Katie Holmes i Tom Cruise

Ślub Katie Holmes ze słynnym Tomem Cruisem, który odbył się 18 listopada 2006 roku o godz. 18:00 CET w zamku pod Rzymem, był pilnie strzeżoną ceremonią przebiegającą zgodnie z regułami obrządku scjentologicznego.

Silny szóstym dom w tym horoskopie, Pluton w siódmym domu, Księżyc w Skorpionie, Lilith w piątym domu nie wróżą tu nic dobrego. Wprawdzie Wenus jest w koniunkcji z Jowiszem, ale jednocześnie wraz ze Słońcem w kwadraturze z Saturnem.

 

Kilka tygodni temu w tygodniku „Gwiazdy mówią” pisałem o Katie Holmes. Poniżej zamieszczam trochę zmienioną formę tego tekstu.

Ich małżeństwo to jeden z najbardziej tajemniczych związków. Mówiło się, że Cruise, podejrzewany o homoseksualizm, zapłacił Katie fortunę, by wyszła za niego i udawała, że nosi ich dziecko. Plotki podsycił fakt, że po narodzinach długie tygodnie nikt go nie widział, Katie była niedostępna, a Tom tłumaczył, że ma ona depresję poporodową.

Gdy wreszcie pojawiła się, jej przyjaciele przerazili się – zniknęła gdzieś radosna, pełna życia kobieta. Nowa Katie ma martwe oczy, czasami zachowuje się nieracjonalnie, jest ciągle pilnowana przez członków sekty scjentologów, do której należy Cruise. Psycholodzy twierdzą, że wykazuje oznaki syndromu maltretowanej żony.

Dlaczego więc wyszła za Toma? Spójrzmy w jej horoskop. Aktorka urodziła się 18 grudnia 1978 roku w Toledo OH.

To, co najbardziej rzuca się w oczy, to Słońce w Strzelcu w koniunkcji z Neptunem. Strzelec przykłada wielką wagę do spraw światopoglądowych, a Neptun to władca mistycyzmu, iluzji. Katie czuje więc niezwykłą potrzebę duchowości, w jej życiu religia odgrywa wielką rolę. Wychowana w katolickiej rodzinie, uznaje życie przepełnione religią za jedynie słuszne.

Dlaczego więc odrzuciła wiarę rodziców dla niebezpiecznych idei potężnej sekty? Koniunkcja Słońca i Neptuna wyjaśnia, że aktorka łatwo poddaje się wpływom, zwłaszcza ludzi, którzy są dla niej autorytetem – a przystojny, sławny i charyzmatyczny Cruise z pewnością taki w jej oczach jest. Łatwo wpadła więc w sidła sekty, pozwoliła sobą rządzić, tracąc przy tym swoją strzelcową żywiołowość.

W horoskopie aktorki Wenus stoi w znaku zaborczego Skorpiona, w koniunkcji z nieobliczalnym Uranem, w kwadraturze do mrocznej Lilith, niefrasobliwego Jowisza i emocjonalnego Księżyca. Oznacza to, że Katie ma tendencje do wchodzenia w niszczące związki, które tylko z początku zapowiadają się szczęśliwie.

Zniewolona przez męża aktorka mogłaby wyrwać się z tych osaczających ją sideł wyłącznie przez nagłe i drastyczne cięcie. Nie będzie to jednak łatwe. Katie Holmes ma Wenus, Księżyc i Jowisza w znakach stałych, a to oznacza, że w uczuciach i związkach również jest stała, tkwiąc w nich w ślepym uporze, nawet jeśli okazuje się to dla niej zgubne. Koniunkcja Urana z Wenus w Skorpionie nie wróży udanego związku. Mówi ona raczej o zaborczości, zazdrości, o godzeniu się na to, by trwać przy boku tyrana lub manipulatora. O cierpieniu i rezygnacji.

Sprawy nie ułatwia fakt, że w dniu ślubu zwodniczy Neptun znalazł się w jej horoskopie w złączeniu z Juno – patronką małżeństwa.

Tom Cruise (ur. 3 lipca 1962, godz. 16:06 EDT, Syracuse NY) ma w swoim horoskopie Wenus w opozycji do Saturna, a Słońce jest w koniunkcji z Ceres i planetoidą Juno. To jego trzecie małżeństwo.

Warto zwrócić uwagę, że Lilith w horoskopie Cruise’a stoi w XI domu (stowarzyszenia, sekty), tworząc jednocześnie ścisłą kwadraturę do Słońca Katie Holmes. Z kolei pierwszodomowy Neptun Cruise’a jest w konfiguracjach z Wenus, Księżycem i Juno Katie Holmes. A do tego tranzytujący Neptun jest teraz w opozycji do Wenus Toma Cruise’a.

 

3 thoughts on “Katie Holmes i Tom Cruise

  1. Panie Piotrze mam prośbe o opis tej koniunkcji Jowisz-Chiron w rybach ponieważ bliska mi osoba taką również posiada w 5 stopniu ryb w 4 domu. Z góry dziękuje .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *