Wojna na Ukrainie

Horoskop rozpoczęcia ataku putinowskiej armii na Ukrainę jest skrajnie niepokojący. Wszystkie astrologiczne atuty przemawiają za tym, że Rosja ma niesłychaną przewagę i że Putin osiągnie to, po co tam wszedł. Wbrew temu, co przewidują niektórzy komentatorzy, wojna może być krótka i generalnie powinna się szybko zakończyć, chociaż niekoniecznie całkowitym zwycięstwem.

Nadzieją jest fakt, że Putin rozpoczął wojnę w tak zwanych godzinach spalonych, a to – zdaniem Bonattiego – wyklucza tryumf. Poza tym osie horoskopu ataku i osie horoskopu Ukrainy pokrywają się niemal co do stopnia, a to oznacza, że w dłuższej perspektywie klęskę wojenną Ukraina przekuje w sukces.

Poniżej nagranie obejmujące fragment wykładu, jaki wygłosiłem dla studentów pierwszego roku Szkoły Astrologii PTA 2021/22, na którym omawiam szczegółowo reguły horoskopu wojny na przykładzie inwazji rosyjskiej na Ukrainie, znaczenie domów w horoskopie wojny, a także doktrynę o godzinach spalonych i niespalonych. Mówię też o horoskopie urodzeniowym Władimira Putina w kontekście 18-letniego cyklu Saturna z Neptunem, który symbolizuje utopie polityczne i ma silny związek z dynamiką komunizmu.

3 thoughts on “Wojna na Ukrainie

 1. Szanowny Panie Piotrze!

  Z niesamowitą ciekawością obejrzałem Pana wykład. Mimo zdecydowanej przewagi militarnej Rosjan, Ukraińcy wykazują się do tej pory ogromnym oporem i wolą walki. Wydaje się, że inwazja Rosjan nie była do końca przygotowana – wykorzystano stary sprzęt, brakuje zaopatrzenia w żywność i paliwo, rosyjscy żołnierze mają niskie morale, a kierunki ataku zostały z wyprzedzeniem rozpoznane przez wywiad amerykański. Napaść Putina dodatkowo wywołała zjednoczenie sojuszników wokół Ukrainy i jak wszystko wskazuje wprowadzenie silnych sankcji gospodarczych. Z komunikatów medialnych wynika też, że Ukraina zostanie dozbrojona i objęta opieką zachodu. To, że Niemcy i Szwecja deklarują wysłanie broni to samo z siebie coś znaczy.

  Wobec tego co napisałem horoskop rozpoczęcia (wypowiedzenia) wojny wydaje się niekompletny o wskazane przeze mnie elementy – w domach reprezentujących sojuszników Ukrainy brakuje planet i nie widać w nim zapowiadanych sankcji gospodarczych. Oczywiście sytuacja jest dynamiczna, ale też nie widać zdecydowanych postępów Rosjan.

  Wobec powyższego mam kilka pytań: Czy wybór godziny spalonej na rozpoczęcie wojny dezaktywuje wszystkie atuty ukazane w horoskopie elekcyjnym?
  Gdzie (i czy) widać przedstawioną przeze mnie słabość Rosjan i ewentualnie niepowodzenie operacji blitzkriegu?
  Gdzie (i czy) ujęci są w tym horoskopie sojusznicy Ukrainy?
  Co jest powodem wypowiedzenia wojny? Chęć podporządkowania Ukrainy czy zdobycia rurociągów i surowców?

  • Bardzo dziękuję za zainteresowanie.
   Sojusznicy Ukrainy symbolizowani są przez Merkurego (władca domu ósmego), który pozostaje pod kontrolą Saturna, a więc Rosji, więc nie oddaje on skali zaangażowania sił sojuszniczych.
   Doktryna godzin spalonych odnosi się wyłącznie do wojny i działań wojennych (do żadnych innych rzeczy). W godzinach spalonych nie rozpoczyna się wojny, bo grozi to albo potężnymi stratami, albo zwyczajną klęską.
   Żaden horoskop rozpoczęcia wojny nie precyzuje, co jest powodem wojny albo o co walczą dwie strony.
   Piotr Piotrowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *