Wykład o astrologii antycznej

W imieniu Polskiego Towarzystwa Astrologicznego (PTA) serdecznie zapraszam na mój wykład Problemy astrologii antycznej. Wokół krytyki Sekstusa Empiryka. Spotkanie odbędzie się w ramach comiesięcznych otwartych wykładów Towarzystwa.

 

Sekstus Empiryk (II/III w. n.e.) był jednym z głównych przedstawicieli filozoficznego sceptycyzmu. Wśród jego rozpraw znajduje się także krótki traktat „Przeciw astrologom”. Mimo że dzieło to jest krytyczne wobec astrologii, to jednak pozostaje ważnym głosem, choćby z tego względu, że Sekstus w szkicowy sposób prezentuje w nim podstawy astrologii antycznej.

Wykład poświęcony jest nie tylko astrologicznym rozważaniom starożytnego filozofa, lecz także ma na celu przedstawienie specyfiki dawnej astrologii, co z kolei stanowi pretekst do wyjaśnienia niektórych pojęć i zasad obowiązujących na gruncie astrologii hellenistycznej, które również dziś mogą wzbogacić interpretację horoskopu albo przynajmniej pomóc w zrozumieniu ewolucji doktryn astrologicznych.

Wykład jest otwarty (bezpłatny).
Odbędzie się w poniedziałek, 30 listopada 2009 roku o godz. 18:00 w Warszawie w Ośrodku Nowolipie przy ulicy Nowolipie 26 B. Szczegóły lokalizacji znajdują się TU.

Serdecznie zapraszam.

 

4 thoughts on “Wykład o astrologii antycznej

  1. Ponieważ żyjemy w czasach ostatecznych, ostrzegam zabłąkanych ludzi przed potępieniem. Kto nie boi się prawdy może skorzystać.Mt 7:21 „Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.”Pozdrawiam. Tadeusz – katolikWarto poświęcić trochę czasu dla wieczności.http://tradycja-2007.blog.onet.pl/ Przepraszam, jeśli boisz się Pana Jezusa, który jest Prawdą, Drogą i Życiem.Jeżeli uważasz Prawdę za spam, to proszę kliknąć na delete i po kłopocie ( do czasu Sądu Ostatecznego).

  2. Zaczęłam pisać o małym ale istotnym błędzie w adresie miejsca gdzie odbędzie się wykład Piotra i nagle coś w tym magicznym pudełku, jakim nadal jest dla mnie komputer, przeskoczyło, więc jeszcze raz: 30 XI 2009, godz. 18, Ośrodek Nowolipie, ul. Nowolipie 25B, błagam: NIE 26B! Małe różnice są często bardzo zasadnicze!Do miłego zobaczenia, Margot Graham

  3. Draka totalna! Napisałam, że wykład Piotra będzie w Ośr. Nowolipie na ul. Nowolipie 25B, a to paskudne urządzenie obcięło tekst i ta zasadnicza informacja przepadła gdzieś w kosmosie, skandal!Do 3 razy sztuka, Margot G

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *