Zaćmienie Księżyca

Przed nami półcieniowe zaćmienie Księżyca – będzie je można obserwować również w Polsce. Zaćmienie rozpocznie się 14 marca o godz. 22:23 PLT, a skończy dzień później o godz. 03:10. Punkt maximum przypadnie na 15 marca 2006 roku o godz. 00:49 PLT.

Horoskop sporządzony na Warszawę:

Zaćmienia są bardzo ważnym wskaźnikiem prognostycznym w astrologii mundalnej. Wieszczyli z nich już Babilończycy, a pierwszym astrologiem, który opisał to zjawisko, był Doroteusz z Sydonu (I w. n.e.). Dużą wagę do zaćmień przykładał również Ptolemeusz. W II Księdze swego dzieła Tetrabiblos wskazuje on na istotny związek, jaki zachodzi pomiędzy znakiem zodiaku, w którym wypada zaćmienie, i przyporządkowaną mu krainą. Ptolemeusz podkreśla także rolę planetarnego władcy stopnia zaćmienia (tzw. almuten).

W przypadku najbliższego półcieniowego zaćmienia Księżyca ważny pozostaje znak Panny oraz Merkury usytuowany w znaku swojego wygnania – Ryb, będący w kwadraturze do Marsa i w trygonie do Jowisza.

Generalnie zaćmienia mają naturę niekorzytną, ale przez swój uraniczny charakter zwykle zapowiadają ważne i nieuniknione zmiany. Jednak to obecne zaćmienie zdaje się być jedynie preludium do wydarzeń zwiastowanych przez całkowite zaćmienie Słońca, które będzie miało miejsce pod koniec marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *