Prof. Michael Brown

Prof. Michael E. Brown jest jednym z tych astronomów, których dokonania wpisują się nie tylko w historię nauki, lecz także w historię astrologii. Dla astrologów jest on tak samo ważny, jak William Herschel (odkrywca Urana), Johann G. Galle (odkrywca Neptuna, a przynajmniej pierwszy, który go dostrzegł, choć tak naprawdę Neptuna obserwował już Galileusz, ale pomylił go z księżycem Jowisza) oraz Clyde Tombaugh, który na podstawie wyliczeń Percivala Lowela odkrył Plutona.

Michael Brown również zasłynąłby jako odkrywca kolejnej planty Układu Słonecznego, gdyby nie to, że Międzynarodowa Unia Astronomiczna uznała, iż odkryty przez niego obiekt 2003 UB313, który dziś nazywa się Eris i który jest większy od Plutona, nie jest typową, klasyczną planetą, lecz największą planetą karłowatą i zarazem największym plutoidem. Dokonania Browna przyczyniły się do kompletnego przemodelowania Układu Słonecznego. Konsekwencją tego było nie tylko wprowadzenie nowej klasy obiektów, zwanej teraz planetami karłowatymi, lecz także odebranie Plutonowi statusu planety oraz podniesienie rangi Ceres, która do niedawna była zwykłą planetoidą (właściwie: królową planetoid pasa głównego), a dziś jest najmniejszą planetą karłowatą.

Brown odkrył nie tylko Eris, lecz także kilka innych dużych ciał niebieskich krążących w pasie Kuipera. Należą do nich Quaoar, Orkus, Sedna, Makemake oraz 2003 EL61, który wkrótce także otrzyma oficjalną nazwę i zapewne zostanie włączony w poczet planet karłowatych.

Horoskop tego astronoma byłby dla astrologów szczególnie interesujący, choćby z tego względu, że to właśnie odkrycia tego uczonego dają astrologom niezwykle ważny materiał do przemyśleń, poszerzając nasze rozumienie astrologii, a zwłaszcza symboliczne znaczenie Plutona i pasa Kuipera. Michael E. Brown urodził się 5 czerwca 1965 roku o godz. 14:35 CST w Huntsville AL. Godzina urodzenia została podana przez samego Browna w liście do astrologa Johna Marchesella, który przedstawił jego horoskop w artykule The Astrology of an Astronomer & his New Planet: A Horoscope Delineation and a Few Other Thoughts opublikowanym w czasopiśmie „The Ingress” (Autumn 2006).

 

Michael E. Brown jest typowym przedstawicielem generacji koniunkcji Urana z Plutonem w Pannie. Tak się jednak składa, że w jego horoskopie ta koniunkcja podłączona jest do świateł (koniunkcja Księżyc – władca MC i kwadratura Słońce – współwładca X domu) oraz do planet indywidualnych (Merkurego i Marsa). Poza tym Słońce przebywa tu w intelektualnym znaku Bliźniąt, w VIII domu (transformacja, przeobrażenie) w koniunkcji z północnym węzłem Księżyca (sukcesy w działalności publicznej) i poszerzającym horyzonty Jowiszem (nauka i wiedza) oraz w złączeniu z logicznym Merkurym. Cała ta poczwórna koniunkcja znajduje się jednocześnie w ognisku potężnego półkrzyża, których ramiona znajdują się w Pannie (Księżyc, Uran, Pluton, Mars) i w Rybach (Saturn, Chiron). Warto dodać, że jednym z najściślejszych aspektów w horoskopie Browna jest kwadratura Słońca z Plutonem, a przecież astronom zasłynął jako pogromca Plutona. Tymczasem władca jego wagowego ascendentu – Wenus – znajduje się w ostatnim stopniu Bliźniąt w IX domu (nauka) i jest wyizolowana. Astronom słynie ze swojej wszechstronności, błyskotliwości i braku uprzedzeń. Nie ma on wprawdzie nic wspólnego z astrologią, ale zawsze, ilekroć czyta coś na swój temat bądź na temat swoich odkryć w periodykach astrologicznych, jest niezwykle dumny i cieszy się, że jego działalność zauważana jest także w kołach astrologów.

Interesująco prezentują się w jego horoskopie również te obiekty, które sam odkrył. Eris jest w ścisłym sekstylu ze Słońcem, Makemake (7°01´ Lwa) jest w X domu w sekstylu do Merkurego, 2003 EL61 (3°27´ Panny) jest w koniunkcji z Księżycem, Sedna (29°50´ Barana) tworzy sekstyl z Wenus (władcą ascendentu), zaś Quaoar (23°35´ Wagi) jest na ascendencie.

Prof. Michael E. Brown prowadzi swoją stronę oraz interesującego bloga.

 

6 thoughts on “Prof. Michael Brown

  1. Panie Piotrze,proszę nie narzekać na odkrycie nowych obiektów (Makemake), tylko z Jowiszowo-Marsowym zapałem zabrać się do badań nad ich wpływem w horoskopie (ja sam znam dwie osoby z Makemake na ascendencie i obydwie mają bardzo donośny głos i lubią głośno mówić).Pozdrawiam

    • Z głosem potwierdzam, że ryczy Lew to mnie nie dziwiło, ale to może Makemake, głos absolutnie ponaddźwiękowy.Dwie siostry, i jedna ma na osi Makemake, a druga Eris, ciekawe prawda?. I obie mają na tej osi oś Węzłów.Lwi

  2. >> tak naprawdę Neptuna obserwował już Galileusz, > ale pomylił go z księżycem Jowisza>Błąd. Wziął go za gwiazdę, bo akurat Neptun był w okolicach zmiany kierunku ruchu (stacjonarny), a jego luneta była za słaba więc widział go tylko jako punkt.>> Clyde Tombaugh, który na podstawie wyliczeń > Percivala Lowela odkrył Plutona.>Błąd. Tombaugh odkrył Plutona dzięki nowatorkiej metodyce poszukiwań planet jego autorstwa, oraz dzięki swojej ogromnej pracowitości i systematcyznosci.

  3. Myśle, że nie jestem upoważniona do zabierania głosu w dyskusji, magią zajmuje się amatorsko, ale chętnie poznałabym pańskie zdanie na temat okultyzmu, pozdrawiam, nverne.blog.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *