Koalicja – drugie podejście

Wczoraj, tuż po godz. 22:00 TVN24 poinformowała, że szefowie PiS, LPR i Samoobrony podpisali deklarację programową, czyli coś na kształt aneksu do umowy koalicyjnej, którą niedawno zerwano. Kilkanaście minut później Andrzej Lepper został ponownie zaprzysiężony na stanowisko wicepremiera i ministra rolnictwa.

Ta wstydliwa uroczystość odbyła się bez udziału kamer i dziennikarzy, więc dokładny czas nie jest znany. Można jednak przyjąć, że podpisanie deklaracji, czyli de facto kolejne podejście do stworzenia większościowej koalicji miało miejsce 16 października 2006 roku, o godz. 22:00 w Warszawie.

Formalnie nie jest to jeszcze koalicja, chociaż deklaracja programowa okazała się mieć decydujące znaczenie polityczne, które znalazło swój wyraz w głosowaniu nad skróceniem kadencji Sejmu. PiS zdołał bowiem odwlec jesienne, przyspieszone wybory parlamentarne.

Horoskop tego wydarzenia jest pod wieloma względami podobny do horoskopu utworzenia pierwszej koalicji, o którym pisałem w innym poście. W tamtym horoskopie Księżyc (władca MC) był w koniunkcji ze Słońcem (nów) i w kwadraturze do Saturna. Tutaj zaś Księżyc (władca ascendentu) jest w solarnym Lwie i w koniunkcji z Saturnem (władcą descendentu). Co więcej, Księżyc jest tu szczególnie ważny, ponieważ – podobnie jak w horoskopie „taśm Begerowej” – aktywizuje on półkrzyż tworzony przez Saturna, Neptuna z Ceres i Jowisza z Merkurym. Z kolei blisko MC przebywa destabilizujący Uran, a Wenus wraz ze Słońcem i Marsem w Wadze jest w ścisłej opozycji do Eris. Tak więc w najbliższym czasie na gruncie polskiej polityki będziemy mieli okazję bliżej przyjrzeć się astrologicznej zasadzie Eris, której tak wielką przyjemność sprawia wywoływanie konfliktów. Kiedy bogini Eris rzuca swoje Jabłko Niezgody, kończy się przyjaźń, a zaczyna się wojna.

Jak długo przetrwa nowa-stara koalicja? Przypuszczalnie rozleci się jeszcze w tym roku, a najbardziej gorący okres przypadnie na listopad, kiedy w horoskopie „nowej” koalicji Jowisz z Merkurym (ognisko półkrzyża) będą tranzytowane przez Wenus, Słońce, a później Marsa.

 

One thought on “Koalicja – drugie podejście

  1. mój zarzut do Pana ,ma Pan osobisty stosunek do tej koalicji,po drugie w polityce wiekszośc rzeczy dzieje sie za zamknietymi drzwiami a to co dla ludu to teatr tylko,ale zobaczymy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *