Zestrzelenie satelity szpiegowskiego

W ciągu roku spada z orbity ponad 60 satelitów, a jednak ten jeden nie mógł spaść byle gdzie, bo nie dość że przypadkiem mógłby uderzyć w teren zamieszkany, to jeszcze skaziłby ziemię toksyczną hydrazyną. Podjęto więc kroki zestrzelenia kosmicznego obiektu, który od ponad roku w wyniku awarii krąży dookoła Ziemi w sposób niekontrolowany. Tyle mówią oficjalne komunikaty amerykańskich władz. Jednak wielu komentatorów w całej tej sprawie doszukuje się drugiego dna, twierdząc że to albo ćwiczenia wojskowe (mające na celu testowanie elementów tarczy antyrakietowej), albo prężenie muskułów przed Chinami, które rok temu przeprowadziły test broni kosmicznej, strącając z orbity własnego satelitę meteorologicznego (horoskop tego wydarzenia opisałem na blogu w notce Chińska próba broni kosmicznej).

Zestrzelony przed kilkoma dniami szpiegowski satelita USA 193 został wyniesiony na orbitę 14 grudnia 2006 roku o godz. 21:00 GMT z kalifornijskiej Vandenberg Air Force Base.

 

Horoskop umieszczenia na orbicie tajnego satelity wygląda bardzo interesująco. Na ascendencie znajduje się militarny Baran, podczas gdy Mars przebywa w ósmym domu, tworząc koniunkcję z Jowiszem i Merkurym. Jowisz jest tu zresztą istotną planetą, ponieważ jest władcą czterech planet przebywających w znaku Strzelca, w tym Słońca znajdującego się w koniunkcji Plutonem. Co ciekawe, zestrzelenie szpiegowskiego satelity nastąpiło w dniu, kiedy tranzytujący Mars utworzył ścisłą opozycję do Plutona radix.

Do zestrzelenia wadliwego satelity szpiegowskiego doszło 20 lutego 2008 roku o godz. 17:26 ASHST (= 21 lutego 2008, godz. 3:36 GMT). Pocisk wystrzelono z krążownika rakietowego USS Lake Erie. Nie są znane współrzędne statku. Wiadomo jedynie, że pływał on u brzegów Honolulu. Horoskop obliczony jest więc na to miasto.

 

Kosmogram jest niezwykle ciekawy, zwłaszcza gdy się go porówna z horoskopem chińskiej próby broni kosmicznej. W tamtym kosmogramie kluczową rolę odgrywała koniunkcja Plutona z Marsem na ascendencie, tutaj zaś Mars z Plutonem są w opozycji. W tamtym horoskopie Słońce znajdowało się w Koziorożcu, tu jest w aspekcie z Saturnem. Tam było Słońce w kwadraturze do Księżyca, tutaj światła są w opozycji. Co więcej, do udanego zestrzelania doszło podczas całkowitego zaćmienia Księżyca! A to zaćmienie, które zresztą było w koniunkcji z Saturnem, może nadać ton jeszcze wielu wydarzeniom, jakie będą miały miejsce w najbliższych miesiącach.

 

3 thoughts on “Zestrzelenie satelity szpiegowskiego

  1. Panie Piotrze, bardzo cenie Pana analizy Zaluje wiec bardzo, ze z tej nie dowiedzialam sie niczego procz opisu jaki byl uklad platnet (kazdy zainterowany tematem moze to bez trudu sprawdzic) oraz ze jest to uklad ciekawy . Strasznie malo… 🙂 Pozdrawiam.

    • Jak zawsze, zasygnalizowałem jedynie główne motywy tych horoskopów, bo bardzo mnie one zaciekawiły. Podkreśliłem, co w nich uważam za interesujące i dlaczego. Co jeszcze można zrobić?

  2. Rzeczywiście,kosmogram na moment zestrzelenia,daje do myślenia…Na osiach znaki stałe,no i być może czas Pełni z towarzyszącym zaćmieniem nie jest całkiem przypadkowy.Udane,bo precyzyjne zestrzelenie wspiera właśnie Pełnia w trygonie do Plutona,którego władca przebywa w dokładnej Pannie, w kardynalnym domu,a miejsce i charakter tego wydarzenia można kojarzyć rozpatrującwłaśnie domy-4,8,12.ze względu na ich podwójną naturę wodno-ognistą,a także miejsce i aspekty ich władców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *