Białoruś

Kiedy runęła „żelazna kurtyna”, Aleksander Łukaszenko (ur. 30 sierpnia 1954 roku w miejscowości Kopys) był przeciwny likwidacji Związku Radzieckiego oraz utworzenia niepodległej Białorusi.

Prawdziwą karierę na szczytach władzy rozpoczął w 1994 roku, zostając prezydentem Białorusi. W jego horoskopie utworzyły się wówczas zapowiadające przełomowy okres konfiguracje planet: Saturn był w opozycji do Słońca, a Uran zamknął pierwszą połowę swego 84-letniego cyklu. Łukaszenko znalazł się więc w wyjątkowo ważnym punkcie życia i pokazał  swoje prawdziwe oblicze. Dwa lata po elekcji tak zmienił konstytucję, że praktycznie dawała mu ona nieograniczoną władzę. Zlikwidował opozycję, uciszył przeciwników i fałszując wybory do dziś dzierży najwyższy urząd w państwie, wychwalając poczynania Saddama Husajna, Slobodana Miloszevicia, czy komunistycznych przywódców Korei.

Białoruś ogłosiła niepodległość 27 lipca 1990 roku (Mińsk), niespełna tydzień po całkowitym zaćmieniu Słońca. Zob. History of Belarus in dates.

W horoskopie Białorusi tranzytujący Saturn jest teraz w dokładnej koniunkcji ze Słońcem, co z jednej strony może umocnić konserwatywną władzę, z drugiej jednak osłabić autorytet wodza, przynosząc poważny kryzys.

Na rewolucyjną zmianę Białoruś miała swoją szansę w latach 1996-97, kiedy Uran znajdował się w opozycji do Słońca, a więc wtedy, gdy Łukaszenko podpisywał z Jelcynem Umowę o Powstaniu Stowarzyszenia Białorusi i Rosji (SBiR), która ostatecznie zaowocowała zacieśnieniem więzów gospodarczych i politycznych między Mińskiem a Moskwą. Zamiast więc wybrać demokratyczną drogę na Zachód, Białorusini już dawno skręcili na Wschód.

Cała nadzieja w Aleksandrze Milinkiewiczu (ur. 25 lipca 1947 roku w Grodnie).

Jego Słońce znajduje się w dokładnej koniunkcji ze Słońcem Białorusi (tak samo jak w przypadku Busha i USA).

 

One thought on “Białoruś

  1. No, ale Milinkiewiczowi też ten Saturn przez Słońce przechodzi. :(Swoją drogą zaćmienie 29 marca może poruszyć ducha Białorusinów i być jakimś cyklem (od zaćmienia do zaćmienia) rozwoju kraju. Tranzyt Urana podczas przyłączania się do Rosji… wiesz, to u nich tak wygląda cały czas, jak u nas przyłączanie się do UE… tworzą wspólnotę z czymś większym, szerszym, światowym. Trzeba sobie pooglądać białoruską TV, żeby rozumieć o co biega.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *