Katastrofa w Czarnobylu

Do katastrofy w czwartym reaktorze czarnobylskiej elektrowni atomowej doszło dokładnie 20 lat temu, dwa dni po całkowitym zaćmieniu Księżyca w znaku Skorpiona, które jednocześnie było w ścisłej koniunkcji z Plutonem! – 26 kwietnia 1986 o godz. 1:23:58 DST (51°23’14”N, 30°06’41”E). Do atmosfery dostały się duże ilości substancji promieniotwórczych. Świat ogarnęła panika – zwielokrotniona przez broniącą dostępu do rzetelnych informacji cenzurę ZSRR. Po katastrofie spodziewano się zwiększonej ilości zachorowań na choroby nowotworowe.

Horoskop tego wydarzenia rzeczywiście wskazuje na poważne zagrożenie. Uran – planeta nagłych i niebezpiecznych zdarzeń, która często odgrywa ważną rolę w horoskopach związanych z energią atomową – stoi tu w najważniejszym punkcie, mianowicie na ascendencie. Z kolei Pluton, którego astrologia również wiąże z energią jądrową, znajduje się w X domu, tworząc opozycję ze Słońcem. Zarówno Pluton, jak i Uran to zgodnie z tradycją malefiki. Pierwszy mówi o śmierci, drugi zaś o zniszczeniu i dewastacji. „W Czarnobylu zwłoki tysięcy ludzi grzebane są w rowach” – donosiły 20 lat temu światowe agencje informacyjne. Atmosfera strachu, która zaczęła wtedy narastać, do dziś paraliżuje opinię publiczną.

 

6 thoughts on “Katastrofa w Czarnobylu

  1. witam,w Gazecie Wyborczej z dnia 26.04.2006 mamy podaną godzinę wg czasu moskiewskiego 1:23 (a w Polsce 25.04.1986 23:23). Wtedy na ASC będzie Neptun. Ale to tak dla uściślenia. Najważniejszy jest dzień tragedii a także że dwa dni wcześniej było zaćmienie Księżyca na Plutonie.Serdecznie pozdrawiam i gratuluję udanego bloga!Tomek

    • Katastrofa w Czarnobylu miała miejsce o godz. 1:23 DST (taki czas był wtedy na Ukrainie i w Moskwie). W Polsce była to 23:23, 25 kwietnia. Ale ponieważ obowiązywał wówczas czas letni, więc była to 21:23 GMT. Horoskop zamieszczony na blogu jest poprawnie obliczony. Ascendent wypada nie na Neptunie – jak piszesz – tylko na Uranie!Jeśli chcesz uściślać, to najpierw sprawdź dokładnie, czy wiesz, o czym mówisz.

      • Tak, masz rację – mój BŁĄD. Przepraszam.Z innych dat związanych z tematem:27.06.1954 ZSRR – uruchomienie pierwszej na swiecie elektrowni atomowej31.12.1983 ZSRR – uruchomienie bloku czwartego w Czarnobylu15.12.2000 UKRAINA – ostateczne zamknięcie elektrowni w Czarnobylu – wyłączenie ostatniego reaktora o godz.13:17 cz.wschodnioeuropejskiego) Pozdrawiam czytelników BLOGATomek

  2. Cieszę się że poruszyłeś ten temat bo mnie bardzo interesuje tematyka Czarnobyla.Wczoraj oglądałam film dokumentalny o nim.I bardzo pasuje Pluton na MC a to co sę wtedy stłąo niestety będzie jeszcze zbierac plony w postaci chorych osób, szybko umierających itp.W dodatku za niedługo ruszy w Czarnobylu ogromne przedsięwzięcie- budowa „arki”, czyli kopuły izolującej nieszczleny sarkofag.Przy budowie któej będzie trzeba zatrudnić masę ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *