Kim Dzong Il

Przywódca komunistycznej Korei, Kim Dzong Il urodził się 16 lutego 1941 roku na południowo-wschodniej Syberii, niedaleko miejscowości Chabarowsk. Horoskop (bez domów) obliczony na miejscowe południe (GMT +10).

Kim Dzong Il ma ścisłą koniunkcją Jowisza z Saturnem w zorientowanym na materię znaku Byka. Koniunkcja ta już przez starożytnych astrologów uznawana była za ważny wyznacznik przemian społecznych, politycznych i religijnych. Jak większość komunistycznych wodzów i dyktatorów, również Kim Dzong Il ma w swoim horoskopie silnie podkreślonego Urana. Słońce stoi bowiem w rewolucyjnym znaku Wodnika w kwadraturze do nieobliczalnego Urana. Z kolei Mars przebywa w ideologicznym znaku Strzelca, tworząc kwadraturę z utopijnym Neptunem.

Detonację ładunku nuklearnego władze Korei Północnej przeprowadziły, kiedy w horoskopie Kim Dzong Ila tranzytujący Uran znalazł się na Merkurym, a to z pewnością nie ułatwia dalszych rokowań dotyczących rozbrojenia. Z kolei Pluton stoi teraz na Ceres (natura) i zbliża się do sekstylu ze Słońcem. Tymczasem progresywne Słońce wraz z Wenus i Lilith tworzą w horoskopie Kima kwadraturę z Plutonem (władcą energii atomowej). Mamy tu więc do czynienia z solarno-plutonowym sprzęgnięciem zarówno w tranzytach, jak i progresjach.

 

One thought on “Kim Dzong Il

  1. To dość ciekawy radix mimo że bez dokładnej godziny widac w nim palec boży na wierzchołku którego jest Neptun. W rozładowaniu napięć jakie tworzy ta konfiguracja pomaga ogon smoka w trygonie z Plutonem . Z kolei Neptun jest częscią T kwadratu z Marsem na wierzchołku. Uran wymienia sie z Wenus przez władztwo…to mocne planety w tym horoskopie. Neptun wymienia sie z Merkurym również poprzez władztwo. Kim jest mocno neptuniczny z zabarwieniem wybuchowego Urana 😉 Jeśli chodzi o Merkurego to biedaczek nie ma za dużo aspektów a nawet ich brak co może oznaczać pewną odmiennośc myślenia a w znaku zmiennym np gonitwy myśli i rozstroje nerwowe . Na tym poprzestańmy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *