Wojciech Jaruzelski

Gen. Wojciech Jaruzelski urodził się 6 lipca 1923 roku o godz. 21:00 w Kurowie (51N24; 22E11). Zob. kalendarium.

Jego horoskop w sposób niezwykle klarowany pokazuje, jak generał został wprzęgnięty w tryby historii. Słońce tworzy konfiguracje niemal z każdą planetą pokoleniową: koniunkcję z Plutonem (terror), kwadraturę z Saturnem (władza) oraz Wielki Trygon z Jowiszem i Uranem (ideologiczna dyktatura).

Również Księżyc jest podłączony do „ciężkich” planet: jest w ścisłej koniunkcji z Chironem, w kwadraturze z Plutonem, trygonie z Neptunem oraz w opozycji z Saturnem, tworząc w znakach kardynalnych wraz ze Słońcem i planetoidą Pallas (sztuka polityczna) konfigurację zwaną Wielkim Krzyżem.

Swoista sztywność Jaruzelskiego, która jest tak bardzo zauważalna, wynika prawdopodobnie z silnego Saturna tworzącego nieharmonijne aspekty ze światłami (Słońce i Księżyc).

Ciekawe jest to, że teraz, kiedy toczy się debata wokół przyznania Jaruzelskiemu Krzyża Zesłańców Sybiru, w jego horoskopie tranzytujący Pluton tworzy opozycję z Merkurym – władcą IV domu (przeszłość, sprawy rodzinne).

2 thoughts on “Wojciech Jaruzelski

  1. godzina 21 figuruje w biografii Jaruzelskiego. Niestety, pozostaja watpliwosci czy czlowiek o takim opisie:”Jaruzelski nie był wierny ideałom wolności i niepodległości. Wolność niszczył i z wolnością walczył. Najpierw w Czechach w 1968 roku, potem w Polsce w latach osiemdziesiątych. Jest on współodpowiedzialny za śmierć dziesiątek ludzi, za więzienia i tragedie setek tysięcy ludzi, za zatrzymanie rozwoju naszego kraju, za zacofanie cywilizacyjne, za dławienie wolności, za walkę z ludźmi walczącymi o niepodległość. „zrodlo:http://wiadomosci.onet.pl/807430862251785,11,itemblog.htmlnaprawde ma Ascendent w Wodniku. Poniewaz w tym Znaku Zodiaku Ascendent krazy bardzo szybko i latwo o pomylke, uwazam ze W.Jaruzelski urodzil sie nieco wczesniej, z Ascendentem w Koziorozcu.

    • Moim zdaniem Wodnik do komunistycznego przywódcy pasuje bardziej niż jakikolwiek inny znak. Jaruzelski jest już wystarczająco saturniczy (Saturn w aspektach ze światłami). Chociaż pewnie trzeba by posprawdzać tranzyty do osi – może wtedy dałoby się coś uszczegółowić. Ale może faktycznie, gdyby ustawiło mu się ascendent na ostatnie stopnie Koziorożca (godz. 20:30), wtedy MC wypadanie na początku Strzelca. Kiedy Uran tranzytował to „hipotetyczne” MC, wtedy Jaruzleski został premierem i krótko potem wprowadził stan wojenny, a gdy Saturn znalazł się w ostatnich stopniach Koziorożca, Jaruzelski ustąpił z funkcji prezydenta III RP i odeszdł w cień. I do niedawna Saturn przechodziłby mu przez „dolną” część horoskopu.Nie wiem, może masz rację z tym Koziorożcem. Mamy dość dokładne kalendarium jego biografii, więc można się pobawić z rektyfikacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *