Katastrofa polskiego autokaru we Francji

To miała być szczęśliwa droga do domu. Pielgrzymi zwiedzili już wszystkie miejsca, jakie przewidywał program wycieczki. Zostało im już tylko Sanktuarium Matki Boskiej w La Salette – jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc we Francji, gdzie w 1846 roku objawiła się Matka Boska, zwana Piękną Panią. To był ostatni obiekt do zwiedzenia. Stąd pielgrzymi mieli udać się do niemieckiego Altotting, a później już prosto do Polski. W drodze powrotnej z sanktuarium niektórzy turyści podobno nalegali, by kierowca jechał tzw. „szlakiem napoleońskim”. Trasa jest wprawdzie malownicza, ale piekielnie trudna. Za najbardziej niebezpieczny uznaje się na tej trasie zakręt śmierci. To właśnie tu w 1973 roku w wypadku autokaru zginęły 43 osoby. Po tej tragedii władze zamknęły napoleoński szlak. Żaden autobus ani ciężki pojazd bez specjalnego zezwolenia nie mógł tu wjechać.

Niestety, zdaje się, że kierowca z polskimi pielgrzymami zignorował zakaz. Rozpędzony, sunął stromą alpejską drogą z ogromną prędkością. W końcu hamulce wysiadły. Nie pokonał zakrętu śmierci, nie był w stanie zapanować nad pojazdem, nie zdołał wziąć ostrego zakrętu. Przejechał prosto. Staranował barierki ochronne i stoczył się w 40-metrową przepaść. Autobus stanął w płomieniach. Na miejscu zginęło 26 osób. Większość z nich spaliła się żywcem.

Trudno oczekiwać, by taka katastrofy były w szczegółach „zapisane” w gwiazdach. Tym niemniej warto rzucić okiem na horoskop wydarzeniowy postawiony na moment tragedii, która miała miejsce 22 lipca 2007 roku około godz. 9:30 niedaleko Grenoble.

 

Ascendent znajduje się tutaj w znaku maryjnej Panny, a do tego jest w koniunkcji z dobroczynną Wenus. Władca ascendentu – Merkury – przebywa w znaku emocjonalnego Raka (peregrine) i nie tworzy żadnych konfiguracji planetarnych. Na pierwszy rzut oka horoskop wydaje się więc pomyślny. Ale to tylko pozory, które zwiodły kierowcę decydującego się na piekielnie trudny szlak. Podróże symbolizowane są przez III dom. W tym horoskopie w trzecim domu przebywa Księżyc, który może obrazować zarówno turystów, jak i sposób prowadzenia pojazdu. Kierowcy wydawało się, że prowadzenie pojazdu to czynność rutynowa. Ale tak nie było. Księżyc jest bowiem w krytyczny stopniu – w ostatnim stopniu Wagi, a więc tuż przed wejściem do znaku Skorpiona. Co więcej, Księżyc tworzy ścisłą kwadraturę ze Słońcem (pierwsza kwadra) w ostatnich stopniach znaków kardynalnych i idzie pustym kursem.

Z kolei zagraniczne podróże symbolizowane są przez IX dom. Wierzchołek wypada tu w Baranie, więc władcą jest tutaj Mars, który również przebywa w IX domu. To Mars kojarzony z krwią i ogniem jest w tym horoskopie kluczową planetą. Tworzy on też półkrzyż z Saturnem i Neptunem. Półkrzyż ten wypada w znakach stałych (Byk, Lew, Wodnik), co wcale nie polepsza sytuacji.

Tak czy owak to nie gwiazdy odpowiedzialne są ten tragiczny wypadek. Horoskop jedynie odzwierciedla tę potworną katastrofę.

 

8 thoughts on “Katastrofa polskiego autokaru we Francji

  1. hmm ja rowniez insteresuję sie astrologią zodiakalną, szczególnie tą „morderczą” może ktos zajrzy do mnie? Tak sie sklada ze prowadze bloga o czyms francuskim…www.hs1i2.blog.onet.pl

      • A wg. mnie p. Piotr świetnie pisze! A jak wyjaśnia ^^ Normalnie – pierwsza klasa! Nie orzumiem, dlaczego uważasz, że blog jest głupi, skoro nie ma w nim nic głupiego? Ech ten kierowca, skoro wiedział, że jest zakaz (no, bo w końcu go zignorował), to powinien wiedziec, żeby nie jechac i nie ryzykowac życiem niewinnych ludzi! (blog zapisuję w ulubionych i czekam na kolejną publikację notki ^^) pozdrawiam! (lea-usui.blog.onet.pl)

  2. Z prawdziwą przyjemnością zaglądam na Pański blog. Cieszę sie, że znajduje Pan czas uzupełniać go bieżącymi wydarzeniami. Osobiście dużo korzystam i sprawdzam oraz weryfikuję swoje wiadomości. Sposób w jaki Pan opisuje horoskopy wydarzeniowe jest bardzo przejrzysty – zwłaszcza dla osób interesujących się astrlogią. Pańskie książki również są bardzo ciekawe.Jeszcze raz serdecznie dziękuję za możliwość korzystania z blogu. Pozdrawiam

  3. Warto popatrzyć na układ planet na dzień przed wypadkiem.Ok.godz.11.30 do śc.sekstylu Marsa i Urana dołączył Księżyc,tworząc ffgurę zw.”palcem bożym”.W chwili wypadku był jużw ostatnich,a więc krytycznych stopniach.Także już samo uściślanie się wybuchowego układu Mars/Uran ma tu swoją wymowę.

  4. Gwiazdy odpowiedzialności skutecznie się opierają, bo nie są poddane naszej jurysdykcji, ale Antares i Jupiter w kwadraturze do Węzła Ks. jest w tym horoskopie. Moze to tylko jeden z aspektów i do tego nie najważniejszy ale jest a Gwiazda ta nie jest taka nie ważna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *