O astrologii horarnej dla laików

W najnowszym numerze tygodnika „Gwiazdy mówią” (16/2009) ukazał się mój artykuł o astrologii horarnej pt. Odpowiedzi zapisane w gwiazdach.  Tekst jest zaledwie szkicowym wprowadzeniem do tematu, ale Czytelnicy niezbyt zorientowani w zawiłościach astrologii będą przynajmniej wiedzieli, o co chodzi. Materiał dostępny jest również na internetowej stronie tygodnika.

 

 

Do kogo idziesz, jeśli nie wiesz, co robić, jaką decyzję podjąć? Do wróżki? Jasnowidza? A czy wiesz, że ze swoim pytaniem możesz się zgłosić także do astrologa?

Linda, żona znanego amerykańskiego astrologa Anthony’ego Luisa, była sceptycznie nastawiona do profesji męża. Kiedy pewnego razu wściekała się, że nie może znaleźć futerału na okulary, Anthony za pomocą astrologii postanowił odszukać zgubę, przy okazji udowadniając żonie, że niesłusznie wątpi w jego wiedzę i umiejętności.
Sformułował pytanie: „Co się stało z futerałem?”, zanotował dokładny czas zadania tego pytania, sporządził na ten moment horoskop i po długiej analizie doszedł do wniosku, że przedmiot zgubił się podczas podróży w kierunku południowo-zachodnim, leży nisko, w ciemnym miejscu, w pobliżu czegoś w kolorze czerwonym. Będzie go trudno odszukać, choć ostatecznie znajdzie się mniej więcej po sześciu tygodniach.

Jakież było zdziwienie Lindy, gdy po półtora miesiąca przypadkowo w samochodzie znalazła futerał wepchnięty głęboko do skrytki. Wszystko się zgadzało: w dniu, kiedy go zgubiła, odwoziła syna do szkoły, która znajduje się w kierunku południowo-zachodnim od ich domu. Samochód był koloru czerwonego, a skrytka odpowiadała nisko położonemu, ciemnemu miejscu, w którym miał znajdować się zaginiony przedmiot. Linda przeprosiła męża. Od tamtej pory o astrologii nie powiedziała złego słowa.

 

Nie trzeba znać godziny urodzenia

Anthony Luis pokazał, że horoskop można sporządzić nie tylko – jak to się zwykle robi – dla konkretnej osoby, państwa, miasta, organizacji, spotkania, przedsięwzięcia, ale – w pewnych sytuacjach – można go obliczyć także na moment zadania pytania. Takimi horoskopami zajmuje się astrologia horarna, zwana również godzinową lub pytaniową.

Na pomysł, by horoskopy stawiać pytaniom, wpadli starożytni Grecy. Może się to wydawać niedorzeczne, ale, jak pokazuje doświadczenie, czasami tylko w ten sposób astrolog może pomóc strapionemu klientowi. W dawnych czasach ludzie zresztą rzadko znali swoją datę urodzenia, nie mówiąc o godzinie. Nie zawsze można było więc obliczyć horoskop urodzinowy dla danej osoby. Radą na to było stawianie kosmogramów dotyczących określonego zagadnienia.

 

Kosmogram może być lepszy niż wróżba

W XX wieku horoskopy godzinowe nie cieszyły się dużym poważaniem, bo uważano je za jedną z metod wróżebnych, a z wróżbami astrologia nie chciała mieć nic wspólnego. Czas pokazał, że potępianie pytaniowych kosmogramów było niesłuszne. Dziś astrologia horarna wraca do łask choćby z tej prostej przyczyny, że ludzie od zawsze chcieli znać odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnych spraw, a na podstawie analizy jedynie horoskopu urodzeniowego nie zawsze da się ustalić, czy warto, na przykład, przyjąć ofertę nowej pracy albo kupić samochód od pana X, czy ma się szansę na kredyt albo czy dłużnik odda pieniądze. W takich sprawach najlepiej sprawdza się właśnie astrologia horarna.

 

Dobre pytanie znajdzie odpowiedź

Kosmogramy godzinowe interpretuje się zupełnie inaczej niż urodzeniowe, partnerskie czy prognostyczne. Oblicza się je na moment, kiedy astrolog zrozumie zadane mu pytanie. Najlepiej, jeśli pada ono w trakcie rozmowy bezpośredniej bądź telefonicznej, bo jeśli nie jest jasno sformułowane, można szybko rozwiać wątpliwości. Pytanie musi być klarowne i nie może być alternatywne, typu: „czy podróż będzie długa czy krótka?”. Nie może być też zbyt ogólne, np.: „czy spotka mnie coś dobrego w życiu?”. Nie może tyczyć śmierci ani tego, co nieetyczne. Najlepiej, by odnosiło się do jednej, konkretnej sprawy, np.: „czy warto kupić akcje przedsiębiorstwa X?”, „czy mąż do mnie wróci?”, „czy zajdę w ciążę?”, „czy warto robić interesy z X?”, „czy odnajdzie się kot?” lub inne tego typu. Tylko na takie pytania astrologia horarna ma konkretne odpowiedzi.

 

Nie pytaj przedwcześnie i fałszywie

Zdarza się, że gwiazdy zakazują interpretacji jakiegoś kosmogramu pytaniowego. Aby horoskop nadawał się do analizy, musi być spełnionych kilka warunków. Jeden z nich nie był zachowany w przypadku pewnej starszej pani, która zwróciła się z pytaniem, czy jej wnuk dostanie się na studia. W wyliczonym horoskopie ascendent wypadł na początku znaku, co należy rozumieć, że nie powinno się przystępować do dalszej interpretacji, ponieważ pytanie zostało zadane przedwcześnie. Jak się okazało, wnuczek oblał maturę i właśnie przygotowywał się do egzaminów poprawkowych. W takiej sytuacji nie można było jeszcze rozstrzygać o studiach.

Czasami widać w gwiazdach, że pytanie jest fałszywe. Ktoś twierdzi, na przykład, że interesuje go, czy będzie dalej pracował w firmie X, ale – jak pokazuje to choćby położenie Księżyca – pyta tak naprawdę nie o życie zawodowe, lecz o uczuciowe, bo podkochuje się w kimś z pracy, a utrata stanowiska byłaby równoznaczna z zerwaniem kontaktu z tą osobą. Wtedy trzeba obliczyć nowy horoskop dla pytania, o które w istocie chodzi.

 

Natręctwo jest źle widziane

Astrologia horarna udziela odpowiedzi w kwestiach niemal ze wszystkich dziedzin życia. Można dopytywać się o zagubione przedmioty, zwierzęta czy ludzi, a także o sprawy materialne czy biznesowe, rodzinne, miłosne, partnerskie czy sądowe. Nie powinno się jedynie łączyć różnych pytań i nie należy pytać dwa razy o tę samą sprawę.

Trzeba również wiedzieć, że astrolog posługujący się horoskopem horarnym czasami jest w stanie powiedzieć w odpowiedzi jedynie „tak” lub „nie”. Nie wyjaśni wszystkich szczegółów sytuacyjnych, ale na pewno ustali, jak będzie. Jednak i tu trzeba zachować zdrowy rozsądek. Zanim odpowie na pytanie: „kiedy wygram w totolotka?”, powinien najpierw spojrzeć w horoskop urodzeniowy osoby pytającej i sprawdzić, czy ona w ogóle ma szczęście w grach liczbowych.

 

 

11 thoughts on “O astrologii horarnej dla laików

 1. Panie Piotrze.Wiem,ze pewnie i tak nic Pan sobie nie zrobi z mojego tekstu ale i tak sprobuje.Wbrew falszywej otoczce niewinnosci i nieszkodliwosci Panskiej dzialalnosci,otwiera sie Pan (a takze innych),na dzialanie sil ktore przekraczaja nawet najgorsze Panskie obawy.Astroligia jest,na pewno,interesujaca,lecz o szkodliwych skutkach wynikajacych z „obcowania” z astrologia predzej,czy pozniej sie Pan dowie.Dlaczego tak pisze?Dlatego,ze mialem do czynienia z ludzmi,ktorzy „siedzieli” troche w tej dziedzinie i mieli,z tego powodu,powazne problemy.Pan ma do czynienia z astrologia,a ja troche z silami demonicznymi i zniewoleniami i widze skutki min.astrologii.Czy jest sie Katolikiem,czy nie poniesie sie konsekwencje,za maczanie palcy w tym temacie.Niech Pan pozniej nie mowi,ze nikt Pana nie ostrzegal,bo nic nie dzieje sie z przypadku….Lecz to,oczywiscie,Panski wybor.Pozdrawiam.

 2. nie potrafie odczytac z kola ktore postawilam na pytanie czy zajde w ciaze (20.08.2013 godz 21;08 scunthorpe england)oraz czy otwierac biznes fryzjerski w innym miescie(20.8.2013 scunthorpe godz 20;15).
  czy jest do tego jakas literatura ktora trzeba przerobic czy moze warsztaty u Pana ?

 3. dzis podeszlam ponownie do ast.horarnej i zadalam pytanie ponownie ,wiem ze sie tego nie robi bo to natrectwo ale bardzo chce byc mama i pragne tego jak kazda kobieta chce byc matka:)
  czy zajde w ciaze? odpowiedz w kole uzyskalam taka:
  asc w koziorozcu na 19 stopni (1dom ma 60 stopni plus neptun w domu1)
  dom Xw scorpionie(pluto w domu12)
  dom V w bliznietach plus ksiezyc w domu 5.
  pozycja merkurego w horoskopie to dom 9 w konjunkcji ze saturnem(wladca 1domu)
  ASPELTY do merkurego: trygon jowisza,konjunkcja saturna.
  ASPEKTY do ASCENDENTU :sekstyl merkur,opozycja jowisz.
  ASPEKTY do domuX: konjunkcja merkur , trygon jowisz, kwadrat neptun.
  PODKRESLAM, ze SATURN nie posiada innych aspektow oprocz konjunkcji z merkurem oraz sekstylem do plutona.
  Słonce ma aspekty trugon ksiezyc ,trygon neptun,sekstyl mars
  moje pytanie zadane horoskopowi bedzie pomyslnie roztrzygniete,czyli mam sie spodziewac niebawem zajscia w ciaze?
  ja tak to zrozumialam..czy moglby mi ktos tu zajrzec i powiedziec czy dobrze to zinterpretowalam?
  dziekuje i serdecznie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *