Uran w Baranie

Po raz trzeci od czasu odkrycia Urana, planeta ta wkroczyła do pierwszego znaku zodiaku – Barana, rozpoczynając tym samym nowy „rok uranowy”, który w istocie trwa 84 lata. Astrologia bardzo poważnie podchodzi do ingresów każdej z planet, a szczególnie tzw. planet wolnych (od Jowisza do Plutona). Uran – pierwsza nowożytna planeta – która pod koniec XVIII wieku zrewolucjonizowała postrzeganie Układu Słonecznego, sama symbolizuje rewolucję, przewroty, nagłe zmiany, burzenie starego porządku, niebezpieczne sytuacje, zwiastuje pojawienie się napięć społecznych, ale także dynamiczny postęp, rozwój, przełamywanie impasu, aktywność, burzenie starego porządku i przygotowanie gruntu pod nową rzeczywistość, a ponadto niezależność, indywidualizm, wolność oraz wszelkie ekstremalne przeciwieństwa i skrajności.

Rebeliancki Uran ostatni raz przebywał w znaku Barana w latach 1927-1934, co zbiegło się z rewolucją naukową, techniczną i gospodarczą. W tym czasie gigantycznym nakładem sił wybudowano na przykład Komsomolsk, miasto, które miało być niezwykle istotnym ośrodkiem przemysłowym rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Na czas ostatniego pobytu Urana w znaku Barana przypada również szereg rewolucyjnych wynalazków i odkryć: początek radioastronomii, telewizji, respiratora, tranzystora, radiosondy, cyklotronu, teleksu, zapalniczki, szerokie zastosowanie znalazła fotokomórka, a wynaleziony neopren (kauczuk syntetyczny) użyto na masową skalę w różnych gałęziach przemysłu. Podczas minionej wędrówki Urana w Baranie udowodniono także istnienie DNA, co – jak wiadomo – stanowi fundament genetyki. Nie sposób zatem przeoczyć faktu, że Uran w tym pionierskim znaku prowokuje do radykalnych zmian, nowatorskich inicjatyw i skoków cywilizacyjnych.

Teraz również możemy spodziewać się więc prekursorskich rozwiązań i ogromnego postępu technologicznego, zwłaszcza w dziedzinie Internetu i szeroko rozumianej komunikacji. Niewykluczone, że informatycy znajdą skuteczne metody zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusów komputerowych, których liczba podczas pobytu Urana w znaku mglistych Ryb (od 2003 roku) drastycznie wzrosła – wielką zmorą Sieci okazał się m.in. phishing, czyli łowienie haseł. Uran w znaku Barana to także zwiastun nowych technologii militarnych, broni, bomb itp. Co więcej, Uran może wskazywać, że wprawdzie skończą się oszustwa internetowe, ale jednocześnie nastąpią przygotowania do wojny cybernetycznej, zmasowanych ataków internetowych na sieci komputerowe Pentagonu i na inne wojskowe bazy danych. To wszystko nie stanie się jednak w najbliższych miesiącach, bo Uran przez znak Barana wędrować będzie aż do roku 2018.  Jakkolwiek nie chodzi tu wyłącznie o nowatorskie rozwiązania teleinformatyczne, lecz w ogóle o początek nowej epoki postępu, powstanie nowych, szybkich technologii w elektronice, robotyce, motoryzacji oraz w przemyśle lotniczym.

 

 

Ingres Urana w znak Barana, 28.05.2010, godz. 03:48, Warszawa.

Horoskop ingresu to dość specyficzny kosmogram. W astrologii mundalnej traktuje się go jako horoskop wzorcowy, „produkt wyjściowy” służący do dalszych analiz i porównań z innymi mundalnie ważnymi horoskopami (państw, miast, przywódców, organizacji itp.). Jeśli robimy synastrię, to ingres traktuje się jako swoisty tranzyt o przedłużonym działaniu (w tym przypadku aż ośmiu lat). Zwykle najistotniejszą rolę odgrywają tu główne osie horoskopu, czyli ascendent i Medium Coeli, aspekty do osi, a zwłaszcza planety na osiach oraz aspekty do midpunktu ASC/MC (orba 2°). Należy podkreśli, że wszystkie te zmienne elementy zależą od miejsca, na które sporządzony został horoskop ingresu. Na Warszawę nie wygląda on jakoś szczególnie znacząco, bo główne osie nie są obsadzone, ani nie są aspektowane. Nawet midpunkt ASC/MC (21° 10´ Ryb) nie jest aspektowany przez żadną planetę.

Co innego, jeśli horoskop postawi się na przykład dla Paryża (Pluton na MC), Bagdadu (pełnia na osi ASC/DSC), Tokio (Mars na ASC, Neptun na DSC), Dallas (Księżyc na ASC, Słońce na DSC, Saturn na MC, Uran/Jowisz na IC) Islamabadu (Pluton na DSC). Trzeba jednak podkreśli, że horoskop ingresu nie jest jedynym czynnikiem warunkującym znaczenie wędrówki określonej planety przez dany znak zodiaku. Wiele do powiedzenia mają także bieżące tranzyty tworzone przez tę planetę. Jak wiadomo, Uran w Baranie już w połowie roku stanie się częścią półkrzyż z Jowiszem, Saturnem i Plutonem, a później, aż do 2015 roku pozostanie w kwadraturze do Plutona, co będzie miało kolosalne znaczenie goepolityczne.

Aby lepiej uchwycić wszystkie te zależności, warto spojrzeć na poprzedni ingres Urana w znak Ryb, który miał miejsce w 2003 roku.

W astrologii mundalnej znak Ryb obrazuje bardzo wiele obszarów, które w czasie pobytu Urana w tym znaku poddawane były gruntownej rewizji i nieoczekiwanym wstrząsom. Są to m.in.: więziennictwo (słynne skandale w amerykańskich więzieniach wojskowych), firmy farmaceutyczne (skandal ze szczepionkami przeciwko tzw. świńskiej grypie, który obnażył mechanizmy wielkich korporacji), zwiększona dostępność środków odurzających i narkotyków, uzależnienie od Internetu, kultura masowa w zakresie muzyki i tańca (furorę na całym świecie zrobiło widowisko telewizyjne „Taniec z gwiazdami”). Nie można też zapominać, że Ryby to znak bezpośrednio odnoszący się do religii chrześcijańskiej, dlatego również tutaj należało się spodziewać zasadniczych i rewolucyjnych zmian.

 

 

Ingres Urana w znak Ryb, 10.03.2003, godz. 21:52, Watykan.

W horoskopie ingresu Urana do Ryb sporządzonym na Stolicę Apostolską widzimy Jowisza i Neptuna (stary i nowy władca Ryb) na osiach MC/IC. Jak wiadomo, dla katolicyzmu ostatni pobyt Urana w Rybach był szczególnie wstrząsowy nie tylko z powodu śmierci Jana Pawła II, lecz przede wszystkim z powodu niedawnych głośnych skandali pedofilskich wśród dostojników kościelnych, które ujawniły niewiarygodną skalę tego procederu, a przez to stały się punktem zwrotnym pontyfikatu Benedykta XVI. Co ciekawe odnosząca się do spraw erotycznych Wenus jest tu bezpośrednio wmieszana w opozycję Jowisza z Neptunem. Z kolei władca ascendentu, czyli Pluton tworzy w tym horoskopie półkrzyż ze Słońcem, Księżycem i Saturnem, który obejmuje swym wpływem stellum w Bliźniętach w horoskopie Watykanu.

Jak widać prognozowanie przyszłych wydarzeń na podstawie ingresu to w gruncie rzeczy niezwykle żmudna procedura, wymagająca korelacji bardzo wielu horoskopów. Tym niemniej, jak coś Państwu przyjdzie do głowy, zachęcam do dyskusji.

 

 

13 thoughts on “Uran w Baranie

 1. W kwestiach astrologicznych Uran w Baranie pokazuje w wymiarze dlugofalowym w tzw jak ja to definiuje wiek swiata nowa Ere ktora zapocztkowala sie z rewolucja francuska ktora tez zbiegla sie ingresem Urana z jowiszem w znak lwa .Pokazala ona ere wodnika poraz pierwszy poprzez opozycje wzgledem wladzy tzw ludu zburzenie bastylii .Wtedy to zostal poszerzony Uklad sloneczny w wyobrazeniach ludzi poza granice smierci czyli antycznego saturna. bo uran zostal w przyblizeniu odkryty w tamtym czasie.Nadchodzi era urana .Zwiazane z uranem rozwoj lotnictwa komunikacji ludzi mlodych wyzwolenia komunikacji internetu .Trzeba pamietac ze Uran podobno toczy sie po swojej orbicie dosc ekscentrycznie a dzien i noc trwaja tam po 84 lata .Uran to komunikacja jezyki rewollucja .Mityczna wieza babel runela ludzie zaczeli mowic innymi jezykami i prawda zostala ukryta w komunikacyjnym zamecie.Zbiega sie to rowniez dosc ciekawie z katastrofa lotnicza samolotu rejsu paryz brazylia nie wiem czy to bylo Rio de janeiro .Ja mam okazje mieszkac w Londynie z moim Saturnem na szczycie nieba .Ostatnio pospacerowalem po parku w greeenwich i zastanawialem sie nad jezykiem angielskim slowami live i lived .Mialem okazje poznac i pracowac dla wodnika urodzonego w lutum 1962 oraz byc na koncercie Maanamu 20 kwietnia 2000 roku chyba w sali kongresowej .Maanam znaczy ja jestem podobno w jezyku staroperskim a ja zawsze podkreslam mieszkajac tutaj ze na koncu mojego imienia jest jeszcze Z bo to zawsze dziwi moich rozmowcow .I zawsze powtarzam ze to co robimy dzis mam wplyw an to co dzialo sie w przeszlosci :). Taka moja fikcja literacka odnosnie ingresu Urana w znak Barana .

 2. Horoskop ingresu Urana do Barana jest warszawski (tak jak było to wskazywane w artykule). Jest on niezbyt znaczący, czyli po prostu w mojej interpretacji to nie w Warszawie będzie dużo „uranobaranowych” zdarzeń. To w zachodniej Polsce będzie się coś dziać (np. Zielona Góra, Szczecin, Wrocław), bo Merkury idzie na tych terenach na ascendent. Przynajmniej tak wskazuje program Zet9 (który notabene wskazuje godzinę ingresu na 3:44, a nie 3:48).

  • Tak, to prawda, w zachodniej Polsce na ascendencie jest Merkury. Ale na stolicę niestety nic znaczącego nie widać, co nie znaczy, że dla Polski będzie ten ingres obojętny. Trzeba popatrzeć jak osie ingresu aspektują ważne horoskopy dla Polski.Według standardowych Swiss Ephemeris Uran do Barana wchodzi dokładnie o godz. 1:48:11 GMT, czyli o 3:48 naszego czasu.Nie pracuję z Zetą, więc nie wiem, na jakich efemerydach bazuje ten program.

 3. W czasie poprzedniego pobytu Urana w Baranie doszło do wielkiego kryzysu ekonomicznego. Czy Pana zdaniem Uran odegrał w tym jakąś rolę i czy można się spodziewać analogicznych wydarzeń?

  • Sam Uran w Baranie nie powinien zwiastować kryzysu ekonomicznego, ale proszę zauważyć, że wtedy – podobnie jak teraz – Uran w Baranie był w twardych aspektach do Saturna (w Koziorożcu) i Plutona z Jowiszem (w Raku), a więc miał wówczas miejsce bardzo podobny półkrzyż kardynalny jak obecnie. Moim zdaniem ta cała konfiguracja to klucz do tamtego i obecnego kryzysu ekonomicznego.

   • W moim odczuciu o ile sam Uran w Baranie w czasie poprzedniego cyklu nie wpłynął bezpośrednio na tendy ekonomiczne, to stanowił on pewnego rodzaju wzmocnienie gwałtownego i nagłego charakteru, zachodzących wtedy zjawisk w wymiarze społecznym.

 4. Swoją drogą, dziękuję za zamieszczenie artykułu z horoskopem ingresu Urana do Barana, ponieważ popatrzyłem na ten horoskop, coś wygląda mi na znajomy i olśnienie. Ten horoskop po prostu siedzi mi na moim natalnym horoskopie! Księżyc jest na moim Asc, Słońce na Desc, Saturn na moim Księżycu i w pobliżu mojego MC, Jowisz i Uran są na moim IC, Mars i Neptun są odpowiednio w opozycji i koniunkcji do mojego stellum (Słońce, Mars i Merkury), a Wenus w opozycji do mojej Wenus. No i jeszcze Pluton jest w kwadraturze do mojej osi MC-IC. No i Merkury jest trygonie do mojego Saturna i Wenus. Czyli wszystkie planety ingresu są w aspektach do praktycznie wszystkich moich planet. Szkoda że moja znajomość astrologii jest wątła (i odpowiada mojemu nickowi 😉 ), ale wydaje mi się że będę brał udział w wydarzeniach „uranobaranowych” ?

 5. Uran – nowe pomysły, obalanie starych i ustanawianie nowych autorytetów (czasem przywracanie starych w nowym ujęciu), oraz studiowanie.W Baranie powinno być to przebojowe działanie.Koziorożec – władza i wiedza – ma Plutona – źródło wewnętrzne siły.Jednak Saturn (władca Koziorożca) w końcówce Panny sprawi, że władza będzie się miotać, często bezowocnieProblemy będą ją ciągle przerastać.Cztery planety lub (nawet pięć) są na przejściu znaków:Uran z Jowiszem, w opozycji Saturn, Neptun w Wodniku,a opozycji do niego Mars, również w końcówce Lwa.To duża nerwowość i zmienność !Układ finansowo – handlowy : Merkury, Wenus i Jowisz wskazuje raczej na stagnację. Wenus w opozycji do Plutona – brak organizacji, brak siły na posiadanie mienia. Zmienność Jowisza i Marsa sygnalizuje nerwowość i skłonność do hazardu.Komorowski raczej wygra wybory, wskazuje to obraz urodzin i 58-ej rocznicy. Nie będzie miał jednak lekko i z wieloma problemami sobie nie poradzi. Będzie chciał godzić wodę z ogniem, w sumie, ani strażak, ani podpalacz. Ale ludzi może poróżnić.

 6. Nie myślał pan o tym, by zamieścić jakieś konkretne prognozy (nie mówię o mglistych ogólnikach, ktore można sformułować korzystając z książek Konaszewskiej), a nie tylko komentować post factum? Wiem, że to niełatwe, ale może warto?

  • Akurat od Konaszewskiej to nie jestem ekspertem, ale nic mi nie wiadomo, żeby napisała ona coś na temat interpretowania ingresów i astrologii mundalnej.A poza tym mój blog to nie koncert życzeń. Jeśli lubi Pan czytać konkretne prognozy (z których z reguły niewiele wynika), znajdzie Pan takich stron w Internecie wiele (nawet po polsku). Nie mam ambicji bycia najlepszym wróżem III RP.Z komentowania post factum (jak Pan to nazywa) tworzy się w istocie materiał, na podstawie którego astrologia może budować bądź weryfikować rozmaite reguły. Kto tego nie widzi, nie wie, czym jest astrologia. Ale może się Pan tego dowiedzieć, czytając mój blog.

  • Trudno jest odpowiedzieć konkretnie :(Łatwiej jest wskazać tendencje :)Podobnie jak z giełdą.Oprócz Urana należy przeanalizować ingresy 4 zewnętrznych planet, które wymieniłem w swojej tu wypowiedzi.Należy też rozpatrzyć rok smoczy – ingres węzła księżycowego północnego.Do tego należy dodać wpływ regionalny planet.Ujęcie tego wszystkiego jest trudne, zwłaszcza przy współczesnym rozpatrywaniu całej ziemi.

 7. > Niewykluczone, że> informatycy znajdą skuteczne metody zapobiegania> rozprzestrzeniania się wirusów komputerowych, których> liczba podczas pobytu Urana w znaku mglistych Ryb (od 2003> roku) drastycznie wzrosłaObawiam się, że obraz ingresu może temu przeczyć, ponieważ Uran jest w dość dokładnej koniunkcji z Jowiszem w Rybach (!)Zatem raczej wskazuje na ekspansywne (Jowisz) podstępne (Ryby) wojny (Baran) z użyciem metod nowoczesnych (Uran) a także paraliżujących (władca Ryb).http://my.opera.com/karolkuich/blog/stuxnet-oznacza-poczatek-nowej-ery-cyberwojenhttp://www.heise-online.pl/newsticker/news/item/Stuxnet-wspolnym-projektem-USA-i-Izraela-1171134.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *