Rząd Jarosława Kaczyńskiego

Uroczystość zaprzysiężenia rządu Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęła się o godz. 12:05. Między 12:09 a 12:11 zaprzysiężony został premier, a później w kolejności alfabetycznej pozostali ministrowie. Ostatni podpis złożył Zbigniew Ziobro. Była wtedy godz. 12:32. W dwóch następnych minutach prezydent Lech Kaczyński wygłosił lakoniczne przemówienie, w którym stwierdził, że został powołany nowy rząd.
Tak więc za moment zaprzysiężenia koalicyjnego rządu Jarosława Kaczyńskiego należy przyjąć 14 lipca 2006 roku, godz. 12:33 (=10:33 GMT) w Warszawie.

Jeśli to ma być rząd, który będzie swoją politykę realizował w sposób dynamiczny, zdecydowany, twardy i szybki, to horoskop w tym względzie nie jest pomyślny. Przede wszystkim Merkury jest tu w retrogradacji, a do tego w znaku emocjonalnego Raka, co wskazuje raczej na nadrabianie zaległości, niż na dynamiczny rozwój. Poza tym ascendent znajduje się w znaku „prawej i sprawiedliwej” Wagi, a Wenus w IX domu (prawo), tworząc opozycję z wymuszającym Plutonem i jednocześnie koniunkcję ze Słońcami w horoskopach braci Kaczyńskich.

Słońce (wraz z Saturnem i Merkurym) stoi tu wprawdzie w X domu (władza), ale odbiera frustrujące kwinkunksy od Neptuna i Plutona, tworząc tym samym konfigurację zwaną „Palcem bożym”. Z kolei władca Słońca i MC – Księżyc – gości w znaku flegmatycznych Ryb, więc to zapowiadane przyspieszenie może albo rozejść się po kościach, albo narobić więcej bałaganu, niż się politycy spodziewają. Księżyc jest bowiem w aplikacyjnej koniunkcji z Uranem.

Mocno podkreślony X dom, z Saturnem na czele, wskazuje, że politycy mają apetyt na władzę silnej ręki i wcale nie jest wykluczone, że im to nie wyjdzie. Wenus i Mars, a więc władca ascendentu i władca descendentu tworzą pomyślny sekstyl, który jest jednocześnie najściślejszym aspektem w tym horoskopie.

Jednak gdy od października 2006 do stycznia 2007 roku Saturn będzie uściślał koniunkcję z Marsem (władcą descendentu), można spodziewać się poważnego kryzysu ze strony koalicjantów.
Por. horoskop koalicji.

 

One thought on “Rząd Jarosława Kaczyńskiego

  1. „Jednak gdy od października 2006 do stycznia 2007 roku Saturn będzie uściślał koniunkcję z Marsem (władcą descendentu), można spodziewać się poważnego kryzysu ze strony koalicjantów.”Gratuluję trafnej progniozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *