co mogłoby wskazywać na wyraźną regenerację. Oby.Opozycja tranzytowego Urana do Słońca musi byc widziana oczywiście w świetle dosyć ścisłej niestety kwadratury natalnej. Wtedy jej groza się ujawnia. Osoby z dowolnymi kwadratami natalnymi źle znoszą opozycje tranzytowe tychże planet. Sam mam kwadrat urodzeniowy Uran – Słońce(aplikacja 3 stopnie) – czasem ma się dosłownie dziwne, wypływające zresztą z nieświadomości WYSKOKI (Sic !)Archetypem kwadratu Uran – Słońce jest „Filip z konopi”. Jeśli kwadrat Uran – Słońce jest źle domifikowany(np. niefajny może być XII sektor w kwadracie do III – wypadki samochodowe) i nie jest rozładowany sensownie trygonami i sekstylami – może przyczynić się do gwałtownych zarwań bieżącego porządku czyli np. nagłych wypadków.Mam swego rodzaju ochronę(m.in.Słońce,VIII w trygonie do Jowisza, III), ale czuję, że kwadrat Słońce – Uran(VIII – XI) czasem zrywa moje plany. Gdyby Uran nie był też łagodzony(harmonijnie Mars, Wenus, Jowisz) – pewnie mogłoby byc niemiło, bo mam Słońce w sektorze VIII, więc perspektywa jest ostra.A Pan Mazoch też ma niestety mocno wypadkowy i urazowy(Saturn – Mars.Merkury) horoskop. Zyczę mu zdrowia, ale tranzyty ma niezaciekawe.

  2. Jeszcze w sprawie : „Fidel Castro i cykl Saturn/ Neptun”; powstanie PRL – czyli manifestacja wasalności wobec radzieckiego komunizmu(22 lipca1944) ma miejsce na dosyć dokładnej kwadraturze Saturn – Neptun, która pomieszczona jest na osiach ASC – MC( u R. Prinkego – godz.10.45 Chełm Lubelski ).Neptun na ascendencie, Saturn na MC. Nawiasem mówiąc – horoskop PRL jest z różnych powodów osobliwy ( np.4 planety plus Księżyc w Lwie, wszystko nad horyzontem).Jedną z ewidentnych manifestacji kwadratu Saturn Neptun są skłonności autodestrukcyjne, które PRL miał z pewnością.Może skoro komunizm jest jakoś ideowo sprzężony z Saturnem i Neptunem – ma immanentne tendencje samoniszczące – patrz np. KUBA , KOREA PŁN, AFRYKA – pochłania je gospodarczo – polityczny kolaps.

  3. Jeszcze w sprawie : „Fidel Castro i cykl Saturn/ Neptun”; powstanie PRL – czyli manifestacja wasalności wobec radzieckiego komunizmu(22 lipca1944) ma miejsce na dosyć dokładnej kwadraturze Saturn – Neptun, która pomieszczona jest na osiach ASC – MC( u R. Prinkego – godz.10.45 Chełm Lubelski ).Neptun na ascendencie, Saturn na MC. Nawiasem mówiąc – horoskop PRL jest z różnych powodów osobliwy ( np.4 planety plus Księżyc w Lwie, wszystko nad horyzontem).Jedną z ewidentnych manifestacji kwadratu Saturn Neptun są skłonności autodestrukcyjne, które PRL miał z pewnością.Może skoro komunizm jest jakoś ideowo sprzężony z Saturnem i Neptunem – ma immanentne tendencje samoniszczące – patrz np. KUBA , KOREA PŁN, AFRYKA – pochłania je gospodarczo – polityczny kolaps.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *