Pożar w Kamieniu Pomorskim

To jeden z najtragiczniejszych pożarów w Polsce. Liczba ofiar już teraz przekroczyła dwadzieścia. Zginęły całe rodziny. W ciągu kilkudziesięciu minut budynek zamienił się w płonącą pochodnię. Przybyli na miejsce strażacy właściwie niewiele mogli uratować. Prezydent ogłosił trzydniową żałobę narodową. Do tragedii doszło 13 kwietnia 2009 roku o godz. 00:20 w Kamieniu Pomorskim.

 

Horoskop jest bardzo interesujący, chociaż na pierwszy rzut oka niczym szczególnym nie przyciąga uwagi, bo na przykład żadna z planet nie jest w ścisłej koniunkcji z osiami. Tym niemniej, warto podkreślić, że władcą ognistego ascendentu w znaku Strzelca jest Jowisz tworzący koniunkcję z raniącym Chironem i symbolizującym ofiary Neptunem. Warto też zauważyć, że Jowisz w Wodniku ma dwóch dyspozytorów: starego Saturna i nowego Urana. Tak się składa, że zarówno Saturn, jak i Uran znajdują się w koniunkcjach z gwiazdami symbolizującymi katastrofy powstałe wskutek pożarów. Saturn (15° 53´ Panny) jest w ścisłej koniunkcji z marsową gwiazdą Mizar (15° 50´ Panny), podczas gdy Uran (24° 18´ Ryb) znajduje się blisko gwiazdy Markab (23° 36´Ryb) i na dodatek jest w koniunkcji z ognistym Marsem (22°30´Ryb). Tradycja astrologiczna przypisuje tej gwieździe zagrożenie pożarem i tragiczną śmierć wtedy, gdy występuje ona w koniunkcji właśnie z Marsem i Uranem albo z Saturnem.  Zresztą już sama koniunkcja Marsa z Uranem niesie zagrożenie, dewastację i wstrząsające wydarzenia.

Oprócz tego, warto zauważyć, że ascendent znajduje się w znaku Strzelca, ale w dwadasamsie Ryb, tymczasem koniunkcja Marsa z Uranem wypada w Rybach, ale w dwadasamsie Strzelca, w której znajduje się także Neptun – władca Ryb, tworzący przy okazji ważną tu kwadraturę z Księżycem znajdującym się w dwunastym domu (ofiary).

Horoskop ten zasługuje na uwagę również z tego względu, że wierzchołek domu czwartego (mieszkanie) jest w ognistym Baranie, a w samym czwartym domu stoi ogniste Słońce w ścisłej koniunkcji z Eris! Nie wiem, czy Eris ma jakiś związek z pożarami, ale zwykle pojawia się ona w horoskopach dość znaczących wydarzeń. Jak się okazuje, także w horoskopach tragicznych pożarów.

 

 

5 thoughts on “Pożar w Kamieniu Pomorskim

  1. Na świecie znajduje się miliardy budynków, chat, pałaców, hal, magazynów. Czy jeden duży pożar to nie za mało – jeśli warunki astrologiczne tak niby znaczące? Czy nie powinno wybuchnąć najmniej 5 dużych pożarów na kilku kontynentach. Przecież w kontekście całego świata taki pojedynczy pożar to zdarzenie całkowicie pozbawiona znaczenia. Świat się nawet o tym nie zająknął. Co dopiero myśleć o układzie słonecznym i galatktyce. Po co tu astrologia? Suche drewno się szybko pali, a w tym budynku co jakiś czas wybuchały małe pożary (doniesienia prasowe). Tak więc lepiej sprawę wytłumaczyć raczej lekkomyślnością ludzi, niedbałością władz i trudną karmą nieszczęsnych ofiar.

    • > Przecież w kontekście całego świata taki> pojedynczy pożar to zdarzenie całkowicie pozbawiona> znaczenia.> Świat się nawet o tym nie zająknął. Co dopiero myśleć o> układzie słonecznym i galatktyce. Po co tu astrologia?No właśnie. Na przykład urodzenie Ratio to zdarzenie, które w „kontekście całego świata” również może być bez znaczenia, a mimo to Ratio, jak i każdy inny człowiek, ma swój horoskop. Bo cały ten skomplikowany symbolizm astrologiczny może zostać użyty zarówno do sporządzenia horoskopu dla całego świata bądź poszczególnych narodów, jak i wydarzeń, które mają znaczenie jedynie w mikroskali. Na tym właśnie polega „holograficzna logika” astrologii. Można z tym, oczywiście, polemizować, ale to jest jeden z głównych trzonów astrologicznej doktryny. Astrologa interesuje każde wydarzenie (obojętnie jakiej natury), dla którego da się ustalić jakikolwiek początek.

  2. Jestem mieszkanką Kamienia Pomorskiego ta tragedia była szokiem dla całego naszego miasta. Ten blok nigdy nie powinnien był być zamieszkany(a szczególnie przez rodziny z dziećmi). W tym przypadku zachwiana została podstawowa potrzeba niższego rzędu, potrzeba bezpieczeństwa. Jednak tak to już jest, że ludzie którzy są uważani za margines społeczny z powodu braku pieniędzy spychani są na bok i tu mamy przypadek takiego właśnie spychania. Moim zdaniem nawet zwierzęta zasługują na lepsze warunki życia. Ci ludzie a w szczególności dzieci nigdy nie zaspokoją już swojej potrzeby niższego rzędu. A co do gwiazd to wierze w to że wszystko jest przesądzone a Bóg daje nam znaki po przez ułożenie planet i gwiazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *