Lech Wałęsa

Od dawna wiadomo, że bracia Kaczyńscy nie lubią Lecha Wałęsy, bo ten – według nich – jest prymitywnym prostakiem ze stoczni, który układał się z komunistami przy Okrągłym Stole, a później przepędził ich z kancelarii prezydenta, podczas gdy bliźniaki to przecież inteligenci z Żoliborza mający nieocenione, a przy tym niedoceniane zasługi w walce z komunistycznym reżimem. Tymczasem sąd lustracyjny już dawno orzekł, że były prezydent nie był tajnym współpracownikiem, a IPN przyznał mu nawet status pokrzywdzonego. Mimo to Lech Kaczyński, który powinien stać na straży prawa, lekceważy wyrok, głosząc publicznie, że Wałęsa był agentem o pseudonimie „Bolek”. Widocznie prezydent wie coś, czego nie wie ani sąd, ani IPN, ale ową tajemną wiedzę posiedli wierni Kaczyńskim pewni autorzy książek. Jedna pozycja ma się ukazać wkrótce, a druga też za niedługo. I też ma być sensacją, bo ma przedstawiać Wałęsę jako płodzącego nieślubne dzieci.

Horoskop oczywiście nie rozstrzygnie tego, czy ktoś był agentem, czy nie. Tym niemniej warto spojrzeć w kosmogram byłego prezydenta, bo rzeczywiście znalazł się on teraz w dość trudnym położeniu. Lech Wałęsa urodził się 29 września 1943 roku o godz. 3:15 w Popowie. W jego biografii podana jest godz. 3:30, ale najprawdopodobniej nie ma on ascendentu w Pannie, lecz w Lwie symbolizującym bohatera, za którego Wałęsa uważany jest jeśli nie przez wszystkich w Polsce, to na pewno na świecie, gdzie jest jedną z ikon politycznych XX wieku. W 1983 roku uhonorowano go Pokojową Nagrodą Nobla, w tym roku zaś mija 25. rocznica tego wydarzenia, więc IPN-owskie publikacje ukazują się chyba w nieprzypadkowym czasie.

 

Były prezydent jest w wyraźnie słabszej formie, nie tylko psychicznej, lecz także fizycznej. W jego horoskopie Saturn przechodzi teraz przez pierwszy dom, co zwiastuje także zdrowotne perypetie – niedawno Wałęsa poddał się skomplikowanej operacji wszczepienia rozrusznika serca. Jednak na poziomie społecznym Saturn reprezentuje zwykle dość poważne kłopoty, stawiając człowieka przed nowymi wyzwaniami. Pod koniec czerwca Saturn po raz trzeci utworzy koniunkcję z Wenus, która w tym horoskopie jest nie tylko władcą charyzmatycznego nowiu w pokojowej Wadze, lecz także władcą trzeciego domu, który symbolizuje, media, publikacje, informacje i dokumenty. Tymczasem na Merkurego, który także zawiaduje tymi sprawami, od dłuższego czasu wpływ ma tranzytujący Pluton, kojarzony często właśnie z tajnymi służbami, inwigilacją i manipulacją. Teraz jednak Pluton tworzy ścisłą kwadraturę również do Księżyca, jakby rozliczając Wałęsę z okresu, kiedy ta mroczna planeta była w koniunkcji z Księżycem. A miało to miejsce właśnie na początku lat 70-tych, a więc w okresie, w którym miał on rzekomo współpracować z SB.

Bez względu na wszystko, Lech Wałęsa ma typowy horoskop bohatera. Na ascendencie przebywa heroiczny Lew, a w znaku pokojowej Wagi znajduje się nów Księżyca w koniunkcji z idealistycznym i religijnym Neptunem; Słońce zaś stoi w dokładnej opozycji do Eris symbolizującej walkę i nowy porządek.

Przy okazji warto rzucić okiem na horoskop Porozumień Sierpniowych. Chodzi o przełomowy moment, kiedy Lech Wałęsa wraz z ówczesnym wicepremierem Mieczysławem Jagielskim podpisali słynny protokół zawierający 21 postulatów, co m.in. otworzyło drogę do powstania NSZZ Solidarność. To historyczne wydarzenie miało miejsce 31 sierpnia 1980 roku o godz. 16:45 w Stoczni Gdańskiej.

 

Jest to niezwykle wyrazisty, jasny, logiczny i czytelny horoskop, w którym na dodatek na ascendencie stoi planetoida (1112) Polonia usytuowana w 2°12´ Koziorożca. I choć jest to tylko horoskop wydarzeniowy, to jednak sprawia wrażenie horoskopu elekcyjnego, bo mamy tu do czynienia z zachowaniem klasycznych reguł astrologii elekcyjnej.

1. Władca I domu (Saturn) i władca VII domu (Księżyc) są w trygonie.
2. W VII domu (porozumienie) siedzi Wenus (benefik) w Raku nienajgorzej aspektowana.
3. Władca VII domu, Księżyc, jest w Byku (wywyższenie) i w IV domu (domicyl).
4. Merkury (dyskusje, rozmowy) jest silny, bo w Pannie i w koniunkcji z Jowiszem (benefik).
5. Silny VIII dom (Słońce, Merkury, Jowisz i Saturn) może wskazywać na transformacyjny charakter tego wydarzenia. Wszystkie planety w VIII domuznajdują się w znaku „robotniczej” Panny.
6. Wyizolowany Mars w Skorpionie może mówić o niezwykłym uporze i walce podszytej religijnością (IX dom).
7. Na religijne albo idealistyczno-utopijne zabarwienie tego wydarzenia może także wskazywać stacjonarny Neptun w religijnym znaku Strzelca i XII domu.
8. Uran w X domu to przewrót i rewolucja.

Porozumienia Sierpniowe były ogromnie ważnym momentem w dziejach powojennej historii Polski. Ale prawdziwe owoce pojawiły się dopiero w 1989 roku, kiedy Uran znalazł się na ascendencie (no i w koniunkcji z planetoidą Polonia), a Pluton na MC. Jak wiadomo, doszło wtedy do obrad Okrągłego Stołu, a w konsekwencji Tadeusz Mazowiecki został pierwszym niekomunistycznym premierem Polski.

One thought on “Lech Wałęsa

  1. jesli on jest taki lew, to dlaczego zwodl tyle ludzi, powstali polscy kloszardzi, trudno o prace , korupcje rozpoczeta zaraz po okraglym stole,nadal majaczy o wielkiej lasce ktora uczynil, zas prawda jest ze decydentem byl Kiszczak i tylko wybrani przez niego decydowali o przyszym losie tak wielu, wiec nie podzielam wtej skrutowej refleksji oczarowanie Walesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *