Program warsztatu o hylegu (6.10.2012)

Podaję szczegółowy program warsztatu o hylegu, który poprowadzę 6 października 2012 roku w Warszawie. Szczegóły znajdują się na stronie Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego.
 
 
 
Hyleg, alkokoden, almuten
Witalność i długość życia w astrologii tradycyjnej
  • Krótkie wprowadzenie do astrologii tradycyjnej
  • Elementy astrologii prenatalnej (płodność i niepłodność w horoskopie, elekcje poczęcia, astrologiczna symbolika ciąży)
  • Ptolemejska doktryna o hylegu
  • Hyleg i alkokoden w tradycji średniowiecznej
  • Anareta – typy i charakterystyka (m.in. planety, punkty, gwiazdy, algebuter)
  • Brak hylegu i almudebit
Uczestnicy warsztatów, którzy chcą pracować z horoskopami własnymi bądź bliskich, proszeni są o wydrukowanie ich z zastosowaniem 1) domów równych od stopnia ascendentu oraz 2) domów Alcabitiusa – o ile pozwala im na to program astrologiczny. Kto nie ma takich możliwości, będzie można na miejscu skorzystać z odpowiednich tablic domów i nanieść poprawki na wydrukowany horoskop.
Warto zabrać się ze sobą również egzemplarz „Czworoksiągu” Ptolemeusza. Będziemy czytać i analizować stosowne fragmenty.
Zapraszam.

One thought on “Program warsztatu o hylegu (6.10.2012)

  1. Konferencje, wykłady, warsztaty suche namiary. Ale nie ma co się napinać bloga roku zgarnie Kasia Tusk.Panie Piotrze co z ta Syrią, kiedy najemnicy będą mogli wyjechać do następnego kraju.http://www.youtube.com/watch?v=cpOhppcD6h0 od drugiej minuty można słuchać.To tylko jeden człowiek coś mówi tak sobie można to tłumaczyć ;)Chciwość człekokształtnych nie zna granic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *