Masakra na uczelni Virginia Tech

To największe masowe zabójstwo nie tylko na amerykańskich uczelniach, lecz także w całej historii USA. Do masakry, w wyniku której zginęło ponad 30 osób, doszło na uniwersytecie Virginia Tech 16 kwietnia 2006 roku o godz. 7:15 EDT (= 11:15 GMT) w miejscowości Blacksburg. Właśnie wtedy padły pierwsze strzały. Zazdrosny student zastrzelił w kampusie swoją byłą dziewczynę i jej nowego chłopaka. Dwie godziny później morderca udał się do sal wykładowych, gdzie dokonywał bezmyślnej egzekucji na niewinnych osobach (studentach i wykładowcach).

Horoskop postawiony na moment oddania pierwszego strzału jest dość wyrazisty, choć zarazem enigmatyczny jak cała ta sprawa. Na wierzchołku IX domu (kampusy, uczelnie, wyższe studia) stoi kojarzony z przemocą i śmiercią Pluton. Z kolei władca IX domu – Jowisz – przebywa w VIII domu, domu śmierci. Zresztą sam Jowisz w VIII domu, który dodatkowo jest tu w kwadraturze z nieobliczalnym Uranem, dobrze ilustruje masowe zabójstwo.

Z kolei mordercę symbolizuje Słońce, które w tym horoskopie przebywa w XII domu (ofiara, autodestrukcja, problemy psychiczne), tworząc trygon z Plutonem i Jowiszem, a także opozycję do demonicznej Lilith. Te układy planet również dość obrazowo pokazują sprawcę i jego motywy. Tym bardziej, że ascendent (zdarzenie) przebywa tu w znaku zaborczego Byka, a Wenus – władca ascendentu – tworzy kwadraturę z Marsem w Rybach (niekontrolowana agresja).

 

13 thoughts on “Masakra na uczelni Virginia Tech

 1. To okropne wydarzenie będzie jeszcze nas długo zajmować i nasuwać skojarzenia.Tak na bieżąco-widzimy radix sprawcy(chociażbez godz.urodz.),jednak b.wymowny.Miejsce i czas wydarzeniaznany.Wielu z nas będzie temu się przyglądać,analizować.Czy to coś więcej,jak tragiczna manifestacja narastającej frustracji u tego młodego człowieka.Symbolika ostatnich stopni Barana,o których Pan pisze dotyka głębi,przeznaczenia…Zwraca uwagę na ten moment zbliżający się Nów,do którego Słońce sprawcy w kw.Można też pomyśleć np.przy astrokartogrfii,czyli zmiana kraju i co za tym idzie.Tu akurat zbiorowa tragedia.

 2. Żmudnie,ale za to ciekawie można spróbować poustawiać te agresywne planety z dnia urodzenia koreańczyka nad Virginią. Można się zgodzić,że zostały uruchomione osie horoskopu. Tylko które?Ci z nas,z zacięciem badacza mogą mieć kolejny rebus astrologiczny.

  • Marvivo, usunąłem Twój post z księgi gości, bo się niepotrzebnie dubluje. A co do horoskopu Cho, to oczywiście można kombinować i ustawiać mu ascendent na Virginię tak, aby wypadł on na przykład blisko koniunkcji Pluton/Mars, ale to będą jedynie gdybania, od których wcale nie będziemy mądrzejsi.

   • To oczywiste,że na po tej jednej analizie mądrości nie przybędzie,ale czy tylko o to chodzi…Takie pomysły,żeby spojrzeć na to,czy tamto traktuję jedynie jako wprawki.Poszerzenie pola widzenia,wyjście poza schemat, pozwola pogimnastykować umysł,by ogarnąć ten świat.

    • Zgadza się, ale tym sposobem nie wpadniesz na odpowiedni trop, bo nigdy się nie dowiesz, czy masz rację, czy błądzisz. Dlatego stwierdziłem, że mądrości od tego nie przybędzie.

     • To nie w tych kategoriach.Sądzę,że wielu z nas nie ogranicza się tylko do powielania utartych reguł astrologicznych.Można oczywiście przyglądać się sobie,czy innym i zadawać pytanie,czy przez eksperymentowanie,szukanie klucza przybędzie mądrości,czy wręcz odwrotnie.Osobiście uważam,że astrologia zawsze pozostanie labiryntem,po którym błądzimy i świadomość tego jest właśnie mądrością.

 3. Zdziwiło mnie wielce, że piszesz, iż: '…mordercę symbolizuje Słońce…'(???). Wg mnie oczywistym sygnifikatorem Koreańczyka jest Mars w Rybach – argumentacja wydaje mi się tak oczywista, że ją pominę. Słońce symbolizuje rządzących (kierowników, dyrektorów, ludzi na ewidentnych, widocznych pozycjach, także np. kierownika sklepu), ale także i pozerów, ludzi, których rzeczywiste znaczenie zamyka się jedynie we wrażeniu, jakie wywołują. Wyrazisty przykład 'słonecznego’ zamachu (choć słowo zamach jest ewidentnie marsowe) to Neron spalający Rzym. Pozdrawiam.

  • Jest to horoskop wydarzenia. A sprawcę wydarzenia (jeśli można go ustalić) zawsze symbolizuje Słońce, obojętnie czy chodzi tu o sprawcę masakry czy o sprawcę czegokolwiek innego.A Mars czy Pluton to sygnifikatory charakteru danego wydarzenia.

   • Cały czas, wszędzie, na różnych – można się tak wyrazić – płaszczyznach rzeczywistości dokonują się/mają miejsce przeróżne wydarzenia (dla których można sporządzić horoskop). Gdyby Słońce miało sygnifikować wszelkie siły sprawcze tych niezliczonych, przeróżnych wydarzeń, byłoby to… zbyt proste 🙂

    • Ale zrozum, że Słońce to centrum horoskopu, istota sprawy, to, co najważniejsze. Ponieważ Cho był sprawcą tego zbiorowego morderstwa, dlatego w horoskopie postawionym na to wydarzenie to właśnie Słońce będzie go reprezentować. Może to i proste, ale to jest właśnie astrologia. Masz 10 podstawowych energii planetarnych oraz 12 znaków i domów. Ich wzajemne kombinacje mogą opisywać zarówno wielkie cykle geopolitycznych przemian, jak znaleźć zastosowanie w horoskopie horalnym, gdzie pytaniem jest Twój własny osobisty problem. Kwestią tu jest rozróżnienie tych wszystkich płaszczyzn i modalności, o których piszesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *