Koreańska próba atomowa

Korea Północna oświadczyła, że – tak jak wcześniej zapowiadano – przeprowadziła podziemną próbę nuklearną. Ten jednoznacznie prowokujący gest oburzył nie tylko azjatyckie mocarstwa (Chiny, Korea Południowa, Japonia), lecz także Europę i USA.

Pierwsza, historyczna próba koreańskiej broni atomowej została przeprowadzona 9 października 2006 roku o godz. 10:35:27 JST (=1:35:27 GMT) na poligonie wojskowym w prowincji Hamgiong. Sejsmografy zanotowały wstrząs, którego epicentrum znajdowało się 41N17 i 129E08.

Kojarzony z energią nuklearną Pluton przebywa w pierwszym domu, co ewidentnie wskazuje też na jawną manifestację potęgi militarnej, o czym mówi również koniunkcja Słońca z Marsem. Przy czym Mars jest tu w ścisłej opozycji z Eris, która rzuca Jabłko Niezgody.

Władca horoskopu Jowisz jest w ognisku półkrzyża z Saturnem i Neptunem, zwiastując kryzys polityczny i napięcia społeczne. Co ciekawe, Księżyc w Byku tworzy aplikacyjne aspekty z każdym z ramion tego półkrzyża, przez co konstruuje się tu w istocie Wielki Krzyż.

Warto porównać te układy planet z horoskopem ery atomowej, o którym pisałem we wcześniejszym poście.

Pierwszą próbę bomby atomowej przeprowadzono pod koniec II wojny światowej, niecały miesiąc przed zrzuceniem jej na Hiroszimę i Nagasaki. Próba ta (zwana także „Trinity”) miała miejsce 16 lipca 1945 roku o godz. 05:29:15 w bazie wojskowej w Nowym Meksyku. Według dokumentów z Los Alamos National Laboratory, miejsce eksplozji to: 106W28 i 22N40. Z kolei podana godzina odnosi się tu do czasu MWT (Mountain War Time), a więc jest to 11:29:15 GMT.


Dominującej roli w tym horoskopie nie odgrywa jednak Pluton, lecz Saturn stojący na ascendencie (i zarazem blisko punktu odkrycia Plutona), a także Eris tworząca koniunkcję z MC i opozycję z Neptunem (władcą MC).

 

2 thoughts on “Koreańska próba atomowa

  1. Cięko prorokować panie Piotrze cokolwiek na ten temat, ponieważ próba atomowa nie miała miejsca! Całe zdarzenie zostało sprowokowane przez Koreańczyków (czyt. władze) w jednym celu…aby wywrzeć presję głownie na Amerykanach i Kapończykach. Dopuszczono także możliwość współuczestnictwa (w przygotowaniach lub pod dyktando) Sowietów.

    • Wiadomo jedynie, że jakaś próba była, tyle że była ona nieudana. Poza tym ja niczego nie prorokowałem, tylko obliczyłem horoskop na moment wstrząsu, który został odnotowany przez amerykańskie sejsmogramy. To wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *